Kripto Para

Avukat SEC-Ripple davasının sonuç tarihini açıkladı!

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasında 1 yıldan uzun süredir devam eden davanın ne zaman sonlanacağına ilişkin Avukat John Deaton’dan kritik bir açıklama geldi. Ripple’ın ünlü avukatı Deaton, davanın Mart sonuna kadar sonlanabileceğini belirtti.

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Aralık 2020’de Ripple yönelik “kayıtsız menkul kıymet” davası açtı ve dava hala sonuçlanmadı. Davanın ne zaman sonlanabileceğine ilişkin son dönemlerde birçok fikir ve iddia gündeme geliyordu ancak bu konuda yine de bir netlik bulunmuyordu. Yakın dönemlerde Ripple yetkilileri bir tahminde bulunarak, davanın Kasım ayına kadar sonlanabileceğini belirtmişti. Şimdi ise yeni bir tahmin Avukat John Deaton’dan geldi. Deaton, SEC-Ripple davasının Mart ayının sonuna kadar sonlanabileceğini açıkladı.

  Dava Mart Bitmeden Sonlanabilir

  Deaton, mahkemenin kararını Mart ayının sonuna kadar açıklayabileceğini belirtti ve bunun gerekçesini de açıkladı. Deaton, federal yargıçların yılda 2 kez Kongre’ye 6 ay ya da daha uzun süredir bekleyen davalar için önergeler içeren listeler sunduklarını hatırlattı. Deaton, bundan dolayı davaya bakan Yargıç Torres’in, 31 Mart tarihinde sunulacak olan listede Ripple’ın yer almaması için hızlı bir karar alacağını düşündüğünü ifade etti. Bir diğer yandan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse da artık davanın kararını beklediklerini dile getirdi.

  Davada XRP Destekçilerinin Etkisi Olabilir

  Her ne kadar Ripple kanadı davanın artık bir an önce sonuçlanmasını istiyor olsa da mahkeme henüz nihai kararını bildirmedi. Yani dava resmi olarak hala devam ediyor. Bu süreçte Ripple (XRP) yatırımcıları ise davanın olası sonuçlarına yönelik yatırım hamleleri için beklemeyi sürdürüyor. Yatırımcıların yakından takip ettiği davaya ilişkin olarak konuşan Avukat Deaton, Ripple destekçileri ve yatırımcılarının da bu süreçte davada etkili olabileceklerini ifade etti.

  Dava Sürecinde XRP

  XRP, SEC’nin Ripple şirketine dava açtığı Aralık 2020’de çok büyük bir darbe almış ve birçok borsa tarafından delist edilmişti. Peş peşe gelen delist kararları sonrasında XRP o dönemde 0,17 dolar ile dip noktasını görmüş ve büyük bir ralliye de dahil olamamıştı. Şimdilerde ise XRP’nin, davanın olası sonuçlarına göre fiyat hareketi ortaya koyması bekleniyor. Davayı nihai olarak Ripple’ın kazanması durumunda ise XRP’nin, piyasa trendlerinden bağımsız olarak ciddi bir sıçrama yapabileceği ifade ediliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle