BTC’de ayı sezonu mu başladı? Ünlü analistler yorumladı

  Kripto para piyasasında son dönemde “ayı piyasası” tartışmaları bir hayli popülerlik kazandı. Pek çok analist BTC odağında piyasa hakkında tahminler yaparken bu terimi kullanmaya başladı. Önde gelen analistler ayı piyasasını değerlendirdi…

  Kripto para piyasasında son dönemde peş peşe gelen sert düzeltmeler, yatırımcılar arasında da ayı piyasası terimini popüler yaptı. Balinaların hareketleri yatırımcılar tarafından takip edilirken analistler de piyasadaki son durumu değerlendirdi. CryptoQuant CEO’su Ki-Young Ju, yakın zamanda mevcut piyasa koşullarını analiz eden bir paylaşımda bulundu. 

  Son zamanlarda Bitcoin (BTC) başta olmak üzere kripto para piyasasının genelinde büyük miktarlarda satışlar olduğunu ifade eden analist, tüm dikkatleri üzerine çekti. Ki-Young Ju, balinaların değişen pozisyonlarını vurgulayarak son dönemde balina satışları önemli ölçüde arttığını ifade etti. “Bunu söylemekten nefret ediyorum ama BTC ayı piyasası onaylanmış gibi görünüyor.” yorumunu yapan Ki-Young Ju, sonrasında ayı piyasası tartışmaları hız kazandı.

  Bitcoin’de Ayı Piyasası Mı Yaşanıyor?

  Benzer durum 2017 yılında 5 dalga balina satışı gerçekleştiğinde de gözlemlenmişti. Ancak o dönemde bile Bitcoin için ayı piyasası gündeme gelmedi. 2017 yılında yükseliş aşamasından sonra gelen balina satışları, borsadaki likiditeyi artıran güçlü perakende satıştan hemen sonra geldiği için yatırımcıları tehdit edici olmadı.

  Bu durum Bitcoin’de fiyat artışına neden olmuş, balina satış dalgası BTC’nin emin adımlarla ilerlemesini desteklemişti. Kripto para dünyasında meydana gelen bu aktif dalga, kısa vade içinde balinaların kazanç elde etmesi olarak da yorumlandı. Popüler analistler bu gelişmeleri değerlendirdi. 

  Deneyimli Analistlerin Yorumları

  Miichael van de Poppe ve Kevin Sekniqi gibi analistler piyasada tartışma yaratan ayı piyasası işaretlerini yorumladı. “Oldukça kötü bir ölçüm. İstatistiksel olarak, çok fazla bilgi vermiyor” diyen Poppe henüz bir şey söylemek için erken olduğunu ifade etti. 

  Analist Kevin Sekniqi de şu yorumu yapmasıyla takipçilerini rahatlattı: “Sizi buraya getiren soruyu cevaplamak için şu anda hiçbir Bitcoin ayı piyasasında değil ve hiçbir gösterge de bunu doğru bir şekilde tahmin edemez. Fiyat hareketini gözlemlemek ve gerçek metrikleri değerlendirmek, kısa vadeli hareketi belirlemenize yardımcı olabilir. Yatırımcılar, BTC ticareti ile ilgili pozisyonlarını belirlerken benzer bir gözlem ve değerlendirme modeli izlemelidir.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle