Kripto Para

BlockFi, FTX'ten 250 milyon dolarlık döner kredi aldı!

  Son dönemde kripto sektörünün olası iflas endişeleri nedeniyle adı anılan BlockFi, bilançosunu güçlendirmek adına FTX’ten 250 milyon dolarlık döner kredi aldı. Celsius Networks geçtiğimiz hafta tüm para çekme ve transferlerini durdurmuş, gözler BlockFi’ye çevirmiştir. BlockFi’den yapılan bu duyuru sektöre nefes aldırdı. 

  Aşırı piyasa koşullarını öne sürerek geçtiğimiz hafta para çekme ve transferleri durduran pek çok kripto borç verme şirketi aksine güçlü duran BlockFi, yaptığı duyuru ile sektöre ve yatırımcılarına nefes aldırdı! CEO Zac Prince tarafından yapılan duyuruda, şirketin riski azaltmak ve bilançosunu güçlendirmek için FTX’den 250 milyon dolar tutarında döner kredi alındığı bilgisi paylaşıldı.

  İşten Çıkarmalar Nedeniyle İflası Konuşuluyordu!

  Geçtiğimiz hafta en güçlü rakibi Celsius’un düşen kripto fiyatları nedeniyle tüm para çekme ve transferleri dondurması sektörü hareketlendirmişti. Celsius ile birlikte Babel Finance da aynı işlemi yaparken, Coinbase ile birlikte çalışan azaltma politikasına geçen BlockFi’ye gözler çevrilmişti.

  BlockFi rakiplerinin aksine tüm para çekme taleplerini karşılasa da işten çıkarmalar iflas dedikodularını güçlendirmiştir. CEO Zac Price Perşembe günü yaptığı açıklamada şirketin riski azaltmak için büyük bir müşterisinin aşırı teminatlı marj kredisini tasfiye ettiğini tweet’lemesi ise endişeleri artırmıştı.

  FTX’den Alınan Kredi Sektörü Rahatlattı!

  CEO, Salı günü yaptığı açıklama ile, “Bugünün dönüm noktası niteliğindeli duyuru, BlockFi’nin müşterilerine hizmet etme ve fonlarının korunmasını sağlama taahhüdünü pekiştiriyor” ifadeleri ile duyurduğu müjdeli haberi kamuoyu ile paylaştı. CEO Prince’in, “Bilanço ve platform gücünü pekiştirdiğini” ifade ettiği 250 milyon dolarlık döner kredi, sektöre derin bir nefes aldırdı.

  Alınan kredi ise hafta sonu FTX CEO’su Sam Bankman-Fried tarafından yapılan açıklamanın hemen sonrasında geldi. FTX CEO’su kendisi ile birlikte NPR gibi büyük şirketlerin zor günlerle mücadele eden kripto şirketlerine yardım etmesi gerektiğini söylemişti. FTX, verdiği 250 milyon dolarlık kredi ile CEO’su tarafından yapılan açıklama doğrultusunda harekete geçerek önemli bir adım attı.

  “BlockFi Ekini Her Zaman İhtiyatlı”

  Salı günü yaptığı açıklama ile Bankman-Fried, BlockFi ve ekibine duyduğu güveni ifade etti. Bankman-Fried, “BlockFi ekibi her zaman ihtiyatlı risk yönetimi ve hızlı eyleme yönelik güçlü bir hareket tarzı göstermiştir” ifadeleri ile şirketi övdü. Şirketin müşterilerine öncelik verdiğini ifade eden Bankman-Fried, “Müşteri varlıklarını korumak, güçlü bir konumdan hareket etmelerini sağlayan en büyük önceliğidir” diyerek verdikleri kredi nedenini de kamuoyu ile açıklamış oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle