Kripto Para

ETH kurucusu Buterin kriptodaki 3 büyük fırsatı açıkladı

  En büyük ikinci kripto para birimi Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, mevcut piyasa koşullarını değerlendirdi. Kanadalı yazılımcı, ayı piyasasına rağmen kripto endüstrisinde gördüğü en büyük 3 fırsatı açıkladı…

  Kripto para yatırımcılarının yakından tanıdığı isimler arasında Vitalik Buterin de yer alıyor. Rusya asıllı Kanada vatandaşı olan bilgisayar uzmanı, Ethereum (ETH) ağının kurucu ortaklarından biri olarak ünlendi. Akıllı sözleşme platformu Ethereum, son yıllarda geniş kitlelere ulaştıkça Vitalik Buterin de dikkat çeken isimlerden biri haline geldi. 

  Youtube kanalındaki canlı yayına katılan Vitalik Buterin, kripto para dünyasındaki fırsatlar hakkında konuştu. Tecrübeli kriptocu, ilk olarak sektörün büyümesiyle fırsat alanlarının eskisine göre daha az belirgin olduğunu vurguladı. Ethereum kurucusu buna rağmen sektörde üç büyük alanda fırsat olduğunu söyledi. 

  Kripto Cüzdanlarındaki Fırsat 

  ETH kurucu ortağı Vitalik Buterin, kripto sektöründeki ilk önemli fırsatın cüzdan uygulamalarında olduğunu söyledi. Kripto dünyasındaki bu fırsatı “Dallardaki meyvelerin sayısı azalsa da fırsat devam ediyor” diyerek açıklayan Buterin, bir milyar insanın kullanabileceği bir evrensel kripto cüzdan uygulaması üretmenin imkansız olmadığını belirtti. Bu kapsamda bir kripto cüzdan uygulamasının piyasaya çıkması durumunda büyük bir fırsat yakalayacağına dikkat çekti

  Vitalik Buterin, ikinci fırsat olarak stablecoin dünyasından bahsetti. Kağıt paraya olan talep azaldıkça insanlar spekülatif bir ürün olmayan stablecoin pazarına ilgi duyacak. Bu boyutta hiperenflasyona bile dayanabilecek bir stablecoin üretiminin sektör için çok önemli olduğuna değindi. Ethereum kurucusu son olarak da blockchain teknolojisinin kullanım alanlarında yeni ve büyük fırsatlar olduğunu söyledi. 

  Web3 ve Blockchain Teknolojisinin Birleşimi 

  Ünlü yazılımcı Web 3 ve blockchain teknolojilerinin bir arada kullanıldığı bir sosyal medya platformunun büyük fırsat yakalayacağını düşünüyor. Vitalik Buterin, günümüzde kullanılan Twitter, Facebook ve Instagram’ın bu tür bir platform karşısında rekabette zorlanabileceğini söyledi. Ethereum’un bir kullanıcı tarafından aynı zamanda oturum açabileceği bir iş platformu olarak kullanılması gelecek yıllarda gündeme gelecek konular arasında yer alıyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle