PlanB düşüşü yorumladı: BTC şimdi normale döndü!

  Kripto para dünyasında stok akış modelinin geliştiricisi olarak bilinen PlanB, yatırımcılara dikkat çekici açıklamalarda bulundu. BTC ve kripto paralardaki sert düşüşü değerlendiren uzman, fiyattaki gerilemenin gayet normal seviyede olduğunu düşünüyor…

  Kripto para yatırımcıları, Bitcoin fiyatında yaşanan ani gerileme ile güne merhaba dedikten sonra yaşadıkları şaşkınlığı üzerinden atmaya çalışıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) başta olmak üzere kripto para birimlerinin fiyatında ciddi oranda gerileme görüldü. Panik yapan yatırımcıların yanı sıra daha temkinli olan traderların bu süreçte takip ettiği isimlerden biri de PlanB oldu.

  Kripto para topluluğunun yakından tanıdığı usta analist PlanB, BTC fiyatına uzun (long) pozisyon alan traderların zor dönemden geçtiklerini kabul etti. Son bir haftada BTC fiyatındaki düşüşün normal olduğunu belirten PlanB, bu sayede piyasada rahatlık sağlandığını kaydetti. Stok Akışı (Stock to Flow, S2F) modelinin geliştiricisi uzmanın bu görüşleri kripto para yatırımcılarını şaşırttı.

  “BTC Olması Gereken Yere Dönüyor”

  Kripto para analistleri, BTC fiyatında artık, en doğru tahmin araçlarından biri olarak kabul edilen S2F modelinin önünden ilerlemiyor. Yatırımcıların yakından takip ettiği uzman, beklediği seviyenin üzerine çıkan BTC fiyatının gerçek dışı seviyelere çıktığını vurguladı. Gereğinden fazla yükselen Bitcoin fiyatı konusunda endişelenen PlanB, söz konusu düzeltme hareketlerini normal buluyor. 

  Uzman isim, S2F modelini kullanarak yaptığı analizlerinde şu ifadeleri kullandı: “BTC fiyatı S2F modelinin altına inince bir nebze rahatladım. Bir an için insanların modelin önünde ilerlediği ve süper döngünün başladığını düşündüm. Şimdi normale döndük. Saat gibi işliyor.” Popüler analist hazırladığı modelde BTC fiyatında 2024 yılına kadar 100 bin ile 288 bin dolar arasında bir fiyat beklentisini sürdürüyor.

  BTC İçin Ayı Piyasası Başlangıcı Mı?

  Kripto para basınına yaptığı röportajda piyasada dengelerin tersine dönüp dönmediği hakkında yorumlar yapan PlanB, henüz bir olumsuzluk görmediğini belirtti. Programın sunucusu, “Bitcoin'ciler genellikle boğa piyasasında fazla yükseliş, ayı piyasasında da fazla düşüş beklerler” ifadeleriyle düşüş trendine dikkat çekti. Ünlü analistin bu görüşe cevabı “Bu sefer süper döngüye girdiğimizi sanmıyorum.” oldu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle