Kripto Para

Ekim’den bu yana yüz milyarlarca SHIB yakıldı!

  2021 yılına damgasını vuran şaka coin’ler, yakaladıkları bu popülaritenin ciddi bir kısmını kaybetmiş olsa da bu alandaki gelişmeler devam ediyor. Şaka coin’lerinin en popülerlerinden biri olan Shiba Inu’da (SHIB), Ekim ayında başlayan düzenli yakım işlemlerinde, sonsuza kadar imha edilen SHIB token sayısının çeyrek trilyonu aştığı duyuruldu.

  Başta Dogecoin (DOGE) olmak üzere köpek temalı ve şaka tabanlı kripto para birimleri, 2021 yılı geneline damgasını vurdu. Dogecoin’den esinlenerek piyasaya sürülen Shiba Inu, yılın başlarında Dogecoin’in elde ettiği ilginin çok benzerini yılın sonlarına doğru yakaladı. Bu sayede Shiba Inu Eylül ayında bir ralli başlattı ve Ekim ayı sonlarında 0,000086 dolar seviyesine ulaşarak tüm zamanların fiyat rekorunu kırdı. Öte yandan “sınırsız” arzı olması nedeniyle eleştirilen SHIB, Ekim ayında bir de düzenli yakım işlemlerine başladı. Düzenli yakım sürecinde imha edilen SHIB sayısının çeyrek trilyonu geçtiği bildirildi.

  Çeyrek Trilyondan Fazla SHIB Yakıldı

  Kripto para tabanlı bir plak şirketi olan Bigger Entertainment’in sahibi Steven Cooper, Ekim 2021’de, tam da SHIB’in en popüler olduğu dönemlerde SHIB token yakım organizasyonunu başlatmıştı. Burada amaç, düzenli şekilde SHIB imha ederek, SHIB’in arzında azaltmaya gitmek ve SHIB’in değerini artırmaktı. Cooper, düzenli şekilde devam eden yakım işlemlerine ilişkin bilgiler paylaşmaya devam ederken, son olarak Twitter üzerinden, toplam yakılan miktarla ilgili bir bilgi paylaştı. Cooper’ın verdiği bilgilere göre Ekim ayından bu yana yakılan SHIB sayısı 263 milyar adedi geçti.

  Yakılan SHIB’lerin Değeri 6 Milyon Doları Aştı

  Steven Cooper’ın paylaşımına göre çeyrek trilyondan fazla olan 263 milyar adet SHIB, Cooper’ın bilgiyi paylaştığı sırada yaklaşık 6,3 milyon dolara denk geliyordu. SHIB’in yakım organizasyonlarında önemli bir yere sahip olan Bigger Entertainment şirketi, tek başına bu imha organizasyonunda 1 milyardan fazla SHIB token yaktı. Yakılarak arzı düşürülmeye çalışılan SHIB, bilindiği üzere Eylül 2021’den bu yana dev Ethereum (ETH) balinalarının da en çok tercih ettiği varlıklar arasında yer alıyor.

  Balinaların SHIB İlgisi

  Bir dönem Ethereum balinalarının en fazla birikim yaptığı token unvanı Shiba Inu’daydı. Ancak SHIB daha sonra bu unvanını, FTX borsasının yerel token’ı olan FTT’ye kaptırdı. SHIB, FTT’nin arkasında Ethereum balinalarının en çok tercih ettiği 2. kripto para birimi olma sırasını koruyor. Son olarak geçtiğimiz hafta Whale Stats verilerine göre en büyük 264. ETH balinası, 3,7 trilyon adet SHIB satın alarak en büyük 164. ETH balinası olmuştu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle