BitTorrent (BTT) Coin Nedir Hangi Borsalarda Var?

  Kripto piyasalarının yeni gözdesi BitTorrent (BTT), piyasalar için ayrıca sunduğu birçok çözüm önerisi ve kolaylık ile öne çıkmayı başarıyor. Proje vizyonu ve grafiği ile kripto yatırımcılarının takip listelerinde ilk sıralara yükselen BTT, uzun süren sessizliğinin ardından yükseliş beklentisi de yaratmıştır. Piyasalarda belirsizlikler devam ederken BitTorrent (BTT) projesini yakından incelemek ve BTT yatırımı için fikir sahibi olmak isteyen yatırımcıların merak ettiği detayları sizler için derledik. 

  BitTorrent (BTT) Coin Nedir?

  BitTorrent (BTT), merkeziyetsizleşmeye devam eden, eşler arası (P2P) dosya paylaşım ve Torrent platformudur. BTT ise bu dosya paylaşım platformunun yerel tokendir. Oldukça köklü bir geçmişe sahip olan platform, günümüzde TRON’un kendi blok zincir ağı üzerinde TRC – 10 standardı kullanılarak piyasaya sürülmüş ve BTT, en büyük merkeziyetsiz P2P iletişim protokolünün kripto para birimi olmuştur. 

  BitTorrent (BTT) Projesi ve Whitepaper

  Kuruluşu 2001 yılına kadar dayanan BitTorrent, 2018 yılında blok zincir platformu TRON tarafından satın alınmasının ardından büyük değişim yaşamıştır. Kuruluşunda ve şu an devam eden hizmetlerinde temel hedef, içeriğe ulaşmanın yavaş ve pahalı olduğu zamanı geçmiş eğlence sektöründe yeni bir soluk getirmek için tasarlanmıştır. Bu hedefle ortaya çıkan ve kısa sürede dünyada en popüler merkezi olmayan protokol dosya paylaşım protokolüne dönüşmüştür. Projenin teknik makalesinde yer verilen birçok unsur gelecekte de önemli birçok soruna çözüm üreteceği yönünde tahminlerin ortaya çıkmasını sağlamıştır. 

  TRON hamlesi sonrasında BTT ile piyasalarda da iyi bir görünüm kazanmayı başaran BitTorrent (BTT), proje vizyonu, yol haritası ve mevcut görünümü ile günümüzün popüler kripto para ve blok zincir projelerinden biri olarak değerlendirilmektedir. Whitepaper’ında yer verilen hedeflerin gerçekleşmesi halinde projenin gelecek vaat ettiği de aktarılmaktadır. BitTorrent (BTT) projesinin merak ettiğini tüm detaylarına ve teknik makalesine ise https://www.bittorrent.com/token/btt/ bağlantı adresini kullanarak hızlı erişim sağlayabilirsiniz. 

  BitTorrent Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  BitTorrent platformu ilk olarak Temmuz 2001’de ortaya çıkmıştır orijinal BitTorrent, ilk yıllarından itibaren kripto para ekosistemi içinde tanınan ve dikkat çeken girişimcilerde Bram Cohen’in fikrinden ortaya çıkmıştır. Platformu sektöre yeni bir soluk getirmek için tasarladığını ve içeriğe ulaşmanın hem daha kolay hem de daha ucuz yolunu sunmak istediğini aktarmıştır. 

  2018 yılında TRON tarafından Justin Sun’ın kontrolüne bırakılan BitTorrent, satın alınma sonrasında ciddi bir değişim yaşamıştır. TRON aynı zamanda BTT tokenin blok zincir üzerinde piyasaya çıkması ve kripto paranın BitTorrent sitesine eklenmesini de sağlayan isim olarak öne çıkmıştır. 

  BitTorrent (BTT) Kullanım Alanları Neler?

  BitTorrent platformu üzerinde birçok işlem için BTT fonksiyonel bir kullanım alanına sahiptir. BTT, BitTorrent Speed ile platform üzerinden daha hızlı indirme işlemi gerçekleştirmek için ödeme imkanı sunmasının yanı sıra BitTorrent’in diğer ürün ve hizmetleri kapsamında çeşitli amaçlar için kullanılmaktadır. Piyasalarda da BitTorrent’in yerel kripto para birimi olarak yatırım amaçlı işlemlerde BTT kullanımı mümkündür. 

  BitTorrent (BTT) Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  BitTorrent platformu ortaya çıktığı ilk andan itibaren birçok benzersiz ve çözüm sunan yapısı ile önemli bir yere sahiptir. Yaşanan büyük satın alım sonrasında ise kripto sektöründe de önemli bir konuma gelmiştir. BitTorrent’in asıl hedefi, kullanıcıların içerik edinme şeklinin dağıtık hale getirilmesidir. Bu özelliği projeyi de öne çıkarmaktadır. Bunun dışında hem teknik açıdan hem de diğer yönlerden rakiplerinden ayrılan birçok özelliğinden söz edilebilir. BitTorrent (BTT) projesinin benzerlerinden ayrılmasını sağlayan başlıca özellikler ise kısaca şöyledir:

  • 2000’li yılların başından itibaren tercih edilecek ilk P2P dosya paylaşım platformudur. 
  • TRON sayesinde kedi kullanıcı tabanına ek olarak merkeziyetsiz çözüler sunmaya başlamıştır. 
  • VPN, BitTorrent Speed, reklamsız arama ve diğer Premium ücretli hizmetleri ile alternatifler sunmaktadır. 

  Güncel BTT Coin Fiyatı

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTT fiyatı %bittorrent-2+try% TL. Döviz cinsinden ise %bittorrent-2+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bittorent Coin fiyatı 24 saatte %bittorrent-2+yuzde%.

  BitTorrent (BTT) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  BitTorrent (BTT) projesinin öne çıkan artı ve eksi yönleri yatırımcısının daha iyi bir yol haritası çıkarmasına destek olacaktır. Her projede olduğu gibi riskli ve avantajlı yönlerinden söz edilebilir. Buna göre BitTorrent (BTT) projesinin avantaj ve dezavantajları kısaca şöyledir:

  • BTT ile daha yüksek indirme hızları ve jeton ödülleri sunulur. 
  • Ücretli Premium özellikler ile verimli kullanım sağlanır. 
  • Telif hakları konusunda zaman zaman sorun yaşamaktadır. 
  • Riskli bir piyasa hareketi takip edebilir. 

  BitTorrent (BTT) Coin Hangi Borsalarda Var?

  BitTorrent (BTT) airdrop programını destekleyen borsalar ve cüzdanlar ile BTT listeleyen çok sayıda popüler borsa üzerinde işlem görmektedir. Takas gerçekleştirebileceğiniz platformlar üzerinden güvenli işlem yapmak için mutlaka borsa güvenilirliğinden de emin olmanız gerekir. Genel hatları ile işlem hacmi en yüksek ve piyasa değeri ile lider borsalarda BTT bulunmaktadır. BTT listelenen borsalar ve airdrop programını destekleyen borsa ve cüzdanlardan bazıları ise şunlardır:

  • Binance
  • OKEX
  • Bittrex
  • HitBTC
  • Bithumb
  • Huobi
  • KuCoin
  • UPbit
  • Bitfinex
  • Coin Tiger
  • Bıtbns
  • Gate.io 
  • Bitpie
  • Bibox
  • CoinEx
  • BitForex
  • Ellipal 

  BTT Coin Piyasa Bilgileri

  BTT, Tron blok zincir ağı üzerinde TRC – 10 standardı kullanılarak piyasaya sürülmüştür. Teknik makalede yer verildiği gibi toplam arzı 990 milyar BTT olarak belirlenmiştir. Bu toplam içinde %6’su açık token satışında ve %2’si ise özel token satışında, %9’u ise tohum satışında dağıtılmıştır. %20,1’lik kısmının 2025’e kadar farklı noktalardan gerçekleştirilecek airdrop işlemleri için ayrıldığı belirtilmektedir. BitTorrent ekibi ve çatı kuruluşu BitTorrent Foundation, arzın %19’u ile ödüllendirilmiştir. Kalan yüzde 4’lük kısmının ise ortaklar için rezerve edildiği aktarılmıştır.  

  BitTorrent (BTT) Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  BitTorrent (BTT) Coin’i birkaç basit adımda satın alabilirsiniz. BitTorrent (BTT) satın almak için şu adımlar takip edilebilir:

  • 1. Adım: BTT listelene platformlardan birine girilir. 
  • 2. Adım: Hesap oluşturma adımları takip edilir. 
  • 3. Adım: Onay sonrasında işlem sayfasından BTT bulunur.
  • 4. Adım: WBNB, BUSD, TRY, KRW gibi çiftler ile alım yapılır. 
  • 5. Adım: Uygun cüzdanlar ve güvenilir hesaplarda saklanır. 

  Özet

  BitTorrent (BTT) köklü bir geçmişe sahip P2P eşler arası bir dosya aktarım platformudur. TRON sonrasında da blok zincir çözümleri ve BTT ile kripto para dünyasında etkili bir çıkış yapmayı başarmıştır. BTT Coin'in Gelecekte ise bu başarısını sürdürmesi beklenmektedir. Özellikle farklı çözüm önerileri ile kripto endüstrisine ve eğlence sektörüne yeni bir soluk getirme hedefine sahiptir. Piyasa görünümü ise analistlere göre çelişkili bir yapıdadır. Bu nedenle yatırımcısının tedbirli olarak işlem yapması ve riskleri göz önünde bulundurması tavsiye edilmiştir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle