Kriptopara

3 Analistten Harvest Finance (FARM) Geleceği 2022

  2022 yılında kriptoda belirsizliklere ve risklere dayalı bir hareket takip ediliyor. Kripto para piyasaları yeni alternatifler sunmayı başaran projeler ise alternatif yatırım arayan birçok kişinin ilgisini çekmeye devam ediyor. Harvest Finance (FARM), alternatif yatırım arayan pek çok yatırımcının yanı sıra uzmanların da radarına girmiş durumda. Analistlerin FARM Coin geleceği ve fiyat hedeflerine ilişkin beklentilerini sizler için bir araya getirdik.  

  Harvest Finance (FARM) Coin Geleceği

  Harvest Finance, güçlü bir ekosistem ile yatırımcıları merkeziyetsiz teknolojiler sayesinde birçok yeni alternatif yatırım aracı ile tanışmasını sağlamayı hedeflemektedir. Projenin yol haritasında ve teknik makalesinde de belirlenen birçok özel hedef sayesinde bu başarıya da beklentilerden daha kısa bir sürede ulaşma imkanı olduğu düşünülmektedir. 

  2022 yılı Harvest Finance için genel kötü piyasa görünümleri nedeniyle riskli olsa da projenin gelecek 2024, 2025, 2026 ve daha uzun vadeli hedeflerinde ise şu unsurlar güç kazandırmaktadır:

  • Önümüzdeki 5 yıl içinde kripto üzerinden verim kazanmak isteyenler için sunduğu çözümlerle popülerliğinin artması beklenmektedir. 
  • DeFi (merkeziyetsiz finans) protokollerine karşı 2022 yılında oluşan ilgi, Harvest Finance üzerinden daha kapsamlı işlem yapılmasına olanak sağlayacaktır. 
  • Yol haritasındaki hedeflerin gerçekleşmesi ile daha güçlü bir görünüm kazanacaktır. 

  Harvest Finance (FARM) Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  FARM simgesi ile piyasalarda işlem gören Harvest Finance, piyasa görünümü ile beklentilerin gerisinde kalmıştır. Kısa süre önce 2022 yılının ilk yarısı için sepetlere düşük fiyattan eklenmesinin potansiyelini yüksek olduğunu aktaran birçok uzman, olası sert düşüşlerden etkilenmemek için yatırımın sadece küçük bir kısmı ile işlem yapılmasının daha doğru olacağını aktarmıştır. Mevcut formasyonda inişlerin sert bir şekilde görülme olasılığı ise birçok yatırımcının uzaklaşmasına neden olmuştur. Bu yönden riskli yapısına karşı yatırımcısının temkinli davranması önemlidir. 

  Harvest Finance (FARM) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  Harvest Finance, DeFi getirilerini elde edilmesi için kaynakların bir araya toplandığı ve farmerların oluşturduğu bir topluluktur. Yatırımcılar için en yüksek getiriyi sunacak havuzları bulur ve trader yerine bu havuza para yatırabilmektedir. Kısaca Harvest Finance, Yield farming sürecini organize eden ve otomatikleştire bir getiri toplayıcıdır. FARM ise Harvest Finance için yönetim belirtecidir. 

  Kripto üzerinden verim kazanmak, boşta kalan varlıkların çalıştırılması gibi özel bir sistem kullanmaktadır. Teknik açıdan incelendiğinde Harvest Finance, kullanıcıların varlıklarını yüksek verimli çalıştırılmasını sağlayan bir verim çiftliği protokolü olarak değerlendirilmektedir. 

  Harvest Finance (FARM) Kullanım Alanları Nelerdir?

  Harvest platformu kullanarak çiftçilere verim sağlamak için ve aynı zamanda yönetişim belirteci olarak FARM kullanılmaktadır. FARM’ın en önemli özelliği ise verim çiftliği stratejilerinden alınan bir performans ücreti hakkın vermesidir. FARM, Harvest Finance için yönetişim belirteci olarak kullanılan, sahiplerinin FARM operasyonel hazinesine yönelik tekliflere oy vermesi için ve Harvest operasyonlarından yüzde 5 oranında ücret alabilmeleri için kullanılmaktadır.  

  Harvest Finance (FARM) Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  Güncel verilere göre şu anda 1 FARM fiyatı %harvest-finance+try% TL. Döviz cinsinden ise %harvest-finance+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Harvest Finance fiyatı 24 saatte %harvest-finance+yuzde%.

  Harvest Finance (FARM) Coin Ne Olur, Beklentileri Ne?

  Harvest Finance’ın temel hedefi DeFi protokollerinden elde edilen en yüksek verimi otomatik olarak toplamaktır. Bu kapsamda en son farming teknikleri kullanılarak verimi optimize edecek şekilde geliştirilmiştir. Bu kapsamda gelecek dönem için beklentileri de olumu seyretmektedir. Merkeziyetsiz finansın inşa sürecinde geleceğin dünyasında iyi bir yer edinmesi beklenen Harvest Finance, FARM ile piyasalarda da 2022 yılı ve sonrası içi olumlu performans beklentisi içindedir. Yatırımcıların ve uzmanların bir süre daha takip listelerinde ilk sıralarda yer alması beklenmektedir. 

  Harvest Finance (FARM) Projesi Güvenilir mi, Alınır mı? 

  Getiri toplayıcı olarak güçlü bir teknik altyapı üzerine kurulan Harvest Finance, düzenli olarak kullanıcıları adına ödül tokenlarını otomatik olarak toplar ya da hasat etmektedir. Sonrasında ise bunları kullanıcıların yatırdığı temel varlıklarla takas edilerek elde edilen faizi birleştirmektedir. DeFi büyüdükçe, protokollerin platformlarını kullanmaları karşılığında, stake tokenları şeklinde daha yaygın uygulamalar arasında yer almıştır. Tüm bu güvenli teknik altyapı sayesinde de piyasalarda önemli bir yere sahiptir. 

  Topluluk odaklı bir yapı ile güven oluştursa da zaman içinde olası belirsizliklerden ve risklerde de kötü etkilenebilir. Diğer tüm kripto para projelerinde olduğu gibi risk faktörü de dikkat çekmektedir. 

  Harvest Finance (FARM) Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  Harvest Finance hem teknik açıdan hem de piyasa hareketleri itibariyle benzersiz birçok özelliğe sahiptir. Bu benzersiz özellikleri diğer rakip projelerden ayrılmasını sağlamaktadır. Projenin öne çıkan genel ve teknik benzersiz özelliklerinden bazıları kısaca şunlardır:

  • Düzenli olarak kullanıcılar adına ödül tokenlarını otomatik olarak toplar veya hasat etme işlemleri yapar. 
  • Ethereum’da yer alan ERC – 20 tokenları olarak FARM ve İFARM özel yapısı ile dikkat çeker. 
  • İFARM, Harvest Finance için getiri sağlayan bir tokenken, bFARM, BSC üzerindeki FARM’ın eşdeğeridir. 
  • DeFi protokollerinden elde edilen ve verimi yüksek olarak toplanan, verimi optimize edecek şekilde geliştirilmiş bir altyapıya sahiptir. 

  Harvest Finance (FARM) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  Bir kripto para projesine yatırım yapmadan önce güçlü ve zayıf yanlarının mukayese edilmesi önemli bir faktördür. Bu kapsamda Harvest Finance (FARM) projesinin öne çıkan ve neden tercih edilmesi veya neden tercih edilmemesi gerektiğini gösteren avantajlar ve dezavantajları kısaca şunlardır.

  Harvest Finance (FARM) avantajları:

  • Ekstra verim kazama sağlar. 
  • Otomatik bileşik kazanç sunar. 
  • Otomatik hasat edilen ödüller verir. 
  • Çiftlik ödüllerine sahiptir. 
  • Hasat ekosistemi 30’dan fazla güvenilir platformda yer almaktadır.
  • Benzersiz DAO jeton ödülleri sunar. 
  • Kripto üzerinden verim kazama imkanı verir. 

  Harvest Finance (FARM) dezavantajları:

  • Fiyatında işlem gördüğü piyasalarda fiyat dalgalanmaları olabilir. 
  • Harvest Finance lansman ekibi anonimdir. Bu durum bazı şüphelere yol açabilir ve güvensizlik yaratabilir. 

  Harvest Finance (FARM) Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  Harvest Finance (FARM) listeleyen borsalardan bazıları şunlardır:

  • Binance
  • Coinbase
  • Crypto.com
  • Bancor
  • Gate.io
  • UniSwap (V2)

  Harvest Finance (FARM) Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat 

  Uzmanların Harvest Finance (FARM) hakkında görüşleri 2022 yılının belirsizliklerine rağmen beklentileri karşılamaktadır. Bu kapsamda 3 uzmanın öne çıkan tahminleri ve gelecek hedeflerini kısaca şöyle özetlemek mümkündür:

  • Digital Coin Price teknik analizlerinde 2022 yılı beklentisi 55,93 dolar olarak açıklamıştır. 2023, 2024 yılları için kısa vadede ise sırasıyla 64,36 – 61,43 dolar hedefleri görülmüştür. 
  • Wallet Investor analistleri ise 1 yıllık yatırım için riskli bir yapı olduğunu söylemiştir. 2022 yılı için yılın ikinci yarısında 40 dolar altına sarkmalar beklemektedir. 
  • Price Prediction platformunda ise FARM fiyatı 2022 yılı için 50,45 dolar, 3 yıl sonunda 157 dolar seviyesi olarak ortalama hedef belirlenmiştir. 

  Sonuç 

  Harvest Finance, DeFi ile geleceğin finans dünyasında ortaya çıkacak birçok alternatifte öncü olmayı hedeflemektedir. Farming işlemlerini kolaylaştırması ve kripto yatırımlarının daha kârlı hale gelmesini sağlamak için Harvest Finance birçok yönden beklentileri karşılamıştır. FARM fiyatı ise piyasalarda uzun vadede pozitif görünüm sunsa da kısa ve orta vadede riskler görülmesi muhtemeldir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle