Bitcoin SV (BSV) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Bu yazımızda, uygulama geliştiricilerinin ve bireysel yatırımcıların yakın takibindeki BSV Coin hakkında bilgileri sunacağız. Yazımızda, BSV Coin nedir, nasıl alınır, avantajları, dezavantajları neler, onun hakkında yapılan yorumlar nasıl sorularına yanıt bulmaya çalışacağız. 

  Bitcoin SV (BSV) Coin Nedir?

  Bitcoin SV (BSV), Bitcoin Cash içinde çıkan bazı anlaşmazlıklar ardında hard fork ile ortaya çıkan kripto para birimidir. Bu coin’de Satoshi vizyonunun daha fazla yansıtıldığı savunulur. Geliştiricileri tarafından Bitcoin’in varisi olarak gösterilen BSV Coin, yüksek güvenlikli kripto para işlemlerinde kullanılan bir blockchain projesidir. BSV Coin’in, madencilerden yoğun ilgi gören kripto para birimleri arasında olduğu bilinir. Açılımı Satoshi Vizyonu olan uzantısı ile orijinal felsefeye bağlı olan bir coin’dir.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Bitcoin SV (BSV) projesinin amacı, Bitcoin Cash’den daha teknolojik ve merkeziyetsizlik imajını daha iyi yansıtan bir kripto parayı oluşturmaktır. Projeye başlanırken Bitcoin Cash’in Satoshi imajını tam anlamı ile yansıtmadığı, daha iyi bir kripto paranın yapılabileceği açıklanmıştır. Bitcoin SV projesinde amaç Bitcoin ve Bitcoin Cash’ten daha hızlı ve düşük maliyetli işlemlere imkan sunan varlığı yaratmaktır. Proje hakkında diğer bilgileri ise şu linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.

  Analistler Bitcoin SV Coin'i Nasıl Yorumluyor?

  BSV Coin hakkında analist ve yatırımcı yorumlarında olumlu ifadelere yer veriliyor. Analistler BSV Coin’in Bitcoin ile aynı temel amaçları savunduğunu ancak ondan çok daha teknolojik ve yeni nesil olduğunu belirtmişler. 

  Analistlerin ifadelerine göre, BSV Coin ile mikro ödemeleri yapmak mümkün hale geliyor. Bu ise kurumsal şirketler için büyük bir avantaj yaratıyor. Yatırımcılar yorumlarında, BSV Coin ödemeleri ile Blockhain’e entegre uygulamaları üretmek için farklı araçları satın alabildiklerini belirtmişler. 

  BSV Coin Geleceği Ne Olur?

  Analistlere göre, BSV Coin yakın geleceğinde fiyat artışı gündeme gelebilir. Analistler BSV Coin’in 2021 senesi Haziran ayında 175 dolar ile 180 dolar bandı arasında fiyatlanabileceğini düşünüyorlar. 2021 sene sonunda ise değer kazanımı ile fiyatın 185 dolar ile 190 dolar bandı arasında yer alabileceğini belirttiler. Bu kapsamda BSV Coin geleceğini parlak gördüklerini açıkladılar. 

  1 Bitcoin SV (BSV) Fiyatı Ne Kadar?

  An itibari ile 1 BSV coin fiyatı %bitcoin-cash-sv+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin-cash-sv+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin SV 24 saatte %bitcoin-cash-sv+yuzde%.

  BSV Coin diğer kripto paralar gibi fiyat oynaklığına sahip olan bir varlıktır. Kripto para piyasasındaki volatiliteden ve gündemdeki gelişmelerden etkilenerek, anlık fiyat değişimini sergileyebilir. Diğer yandan arz ve talep değişimleri fiyatı şekillendirir. Bu yüzden anlık fiyat takibi ardından yatırım yapılmalıdır 

  Bitcoin SV (BSV) Nasıl Alınır?

  Bitcoin SV (BSV) almak için atılan adımlar:

  • 1. Adım: BSV Coin şuanda Huobi Global, KuCoin, Bithumb, Gate.io gibi kripto para borsalarında işleme girer. Kripto para borsalarından bir tanesi seçilmeli ve borsaya giriş yapılmalıdır.
  • 2. Adım: Tercih edilen borsada hesap açılışı gerçekleştirilmeli ve KYC işlem adımları izlenmelidir.
  • 3. Adım: Aktif hale gelen borsa hesabına belirli tutarda para yatırılmalıdır.
  • 4. Adım: Ardından borsanın satın alma işlem sayfasına gidilerek, BSV Coin paritesine ulaşılır.
  • 5. Adım: Bu bölümde o andaki fiyat üzerinden veya daha uygun fiyat tanımlamasından BSV Coin satın alma emri verilir.
  • 6. Adım: Emrin onay alması ile hesabın sanal cüzdanında görülen BSV Coin miktarı burada saklanabilir veya daha yüksek güvenlik sunan donanım cüzdana aktarılabilir.

  Tüm adımların doğru atılması ardından satın alma rahatlıkla tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  Bitcoin SV (BSV) avantajları:

  • Düşük Masraf: BSV Coin, cüzdanlar arası sınır ötesine transfer işleminde oldukça düşük masrafları açığa çıkarır. Bitcoin ve Bitcoin Cash’ten daha düşük masraf ile transferi yapılır.
  • Hız: BSV Coin yine BTC ve Bitcoin Cash’ten daha hızlıdır. Alım-satım işleminde düşük bekleme süresi, dakikalık onayları almaya imkan sunar.
  • Erişilebilirlik: BSV Coin, işlem hacmi geniş küresel kripto borsalarında işlemdedir. Bu yüzden istenilen an hemen hemen her hesaptan onunla işleme girmek mümkündür. 
  • Kaliteli Uygulama Geliştirme: BSV Coin, geliştirici yatırım kitlesine hitap eder. Blockchain’de çalışabilen uygulama geliştiricileri belirli yardımcı araçları BSV Coin ile satın alma şansına sahiplerdir. 

  Dezavantajları Ne?

  Bitcoin SV (BSV) dezavantajları:

  • Merkeziyetsiz Finansta Kullanılmama: BSV Coin adı daha çok alım-satım işlemleri ile anılan kripto para birimidir. Onunla Staking üzerinden gelir elde edildiğini gösteren bilgiler gündeme yansımamıştır.
  • Saldırı Riski: BSV Coin, sanal cüzdanlarda saklanırken, ağda meydana gelmesi olası kötü niyetli saldırlar ile karşılaşabilir. Bu yüzden donanım cüzdanda saklanarak korunur.

  Sonuç

  BSV Coin, Satoshi vizyonunu çok daha iyi biçimde yansıttığı iddia edilen bir kripto para birimidir. Geliştiricileri onu Bitcoin Cash’den daha hızlı ve daha düşük masraflı yapmak için çalışmışlardır. 2018 yılında, Bitcoin hardfork’larının revaçta olduğu bir dönemde ortaya çıkmıştır. Analistler 2021 senesi içinde BSV Coin’in artışa gidebileceğini düşünüyorlar. Bu kapsamda gelecek vadeden eden kripto paralar arasında yer alıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle