Kripto Para

Do Kwon’a şok ceza! Hayatı parmaklıklar ardında geçebilir

  Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında yaşadığı çöküş ile kripto para ekosisteminde binlerce mağdur yaratan Terraform Labs’in kurucusu Do Kwon’a rekor hapis cezası! Karadağ’da bulunan olaylı ismin Güney Kore’ye iade edilmesi halinde ülke tarihinde bir ilke imza atacak rekor hapis cezası alabileceği söyleniyor.

  Kripto para ekosistemine “Kara Mayıs” olarak geçen 11 Mayıs 2022 tarihinde yaşadığı çöküş ile büyük zararlara yol açan Terraform Labs’in kurucu ortağı ve CEO’su Do Kwon’a rekor hapis cezası! Geçtiğimiz dönemde Karadağ’da yakalanarak tutuklanan Kwon’un iadesi için Güney Kore’nin tercih edilmesi halinde 40 yıl gibi bir rekor hapis cezasına çarptırılacağı söyleniyor.

  “Güney Kore Tarihinde Bir İlk Olacak”

  Kripto gazetesi Wu Blokchain’in haberine göre Kwon’un iadesi için Güney Kore yoğun bir mesai harcıyor. Yine aynı habere göre eğer Kwon’un iadesinde rakibi Amerika Birleşik Devletleri’ni (ABD) geride bırakmayı başaran taraf Güney Kore olursa, Kwon’u kendi ülkesinde rekor bir ceza bekliyor!

  “Güney Kore, Do Kwon’un Karadağ’dan almak için ABD’li savcılarla yarışıyor” diyerek habere giriş yapan Wu Blockchain, “Suçlu bulunursa, Do Kwon muhtemelen Güney Kore tarihinde bir mali suçtan 40 yıldan fazla hapis cezası alan ilk kişi olabilir” dedi. ABD ile Güney Kore arasında devam eden iade yarışı hakkında ise, “Güney Kore, iadeyi güvence altına almada üstünlük sağlayabilir” değerlendirmesinde bulundu.

  Güney Kore İade Sürecinde Bir Adım Önde!

  Karadağ’da yakalanması ardından göz altına alınan Do Kwon’un yakalanışının ilk gününden bu yana ABD ile Güney Kore arasındaki iade talebi yarışı sürüyor. ABD ülkede yargılamak için Kwon’un iadesini isterken Güney Kore vergi kaçakçılığından manipülasyona kadar bir dizi mali suç için Kwon’u kodese tıkmak istiyor! İddialar, Güney Kore’nin iade yarışında bir adım önde olduğunu söylüyor. Eğer Güney Kore bu sürecin galibi olursa, Kwon’un tüm hayatı parmaklıklar ardında geçebilir!

  Mayıs Ayını Berbat Etmişti!

  Terra ekosistemi, geçtiğimiz yıl Mayıs ayında USTC’nin dolar sabitini kaybetmesi ile başlayan ve platformun yerel varlığı LUNA’da 87 dolardan 0,0001 dolara varan bir değer kaybına yol açan çöküş süreci büyük yaralar oluşturdu! Kripto kışına start veren bu gelişme ile birlikte platformun kurucu ortağı Do Kwon tüm dünyada aranırken, geçtiğimiz günlerde Karadağ’da yakalanması ardından parmaklıklar ardını boyladı. Terra ekosistemi çöküşü ile peşine kripto şirketlerini taktı ve bu süreçte Three Arrows Capital (3AC) ve Voyager Digital gibi bir dizi şirket iflas etti. Mayıs ayı bu nedenle kripto para yatırımcılarının hafızalarında “Kara Mayıs” olarak yer edindi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle