BtcTurk kurucusu BTC fiyatını değerlendirdi

  Türkiye’nin en büyük kripto para borsalarından biri olan BtcTurk’ün kurucusu Kerem Tibuk, daha önce yaptığı açıklamasında Bitcoin’in (BTC) 2021 sonunda 400 bin dolara ulaşacağı tahmininde bulunmuştu. Piyasada son günlerde Bitcoin sert düşüşler ile dikkat çekerken, Tibuk tahmininde geri adım atmayarak dikkatleri çekti.

  Kripto para piyasalarında arka arkaya gündeme gelen birçok gelişmeye bağlı olarak lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) sert değer kayıpları yaşadı. Tesla CEO’su Elon Musk’ın açıklamaları, Binance borsasının soruşturulma iddiaları ve Çin’den gelen “yasaklama” haberleri sonrasında Bitcoin fiyatındaki düşüşler de hızlandı. Yaşanan sert değer kayıpları sonrasında Bitcoin 19 Mayıs tarihinde sabah saatlerinde 39 bin doların altını test etti. Bu düşüşler haliyle piyasada büyük bir endişeye yol açtı. Endişe ile gelen satış baskısı, BTC’deki değer kayıplarını hızlandıran bir diğer gelişme oldu.

  Düşüş Tahminlerinin Aksine Tibuk Fikrinin Arkasında

  Bitcoin sert değer kayıpları yaşayınca, kripto para piyasalarında ünlü birçok analist ve ünlü isim, BTC fiyatının daha çok düşeceğine yönelik tahminleri ile dikkat çekti. Ancak Türkiye’nin en büyük kripto para borsalarından biri olan BtcTurk’ün kurucusu Kerem Tibuk tam tersini düşünüyor. Tibuk, daha önce Bitcoin’in 2021 sonunda 400 bin dolar seviyesine ulaşacağı tahmininde bulunmuştu. Piyasadaki son düşüşler Tübuk’un fikrini değiştirmedi. Tibuk, daha önce yapmış olduğu 400 bin dolarlık fiyat tahmininin hala arkasında.

  Tibuk’un Bitcoin Fikri Değişmedi

  Twitter üzerinden 19 Mayıs tarihinde bir paylaşımda bulunan Kerem Tibuk, son günlerde yaşanan sert düşüşlere rağmen Bitcoin’e olan inancını tekrar gündeme getirdi. Tibuk söz konusu paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

  “2 sene evvel, 2021 sonlarına doğru Bitcoin için 400 bin dolara ulaşacağı tahmininde bulunmuştum. Bitcoin’in kısa sürede 60 bin küsur dolardan 39 bin dolara düştüğü şu sıralar tarihe bir not daha düşelim. Fikrim değişmedi.”

  Kerem Tibuk 2019 yılında katıldığı bir yayında fiyat tahminlerini paylaşmıştı. O dönemde Tibuk “2021 yılının Aralık ayında Bitcoin değerinin 400 bin dolar olacağını düşünüyorum. Daha sonra tekrar ayı döngüsüne girilecek ve Bitcoin fiyatı 60-70 bin dolar seviyesine çakılacak.” sözlerini dile getirmişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle