Ünlü analistten çılgın tahmin! “XRP, Dogecoin’in yerini alacak”

  Dogecoin (DOGE) son haftalarda elde ettiği yükselişler ile piyasa değeri bakımından XRP’yi geride bırakarak en büyük 4. kripto para konumuna yükseldi. Analistler, DOGE’daki bireysel yatırımların XRP’ye geçebileceğini düşünüyor. Böyle bir olası geçişte XRP fiyatında hiç beklenmedik yükselişler yaşanabilir.

  Yaklaşık beş aydır Ripple’ın ismi ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) açtığı dava ile anılıyor. Haliyle bu dava XRP fiyatında da etkisini gösteriyor. Bu nedenle SEC-Ripple davasının son dönemlerde XRP fiyatını önüne geçtiği düşünülüyor. XRP yatırımcıları, kripto para piyasalarında devam eden boğa koşularında XRP’nin vereceği tepkileri görmek istiyor. Zira XRP hala 3 yıl önce kırmış olduğu 3,84 dolarlık rekor seviyesine ulaşabilmiş değil. Bu nedenle XRP yatırımcıları, olası büyük bir rallide fiyatın hangi seviyelere gideceğini görmek istiyor.

  XRP Hala Yeni ATH Belirleyebilmiş Değil

  XRP son olarak 2018 yılında fiyat rekorunu kırdı ve bir daha da o seviyeye yükselemedi. Ancak dava sürecinde XRP 1,96 dolar seviyesine kadar yükselerek 3 yıllık rekorunu tazeledi. Öte yandan XRP, davanın açıldığı ilk haftalarda 0,17 dolar seviyesine kadar gerileyerek fiyatında dip noktasını da gördü. Birçok analist ve yatırımcı, XRP’nin yeni bir ATH belirleyememesinin sebebinin devam eden SEC-Ripple davası olduğunu düşünüyor.

  Piyasaların ünlü analistlerinden Alex Saunders, XRP’nin şimdilerde bireysel yatırımcıların hakimiyetinde olduğunu ve ilerleyen günlerde XRP’nin çok ciddi artışlar yaşayacağını iddia etti. Saunders açıklamalarında, XRP’nin yeni bir rekor seviyeye ulaşması için %100’lük bir artış yaşaması gerektiğini vurguladı. Ünlü analist, işaret ettiği olası XRP artışında Dogecoin’in (DOGE) etkin rol oynayacağını düşündüğünü ifade etti.

  Saunders’e Göre DOGE Sermayesi XRP’ye Geçecek

  Saunders, son günlerin en popüler kripto para birimlerinden biri olan Dogecoin’de biriken sermayenin ilerleyen günlerde XRP’ye geçeceğini düşünüyor. Analiste göre dolayısıyla XRP de tıpkı DOGE gibi çok ciddi artışlar elde edecek.

  Dogecoin son haftalarda elde ettiği yükselişler ile piyasa değeri bakımından en büyük 4. kripto para konumuna ulaşmıştı. XRP’yi 4’üncülük koltuğundan eden DOGE’un 93,5 milyar dolarlık piyasa değeri bulunuyor. 5. sıradaki XRP’nin ise 55,6 milyar dolarlık piyasa değeri bulunuyor. Analistin tahminleri gerçekleşirse, tablo çok farklı bir hal alabilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle