Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 30 Ağustos 2021

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 30 Ağustos Pazartesi günü hafif düşüş eğiliminde ve yatay bir seyir izledi. Öte yandan bazı altcoinlerde ciddi fiyat hareketlilikleri yaşandı.

  30 Ağustos Pazartesi gününde Bitcoin ve altcoin piyasasını etkileyen gelişmeler ile önemli fiyat hareketlerini özel haberimizden takip edebilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Pazartesi günü, Bitcoin adına önemli bir gelişme yaşanmadı. Bitcoin’i 2009 yılında piyasaya süren ve kim olduğu hala bilinmeyen Satoshi Nakamoto’nun e-mail yoluyla iletişim kurduğu sayılı insanlardan biri olan Blockstream kurucusu ve CEO’su Adam Back, Anthony Pompliano ile gerçekleştirdiği röportajında BTC’nin 2021 sonuna kadar 100 bin dolara yükselebileceğini dile getirdi.

  Bitcoin fiyatına olumsuz yönde etki etmesi beklenen bir gelişme, Uluslararası Para Fonu (IMF) kanadında yaşandı ancak BTC bu gelişmeden ciddi anlamda etkilenmedi. IMF, BTC gibi “özel olarak piyasaya sürülen kripto paraların” ciddi riskleri de beraberinde getirebileceğini belirtti. IMF ayrıca BTC benzeri kripto varlıkların ulusal para birimlerine eşdeğer görülmesinin tavsiye edilmediğini ifade etti.

  Pazartesi günü altcoin pazarında ise ciddi birtakım gelişmeler yaşandı. Son günlerin en popüler altcoinlerinden biri olan Solana (SOL), hafta açılışında tüm zamanların fiyat rekorunu kırdı. SOL’daki bu değer artışının arkasında, Solana ekibinin duyurusunu yapıp, hakkında detay vermediği “Ignition” aracının etkisinin olduğu tahmin ediliyor.

  Kurumlar, protokoller ve bireysellerin finansal hizmetlerine ulaşması için merkezsiz bir DeFi kredi protokolü olarak hizmet veren Cream Finance’a (CREAM) sabah saatlerinde flash loan saldırısı gerçekleştirildi. Bu saldırıda zararın 18 milyon dolar civarında olduğu belirtildi.

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasındaki davanın 8 aydır yakından takipçisi olan kripto hukuk uzmanı ve avukat Jeremy Hogan, söz konusu davanın 2022’ye kadar uzayabileceğini dile getirdi.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Lider Bitcoin gün içinde en düşük 47 bin 417 dolar seviyesini, en yüksek ise 49 bin 432 dolar seviyesini gördü. Haftaya durgun başlayan BTC, gün içinde de yatay seyrini korudu.

  Altcoin pazarında en çok öne çıkan fiyat hareketliliği Solana’da (SOL) görüldü. SOL fiyatı 24 saatlik dilimde %9,34 oranında değer artışı ile 103,06 dolar seviyesine kadar yükselerek, tüm zamanların fiyat rekorunu kırdı.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle