BitTorrent (BTT) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Bu yazımızda, içerik yaratıcılarının gündeminde olan  BitTorrent Coin’i inceleyeceğiz. BTT Coin nasıl alınır, avantajları, dezavantajları neler, analistlerin onun için yorumları nasıl sorularına bu yazımızda açıklık getirmeye çalışacağız. 

  BitTorrent (BTT) Coin Nedir?

  BitTorrent (BTT) Coin, P2P dosya paylaşım platformu olan BitTorrent’in yerel kripto para birimidir. BTT Coin, indirilen dosyaları ağda diğer kullanıcılar ile paylaşmaya ve bunun üzerinden para kazanabilmeye imkan sunan bir token’dır. Diğer yandan BTT ödemleri ile ağda daha hızlı dosya paylaşımı yapmak mümkündür. Eşler arası merkeziyetsiz dosya paylaşımını sağlayan Bittorrent, Tron coin kurucusu Justın Sun’ın girişimleri ile oluşturulmuş bir blockchain projesidir.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  BitTorrent (BTT) Coin projesinin amacı, internet kullanıcılarına direkt olarak kendi aralarında bir aracıya gerek olmadan içerik dağıtımı yapabilme imkanını sunmaktır.  Pahalı ve verimsiz bir içerik dağıtımını sunan platformları geride bırakarak, merkeziyetsiz ve hızlı bir ağ modelini sunmak amaçlanmıştır. Diğer yandan içerik üreticilerinin coin kazancı sağlayabilmeleri için belirli avantajlar sunulmuştur. Proje hakkında daha kapsamlı bilgiyi, şuradaki linkte yer alan Whitepaper sayfasından öğrenebilirsiniz.

  BTT Coin Yorum

  BTT hakkında analist ve yatırımcı yorumları olumlu ifadeleri içeriyor. Analistler ve yatırımcılar BTT Coin’in başarısının BitTorrent ve TRON ağı birleşimi ardından daha yükseğe taşındığını açıklıyorlar. TRON sayesinde artık BTT Coin ile merkeziyetsiz pek çok çözümden yararlanılabildiği, Spedd seçeneğinin devreye alınabildiği belirtiliyor. Bu kapsamda reklamsız arama gibi avantajlardan yararlanılıyor.

  BTT Coin Geleceği Ne Olur?

  Analistler BTT Coin’in 2021 Mayıs ayını değer kaybederek tamamlayabileceğini düşünüyorlar. Çünkü BTC üzerinden meydana gelen değer kaybının piyasa genelinde sert düşüşlere neden olduğunu, BTT Coin’in de ilk yarıda bundan etkilendiğini belirttiler.

  BTT Coin’in orta vade ardından ise artışa geçebileceğini açıkladılar 2021 senesi Temmuz ayı sonunda BTT Coin fiyatının 0.0055 dolar ile 0.00060 dolar bandı arasında fiyatlanabileceğini düşünüyorlar. 

  1 BitTorrent Coin Fiyatı Ne Kadar?

  Kripto para borsaların an itibari ile 1 BTT Coin fiyatı %bittorrent-2+try% TL. Döviz cinsinden ise %bittorrent-2+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, BitTorrent fiyatı 24 saatte %bittorrent-2+yuzde%.

  Fiyat piyasanın genel durumunda etkilenerek her an değişime uğrayabilir. Oynaklığın önde olduğunu fiyat anlık şekilde takip edilmeli ve ardından alım-satım kararları verilmelidir.

  BitTorrent (BTT) Coin Nasıl Alınır?

  BitTorrent (BTT) Coin almak için yapılacaklar:

  • 1. Adım: BTT Coin, Huobi Global, Binance, Bithumb gibi kripto para borsalarında işlemdedir. Borsalardan seçilene erişim sağlanmalıdır.
  • 2. Adım: Tercih edilen borsada hesap açılışı yapılarak, gelen KYC işlemleri tamamlamalıdır.
  • 3. Adım: Aktif hale gelen bu hesaba borsanın “para yatır“ sekmesinden yardım alınarak para transfer edilir.
  • 4. Adım: Para yatırma işlemi ardından BTT Coin paritesine ulaşılacak olan işlem sayfasına erişim sağlanır.
  • 5. Adım: Satım alma işlem sayfasındaki o anki fiyattan veya daha uygun bir fiyat üzerinden BTT Coin alım emri girilir.
  • 6. Adım: Alınan ve hesabın sanal cüzdanına gelen BTT Coin burada saklanabilir veya daha güvenli saklama için donanım cüzdana yollanır.

  Tüm adımlar doğru biçimde atıldığında rahatlıkla BTT Coin alımı tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  BitTorrent (BTT) Coin avantajları:

  • Ağa Katkıdan Kazanç: BTT Coin sahipleri, BitTorrent ağında diğer kullanıcıların işine yarayacak içerikleri paylaşıp, ağa katkı sağladıklarında coin hediyeleri alırlar.
  • İşlem Hızı: BTT Coin cüzdanlar arasında sınır ötesine gönderilirken veya alım-satım yapılırken yüksek hızdan yararlanma imkanı sunar. 
  • Düşüş Masraf: BTT Coin transferlerinde ve diğer işlemlerde karşılanan masraflar geleneksel bankacılık hizmet masraflarının altındadır.
  • Hızlı Paylaşım: BTT Coin ödemesi ile tercih edilen kullanıcıya veriler ve dosyalar saniyeler içinde aktarılır.

  Dezavantajları Ne?

  BitTorrent (BTT) Coin dezavantajları:

  • Merkeziyetsiz Finansta Yetersizlik: BTT Coin daha çok içerik üreticilerini ve bireysel yatırımcıları hedef alan bir kripto birimidir. Adı staking ve kredilendirme işlemleri ile sıklıkla anılmaz. 
  • Saldırı Riski: BTT Coin sanal cüzdanlarda kripto para borsalarında gündeme gelebilecek saldırı riskleri ile karşılaşabilir. Çevrimdışı cüzdanlarda saklanması tercih edilir. 

  Sonuç

  BTT Coin, TRON işbirliği ile adından söz ettiren ve Speed mod ile hızlı dosya aktarım imkanını sunan bir kripto para birimi. Bitcoin’den önce ortaya çıkan ve onun atası olduğu söylenen Torrent ağında çalışmakta. Günümüzde milyonlarca kullanıcısı olduğu düşünülen çok geniş ve büyük bir ağdan oluşuyor torrent ağları.

  BitTorrent firması ise bu sektöründe en gözde şirketi Analistler BTT coin’in 2021 yılı içerisinde değer kazanabileceğini açıklıyorlar. Eğer yapılan fiyat tahminlerini grafiğe getirebilirse, 2021 senesi kapanmadan yatırımcılar için kar sunabilecek. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle