Kripto Para

JPMorgan 2022 için heyecan verici kripto öngörülerini açıkladı! 

  Kripto para piyasaları 2021 yılını fazlasıyla verimli bir şekilde geride bıraktı. Piyasa yorumcularının, analistlerin ve özellikle de yatırımcıların gözü şimdi 2022 yılında ortaya çıkacak olan yeni gelişmelerde. JPMorgan, 2022 yılında kripto para birimlerinin kullanım alanlarında çok büyük artışlar yaşanacağını öngören bir rapor yayınladı.

  Kripto para piyasaları adına geçtiğimiz yıl boyunca birçok tahmin ve analiz gündeme geldi. Sektörden önemli isimler ve finansal piyasalarda yer alan önemli kuruluşlar tarafından ortaya atılan analizler, yatırımcıların da rotalarını belirlemelerinde oldukça etkili oldu. 2020 sonlarından itibaren kripto para piyasaları adına analizlerine daha fazla ağırlık veren ABD merkezli dev bankacılık kuruluşu JPMorgan, bu kez de 2022 adına kripto para öngörülerini içeren bir rapor yayınladı. JPMorgan analistine göre 2022’de kripto para birimlerinin kullanım alanı çok büyük bir artışla karşılaşacak.

  JPMorgan Analisti, NFT ve Web 3.0’a Değindi

  ABD merkezli küresel yatırım bankası olan JPMorgan, 2022 yılına ilişkin merkezi olmayan finans (DeFi) sektörü, NFT’ler (non fungible token) ve Web 3.0 gibi alanlar da dahil olmak üzere, kripto para ekosistemi ile ilgili bir öngörü raporu paylaştı. JPMorgan analisti Kenneth Worthington’un kaleminden çıkan raporda, 2022 yılının kripto paralar için nasıl bir yıl olacağı tahminleri yer aldı. Analist, son dönemlerde piyasada oldukça popüler hale gelen Web 3.0 ve NFT gibi alanların, henüz yolun çok başında olduklarını dile getirdi.

  Analiste Göre DeFi Sektörü 2021’de İsteneni Veremedi

  Analist Kenneth Worthington, kriptolardaki işlemlerde, işlem hızlarının geleneksel ağlarda daha rekabetçi bir hal almasından dolayı, tokenizasyon operasyonlarının git gide daha yaygın hale geleceğini ve daha geniş sınırlara ulaşacağını öngördüğünü belirtti. Analist, söz konusu raporunda ayrıca DeFi ekosistemine ve ekosistem içindeki gelişmelere de yer verdi. 2021’de DeFi’nin, bekleneni veremediğini ifade eden Worthington, DeFi’nin 2022 yılında ve daha sonrası için hala çok büyük potansiyele sahip olduğunu ifade etti.

  “2022’de Yeni Kripto Projeleri Ortaya Çıkacak”

  Analist, söz konusu raporunda heyecan verici bir öngörü olarak kripto paraların kullanım alanlarına da değindi. JPMorgan analistine göre 2022 yılında kripto paralar ile ilgili yeni projeler ortaya çıkacak ve 2022 yılı, zincirler arası birlikte çalışabilirliğin fazlasıyla önem kazanacağı bir yıl olacak. Analist, 2022 genelinde kripto paraların kullanım alanlarının da küresel olarak yaygınlaşacağını öngördüğünü belirtti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle