Bitcoin SV (BSV) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Bir Bitcoin hard forku (çatallanması) ile ortaya çıkan BSV coin, Bitcoin’den daha hızlı işlem onayı ve düşük masraflı doğurma avantajları ile öne çıkıyor. Bitcoin SV’nin nasıl alındığını, avantajları ve dezavantajlarının neler olduğunu, geleceğinde hangi detayların yer aldığını bu yazımızda ayrıntılı bir şekilde açıklamaya çalışacağız.

  Bitcoin SV (BSV) Coin Nedir?

  Bitcoin SV (BSV), Bitcoin’in yaratıcısı olarak bilinen Satoshi Nakamoto’nun vizyonu ile ortaya çıkarıldığı öne sürülen Bitcoin Cash hard fork’u olarak bilinir. Bitcoin Cash platformunda yaşanan anlaşmazlıklar ardından ayrılan bir grup Bitcoin SV (BSV)’yi geliştirmiştir. 

  Bitcoin SV Coin Yorum

  Bitcoin SV analist yorumları kapsamında Bitcoin’in başarısına en yakın noktada gösterinle kripto para birimidir. Yatırım yapılabilecek kriptografik varlıklar arasında yer alan BSV, yükseliş potansiyeli ile ön plana çıkıyor.

  Analistler yorumlarında BSV’nin 2021 senesi ikinci yarısının içinde 184 dolarlık fiyat ile 210 dolarlık fiyat değeri arasında hareket edeceğini ifade ediyorlar. BSV ‘nin 2022 yılında ise 170 dolar ile 230 dolar fiyat aralığında şekillenmesi bekleniyor. Analistler tarafından, Bitcoin SV (BSV)’nin 2023’te 238 dolar seviyesinin üzerine çıkarak yatırımcılarına kar sunacağı yönünde bir yorum yapıldı.

  BSV Coin Geleceği

  Bitcoin SV (BSV) geleceği parlak olan ve Bitcoin’in yanında bir alternatif olarak gösterilebilen kripto para birimidir. En yakın gelecekte 2021 sonunda değer kazanımı yaşayabileceği ön görülürken, uzun vadede 2023 yılında etkili bir fiyat artışı ile rekor kırması bekleniyor.

  İşlem hacmi yüksek olan kripto para borsalarında işlem görmesi, büyük kripto para yatırımcıları tarafından tercih edilmesi ve hard fork ardından kendine has kemik bir kitleyi oluşturması onun geleceğini sağlamlaştıran faktörlerdir. Bitcoin’in çok daha hızlı işlem onayı ve düşük işlem ücreti tercih edilirlik oranını kademeli olarak yükseltir.

  BSV Coin Fiyatı Ne Durumda?

  Son alınan bilgilere göre 1 BSV Coin fiyatı %bitcoin-cash-sv+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin-cash-sv+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin SV fiyatı 24 saatte %bitcoin-cash-sv+yuzde%. 

  Bu fiyat ve diğer kripto para birimlerinin fiyatları kripto para borsalarının volatilitesine bağlı olarak anlık şekilde değişebilir. Bu yüzden alım-satımda fiyat oynaklığını göz ardı etmemek için anlık fiyat takibi yapılmalıdır.

  Bitcoin SV (BSV) Coin Nasıl Alınır?

  Bitcoin SV almak için internet üzerinden Binance gibi bir kripto para borsası platformuna giriş yapılmalıdır. Giriş işlemiyle birlikte görüntülenen ana sayfadan  ‘’ kayıt ol’’ sekmesine tıklanır. Bir sonraki adımda ekrana gelen tabloya kimlik ve e-posta bilgileri girilip, onay verilir.

  Onay aşamasıyla birlikte görüntülenen sayfadan ‘’ para yatır’’ sekmesine tıklanıp, hesabın sanal cüzdanına kredi kartından veya kişisel banka hesabından para transferi gerçekleştirilir. Transferin hemen ardından erişim sağlana sayfadan‘’ kripto para satın alım’’ sekmesine giriş sağlanır. Son olarak açılan pencerede BSV kripto para birimi ve miktarı seçilip, alım emri verilir. Satın alınan BSV miktarı hesaba bağlı sanal cüzdanda görüntülenir. 

  Avantajları Neler?

  Bitcoin SV (BSV) Coin, transfer ve yatırım işlemlerinde düşük işlem ücreti karşılama, işlem onaylarını hızlı şekilde alma avantajlarını sağlar. Donanım cüzdanlarda ağdan gelecek saldırıları ortadan kaldırarak, çevrim dışı şekilde saklanabilir.

  Cüzdanlar arası transfer işlemlerinden sınır ötesi şekilde gönderim yapabilme avantajını sunar. Bu transferde aynı zamanda yüksek hızı ve saat kısıtlaması olmadan 7/24 işlem yapabilme avantajlarını sunar. 2021 senesinden geleceği hakkında değer kazanımına yönelik analiz sonuçları alınan bir kripto para birimine yatırım yapma avantajı kazandırır.

  Dezavantajı Ne?

  Bitcoin SV (BSV) Coin dezavantajı, fiyat oynaklığıdır. Kripto para piyasasında kripto para fiyatlarına ait dengeler her an değişebilir, bu yüzden Bitcoin SV anlık fiyat takibini gerektirir. Bitcoin SV her kripto para biriminde olduğu gibi çevrimiçi bir cüzdanda saklandığında ağda gelebilecek saldırılar ile karşı karşıya kalma riskini taşır. Bunun için donanım cüzdanda saklama işlemi tercih edilebilir.

  Sonuç

  Bitcoin SV (BSV) Bitcoin Cash’ten ayrılan ve Satoshi’nin temel düşüncelerini daha iyi şekilde yansıttıklarını düşünen ekip tarafından geliştirilmiştir. En parlak dönemini 2023’te 238 dolarlık fiyatın üzerine çıkması ile yaşaması beklenen BSV’nin geleceğe sağlam adımlar attığı analistler tarafından belirtiliyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle