Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 3 Aralık 2021

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki değişimler yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. İnişli çıkışlı bir grafik çizen BTC ve popüler altcoinlerde yavaş yavaş toparlanma sinyalleri görülmeye başlandı. Beklenen yıl sonu rallisini bir türlü başlatamayan kripto para birimlerinde yükseliş umutları sürüyor.

  3 Aralık 2021 Cuma gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını yakından ilgilendiren gelişmeleri haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  ABD'li senatör Elizabeth Warren, kripto para madencilik şirketi Greenidge Generation'ın CEO'suna mektup gönderdi. Söz konusu mektupta “Bitcoin madenciliğine bağlı olarak kullanılan yüksek enerji miktarı ve karbon emisyonları, Greenidge ve onun gibi diğer tesislerin çevre, yerel ekosistemler ve tüketici elektrik maliyetleri konusunda endişe uyandırıyor” ifadeleri yer aldı.

  Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano, Bitcoin’in hala önde gelen kripto para birimi olduğunu söyledi. Pompliano, en iyi kripto para biriminin herhangi bir olumsuzluğa rağmen hala birçok yükseliş temeline sahip olduğuna dikkat çekmesiyle yatırımcılardan destek gördü. 

  Dünyaca ünlü milyarder yatırımcı Warren Buffet’ın sağ kolu Charlie Munger, kripto paraları sert bir şekilde eleştirdi. 97 yaşındaki kurt yatırımcı, "Kripto paraları almayacağım. Bu balona dahil olmayacağım. Keşke hiçbir zaman icat edilmeselerdi” yorumunu yaptı.

  Altcoinlerde ise Ethereum cüzdanı sayısı 1 milyon barajını aşan Shiba Inu (SHIB), ilk bin cüzdandaki dominansının önemli kısmını kaybetti. Bir dönem ilk 10 kripto para içine giren ve rakibi olarak gösterilen Dogecoin’i de geride bırakan SHIB, 22 milyar dolar piyasa değerine geriledi.

  Whale Stats verilerine göre, ”Gimli” isimli anonim Ethereum Balinası 1,1 milyon dolar değerinde 28 milyar SHIB coin satın aldı. Bu gelişme yatırımcıları heyecanlandırırken SHIB coin fiyatına olumlu yansımadı. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsalardan gelen güncel verilere göre BTC fiyatı kısıtlı bir gerileme yaşasa da 56.608 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Lider altcoin Ethereum fiyatında da bir miktar satışla 4.573 dolarlı seviyeler görülüyor. Kripto para piyasasında popüler altcoinlerde genel anlamda düşüş yaşansa da SOL coin yüzde 2.67 oranındaki artışla yatırımcısını sevindiriyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle