Kriptopara

2 Analistten Gold Secured Currency (GSX) Coin Geleceği, 2 Güncel Uzman Tahmin

  Kripto paraların kullanımına yönelik önemli çözümler sunan Gold Secured Currency, piyasalarda gösterdiği başarıyla bir süredir uzmanların da yakın takibinde yer alıyor. Özellikle son dönemdeki belirsizliklere rağmen analistlerin 2022 sonu ve 2023 ile takip eden dönemlere ilişkin görüşlerini revize etmeleri dikkat çekiyor.

  Gold Secured Currency (GSX) projesinin detayları ve uzmanların tahminlerini bu yazımızda sizler için bir araya getirdik. 

  Gold Secured Currency (GSX) Coin Geleceği

  Güvenli para birimi olma hedefiyle geleceği güçlü bir vizyon ile gitmeyi planlayan Gold Secured Currency, dünyanın ilk büyüme madeni parası olarak kendini tanımlayan projenin geleceğe dair hedefleri dikkat çekicidir. 2019 – 2024 yılları arasında belirlenen yol haritasında ise birçok geliştirmeye yer veriliyor. 2022 yılına kadar olan süreçte birçok hedefi tutturmasının ardından yen hedeflerine de aynı hızla ulaşıp ulaşamayacağı merak ediliyor. 

  Gold Secured Currency (GSX) projesinin yol haritasında öne çıkan ve geleceğine dair merak edilen hedeflerden bazıları kısaca şu şekilde:

  • 2022 yılının son çeyreğinde Afrika’da bazı ülkeler tarafından GSX topluluğunun benimsenmesi. 
  • 2024 hedeflerinde ise diğer metal madenciliği işlemleri, 30 milyar dolar minimum destek hedefi ve lityum madenciliği operasyonları gibi hedeflerin gerçekleştirilmesi beklenmektedir. 
  • 2023 yılı için belirsizlik devam ederken, takip eden uzun vadede daha pozitif bir gelecek beklentisi oluşturmaktadır. 

  Gold Secured Currency (GSX) Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  Piyasa göstergelerine göre riskli bir yapıda seyreden GSX, arzı 10 milyardan 30 milyara kadar çıkmasıyla büyük dikkat çekmiştir. Yatırımcıların büyük bölümü yaşanan piyasa risklerinden de kaynaklı olarak kayıplar yaşamaktadır. Mevcut formasyonda da ciddi bir risk potansiyeline sahip olması bir süre daha yatırımcısının yakın takibe almasını gerektirecektir. Sirkülasyonda yaşanan ani artış birçok kişiyi tedirgin etmektedir. Güncel veriler ışığında direnç ve destek noktalarının yeniden belirlenerek temkinli işlem yapılması önerilmektedir. Yüksek kayıp riski nedeniyle yatırımlar tarafından bir süre daha yakından takip edilecektir. 

  Gold Secured Currency (GSX) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  GSX, varlık güveniyle güvence alınan ve kripto para birimi gibi büyümeyi kolaylaştıran bir varlık desteğidir. Kripto para birimindeki en iyi unsurların tamamını tek bir güvenli madeni parada birleştirmektedir. Genel çerçevede ise en iyi stablecoin ile kripto para biriminin avantajlarını tek bir varlık üzerinde birleştiren bir kripto para birimidir. 

  Gold Secured Currency ise merkeziyetsiz finans (DeFi) ve NFT oluşturulan özel blok zinciridir. Apollo Fintech’in düzenli istikrarlı para birimleri kurulan aykırı olan bir proje olarak da değerlendirilmektedir. Dünyanın ilk büyüme ve varlık değeri yükselen ilk madeni parası olarak çalışmaktadır. Gold Secured Currency (GSX) hakkında teknik daha çok detayı öğrenmek için rehber yazımızı inceleyebilirsiniz. 

  Gold Secured Currency (GSX) Kullanım Alanları Nelerdir?

  Gold Secured Currency (GSX) kullanım alanları oldukça geniştir. GSX token ile öne çıkan proje kapsamında işlevsel birçok özelliğinin olduğu görülmektedir. Gold Secured Currency’in yerel tokeni olan GSX, değeri diğer varlıklara kıyasla her zaman artacak şekilde inşa edilmiştir. Bu yapısıyla güvene dayalıdır. Kullanım alanına bakıldığında ise Apollo Fintech DEX işlemleri, ödeme araçları, para transferleri ve temettü yatırımcılığı gibi çeşitli alanlar görülmektedir. Piyasalarda yatırım amaçlı da kullanılabilmektedir.  

  Gold Secured Currency (GSX) Coin Ne Olur, Beklentileri Ne?

  Gold Secured Currency, projenin sunduğu birçok yenilik nedeniyle yakından takip edilmektedir. Ancak mevcut durumda piyasa beklentileri negatif bir eğilim göstermektedir. Bu eğilimin ortaya çıkmasında kripto paralarla ilgili yaşanan son dönemdeki risk ve belirsizlikler etkilidir. Ayrıca güvene dayalı bir kripto para birimi olarak da belirli yönlerden risk teşkil etmektedir. 2023 ve sonraki dönemlerde daha güçlü bir pozisyona gelmesi için çeşitli hedeflerin gerçekleştirilmesi gerekecektir.  

  Gold Secured Currency (GSX) Coin Projesi Güvenilir mi, Alınır mı? 

  Apollo Fintech’in düzenli para istikrarlı para birimleri normuna karşı olan bir proje olarak dikkat çekmektedir. Zamanla değeri artan ilk sabit para olarak değerlendirilir. Apollo Fİntech’in üretiminde destekleyen varlık olarak altına dayalıdır. Zimbabwe’de çok sayıda diğer değerli metallerle beraber altın madenciliği için 3 bin 700 dönümden fazla alan yer almaktadır. Bu kapsamda desteklene varlıklar biriktikçe, GSX değeri de artış göstermektedir. Sabit paraların istikrarını ve kripto para birimlerinin büyümesini ve bunlara ek olarak bir yatırım parası olarak değerini birleştirmektedir. 

  Gold Secured Currency (GSX) Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  Gold Secured Currency (GSX), dünyanın ilk büyüme madeni parası olarak lanse edilmektedir. Bu özellik onun pek çok projeden ayrılmasını sağlayan benzersiz bir özelliğidir. Değeri gerçek varlıklara dayanan ve istikrarlı para birimi anlayışını ciddi şekilde değiştiren GSX, benzersiz şu tip özellikleriyle öne çıkmayı başarmaktadır:

  • Altın ve diğer değerli metaller ile değeri desteklenmektedir. 
  • Temelde değerini belirleyen unsur, diğer kıymetli metaller ve madencilik arazinin artan değeridir. 
  • Kripto para birimlerinin büyümesini sunduğu gibi sabit paraların istikrarı ile güven sağlamayı hedeflemektedir. 

  Gold Secured Currency (GSX) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  Kripto sektöründe faaliyet gösteren birçok projede olduğu gibi avantajlar kadar dezavantajlara da sahip bir projedir. Genel yapısı itibariyle fiyat oynaklığının düşük ve güvenli bir yatırım aracı sunmaktadır. Bu kapsamda öne çıkan avantaj ve dezavantajlarından bazıları kısaca şöyledir: 

  • Altın ve kıymetli metaller ile değeri desteklenir. 
  • Para transferi için hızlı olduğu gibi düşük işlem ücreti sunar. 
  • Dünyanın ilk büyüyen kripto varlığıdır. 

  Gold Secured Currency (GSX) dezavantajları:

  • Enflasyonist bir yapıdadır. 
  • Sirkülasyonda aniden artış yaşamaktadır. 
  • Dalgalı ve riskli bir görünüm sunar. 

  Gold Secured Currency (GSX) Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  Gold Secured Currency (GSX) günümüzde az sayıda borsada listelenmektedir. ETH, BTC gibi çiftler ile işlem yapabileceğiniz ve GSX listeleyen borsalar şöyledir:

  • CoinTiger
  • BitMart 

  Gold Secured Currency (GSX) Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat 

  Analistlerin GSX hakkında 2022, 2023 ve sonraki 5 – 10 yıllık görünüm hakkında beklentileri revize edildi. Buna göre uzmanların GSX hakkında hedef fiyatları ve tahminleri ise kısaca şöyle özetlenebilir:

  • Wallet Investor’a göre fiyatının 0,010 dolar seviyesinden 0,000512 dolar seviyelerine kadar bir geri çekilme yaşayabileceği aktarılıyor. 2022 – 2023 arası değişimi oldukça risklidir. 
  • Tech News Leader uzmanları ise 1 yıl sonunda 0,021 dolar ve 5 yıl sonunda ise 0,064 dolar seviyesinde bir hedef beklemektedir. 

  Sonuç 

  Genel hatlarıyla uzmanların Gold Secured Currency (GSX) projesinden beklentileri çelişkili bir görünüm çizmektedir. Sabit paralar ile kripto para birimlerinin avantajlarını birleştirmesiyle öne çıkan projeye güvenin artması fiyatını olumlu etkileyecektir. Ancak mevcut durumda riskleri yüksek görülen bir yatırım aracı olarak değerlendirilmiştir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle