BTC madencileri satışları azalttı! Ne anlama geliyor?

  Yılbaşında hız kazanan Bitcoin madencilerinin satışları durgunlaştı. Bitcoin satan madencilerin azalması, BTC üzerindeki satış baskısını hafifletiyor. Peki bu durum Bitcoin fiyatına nasıl etki edebilir?

  Kripto para yatırımcıları, zincir içi verileri yakından takip ederek BTC fiyatındaki değişimleri zamanında yakalamaya çalışıyor. Bitcoin piyasasında yaşanan sert düzeltme hareketlerinin ardından fiyatın yeniden yükselişe geçmesi yatırımcıları memnun ediyor. BTC fiyatında yeni ATH seviyelerinin görülmesi, madencilerin satışlarına da hız kazandırmıştı.

  Bitcoin madencilerinin rekor üstüne rekor kıran Bitcoin’i hızlı şekilde satmaları, piyasa üzerinde de satış baskısı yarattı. Kripto para veri analiz şirketi Glassnode tarafından sunulan verilere göre BTC satış baskısı geçtiğimiz dönemde zirve seviyelere tırmandı. Baskının arttığı dönemde, Bitcoin madencilerine ait olan cüzdanlardan her gün on binlerce BTC çıktığı ve bunların borsalarda satıldığı görüldü.

  Bitcoin Madencileri Satışları Yavaşlattı

  Kripto para dünyasındaki zincir içi verileri takip eden Glassnode ekibinin son raporuna göre, yatırımcıların alışkın olduğu bu durum değişmeye başladı. Son dönemde Bitcoin madencileri hızlı satış yerine daha az BTC satışı yapmaya başladı. Madencilerin ilk kez ürettiklerinden daha az Bitcoin satışı yapmaları, hem analistlerin hem de kripto para yatırımcılarının gözünden kaçmadı.

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği analistlerden CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, bu durumu BTC fiyatı için olumlu olacak şekilde yorumladı. Ünlü isme göre madencilerin hızlı satış yapmaktan vazgeçmesi, kripto para borsalarındaki Bitcoin arzının hızla azalmasına sebep oldu. Böylelikle mevcut stablecoin rezervleri ile yapılan karşılaştırmada, Bitcoin arz-talep dengesi konusunda yeniden olumlu dengenin kurulduğu görüldü.

  Bitcoin Fiyatını Olumlu Etkileyebilir

  CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju tarafından yapılan paylaşımlar, kripto para topluluğu tarafından büyük ilgi gördü. Sektörün önde gelen analistleri ve kripto para uzmanları, madencilerin satış baskısını azaltması sebebi ile BTC fiyatında yükselişlerin artabileceğini söyledi. Bitcoin yatırımcıları tarafından heyecanla karşılanan bu gelişme, lider kripto para biriminin fiyatının yükseleceğine olan inancı arttırmayı başardı. 

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle