Kripto Para

Yatırımcılar dikkat! Dev borsa 7 altcoin delist edecek

  Kripto para dünyasının en büyük alım satım platformu Binance kullanıcıları için yeni bir duyuru yayınladı. Türkiye’deki Binance kullanıcılarını da yakından ilgilendiren duyuruda borsanın 7 altcoin projesini platformdan kaldıracağı belirtildi…

  İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in Türkiye’de çok sayıda kullanıcısı bulunuyor. Yerli kripto para yatırımcıları, dijital varlık alım satım işlemlerinde Binance platformunu kullanırken borsaya sürekli coin giriş çıkışı yaşanıyor. Binance son duyurusunda borsadaki bazı altcoin işlemlerinin kaldırılacağı ifade edildi. 

  Dev kripto para borsası Binance resmi sosyal medya hesabından duyuru yaptı. Buna göre çok sayıda altcoin borsadaki marjin ticaretinden kaldırılacak. Binance, yatırımcıların delist işlemleri sırasında kayba uğramaması için 7 altcoinde bulunan pozisyonlarının kapatılmasını istedi. Dev borsanın delist duyurusu, kripto topluluğunun sosyal medyada çok konuştuğu konulardan biri oldu. 

  Binance 7 Altcoini Delist Ediyor 

  Binance resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada 5 Ocak Türkiye saati ile 09:00’da yapılacak delist işlemlerinin hangi altcoinleri kapsayacağı açıklandı: “Binance Margin, 5 Ocak Türkiye saati ile 09:00 itibarıyla FET, FORTH, KEY, MBOX ve WIN’i çapraz marjinden, AION ve BTS’yi ise izole marjinden ödünç alınabilir varlıklar olarak kaldıracaktır.” Bu kapsamda borsa 27 Aralık 2022 TSİ 09:00’dan itibaren bazı kripto para çiftlerindeki işlemleri durduracak. 

  Marjin işlemlerde dondurulacak olan pariteler şu şekilde açıklandı: “FET/BTC, FET/BUSD, FET/USDT, FORTH/BUSD, FORTH/USDT, KEY/USDT, MBOX/BTC, MBOX/BUSD, MBOX/USDT, WIN/BUSD ve WIN/USDT çapraz marjin ödünç alımlarının yanı sıra AION/BTC, AION/USDT, BTS/BTC ve BTS/USDT izole marjin ödünç alımlarını durduracaktır.”

  Kullanıcılara Pozisyon Kapatma Uyarısı

  Türkiye’deki binlerce kripto para yatırımcısını yakından ilgilendiren duyuruda bulunan Binance paylaşımında şu ifadeler yer aldı: “5 Ocak 2023 Türkiye saati ile 09:00’da Binance kullanıcıların pozisyonlarını kapatacak, otomatik bir kapanış gerçekleştirecek ve FET/BTC, FET/BUSD, FET/USDT, FORTH/BUSD, FORTH/USDT, KEY/USDT, MBOX/BTC, MBOX/BUSD, MBOX/USDT, WIN/BUSD ve WIN/USDT çapraz marjin çiftlerinin yanı sıra AION/BTC, AION/USDT, BTS/BTC ve BTS/USDT izole marjin çiftlerinde bekleyen tüm emirleri iptal edecektir.” Yerli yatırımcıların Binance borsasında olası kayıp riskini önlemek için marjin ticaretinin durdurulmasından önce pozisyonlarını kapatmaları gerekiyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle