Kripto Para

Zengin Baba Yoksul Baba uyardı: Kriz öncesi BTC’ye gelin!

  Milyarder yatırım Robert Kiyosaki, yaklaşan finansal krize karşı uyarılarına devam ediyor. Kiyosaki özel bir röportajda dünya tarihinin en büyük çöküşünün yaklaşacağını söyleyerek, “Bitcoin’e gelin” çağrısında bulundu.

  Kaleme aldığı Zengin Baba Yoksul Baba kitabı ile ünlenen ünlü yazar ve yatırımcı Robert Kiyosaki, yaklaşan finansal krize karşı yeniden uyarılarda bulundu. Özel bir röportajda konuşan Kiyosaki, insanları Bitcoin satın almaları konusunda teşvik etti.

  Tarihin En Büyük Ekonomik Çöküşünü Bekliyor

  Kiyosaki verdiği röportajda yatırımcıların daha fazla Bitcoin satın almaları gerektiğini söylerken, buna neden olarak yaklaşan ekonomik krizi gösterdi. Ünlü yazarın deyimi ile “dünyadaki en büyük ekonomik çöküş yaklaşmakta” ve bu çöküşte hayatta kalmanın yolu arzı sınırlı yatırım araçlarında park etmek!

  Kiyosaki, arzı sınırlı olan Bitcoin’in bu süreçte iyi bir yatırım aracı olduğunu söylüyor. Geçmiş tarihlerde verdiği farklı röportajlarda da pek çok kez düşen BTC fiyatlarını memnuniyetle karşıladığını ve daha fazla BTC satın almak için kullanacağını ifade etmişti.

  “Altın ve Gümüşte Manipülasyon Var”

  Bitcoin satın alınması konusunda tavsiyede bulunan Kiyosaki’nin diğer önerilerinde altın ve gümüş de bulunuyor. Değerli madenlerin de sınırlı arza sahip olması nedeniyle ekonomik çöküşlerde sigorta görevi gördüğünü düşünen yazar, mevcut altın ve gümüş fiyatlarında “manipülasyon” yapıldığını iddia ediyor.

  JPMorgan’ı Comex’te yaptığı açığa satış nedeniyle gümüş vadeli işlemlerini manipüle etmekle suçlayan Kiyosaki, “Akıllı insanların daha fazla satın alabilmesi için fiyatları düşük tutuyorlar” ifadelerini kullandı.

  Suçu Siyasetçilere Attı

  Ekonominin kötüye gittiğini ve bu gidişin tarihin en büyük ekonomik çöküşünü getireceğini düşünen Kiyosaki’nin buna neden olarak hedef gösterdiği isimler ise siyasiler! Başta ABD Başkanı Joe Biden olmak üzere hükümetlerin, orta sınıf ve yoksulların değerlerine uyumlu kurum ve yapılar oluşturmalarını tavsiye eden Kiyosaki; jeopolitik gerilimlerin mevcut kriz ortamının zeminini hazırladığını söyledi. Ukrayna-Rusya savaşının etkileri ve ABD gaz fiyatları üzerindeki etkilerinden bahseden Zengin Baba Yoksul Baba yazarı, bu etkilerden başta ABD olmak üzere dünya hükümetlerinin ders çıkarması gerektiğini savundu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle