Kripto Para

Madenciler BTC satışına mı başladı?

  Kripto para sektörünün güvenilir veri analiz firmaları CryptoQuant ve Glassnode, son raporlarında madencilere dikkat çekti. Zincir içi verilere göre Bitcoin madencileri ellerindeki BTC’leri nakde çevirmeye başladı…

  Kripto para piyasasında hareketli bir dönemden geçilirken, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı da yatırımcısını endişelendirmeyi sürdürüyor. Uzun bir süredir 40 bin dolar barajını geçmeye çalışan BTC fiyatında, Elon Musk’ın paylaşımları yüzünden yeniden gerileme yaşandı. Yatırımcıların endişelerinin arttığı bu dönemde bir kötü haber de Bitcoin madencilerinden geldi.

  Kripto para piyasasının güvenilir veri analiz şirketleri CryptoQuant ve Glassnode ekipleri, Bitcoin madencilerinin hareketleri hakkında yeni bir rapor yayınladı. Zincir içi verilere göre BTC madencileri ellerindeki Bitcoin’leri nakde çevirmeye başladı. Ayrıca Poolin havuzundan da bu sene kayıtlara geçen en büyük Bitcoin çıkışı yapıldı. 

  Poolin Havuzundan Rekor Seviyede BTC Çıkışı

  CryptoQuant analitik platformu ve Glassnode tarafından sağlanan güvenilir veriler, kripto para topluluğunca yakından takip ediliyor. Zincir içi verilere göre Bitcoin madencileri, BTC fiyatının yükselişe geçemediği bu dönemde satışları arttırdı. Öte yandan Poolin madenci havuzu, bu sene içindeki en büyük Bitcoin miktarının çıkışına tanıklık etti. 

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatındaki düşüş devam ederken, BTC madencileri de ellerindeki varlıkları satmaya devam ediyor. Uzmanlar, Bitcoin madencilerinin yaptıkları hareketler ve çıkışlar ile ilgili tüm verilerde bir artış gözüktüğünü ifade ediyor. Bu durum kurumsal ve perakende Bitcoin yatırımcılarında da endişenin ve korkunun artmasına yol açıyor. 

  Bitcoin Madencileri Satışları Hızlandırdı

  BTC madencilerinin piyasadan çıkışlarıyla ilgili tüm çizelgelerde artış gözlemlenirken son olarak Poolin madencilik havuzundan 3012 token taşındı. Bu transfer, lider kripto para biriminin mevcut fiyatlarına göre 120 milyon dolara tekabül ediyor. 

  Moskovski Capital’in CIO’su da kripto para topluluğunda dikkat çeken ve endişe ile karşılanan bu madenci çıkışları hakkında “2021 yılının en büyük çıkışı” şeklinde yorum yaptı. Yakın zamanda yayınlanan bir Glassnode grafiği ise Madencilerin Net Akış Hacminde yaşanan değişimi gözler önüne serdi. Buna göre 3 ayın en düşük seviyesine kadar gerileme oldu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle