Kripto Para

Bitcoin SV yüzde 51 saldırısına uğradı! Fiyat çakıldı

  “Bitcoin Satoshi Vision” olarak bilinen Bitcoin SV, kripto para sektöründe “yüzde 51” adı verilen saldırıya maruz kaldı. Uzmanların son raporlarına göre bu gelişme, kripto alanında BSV’ye karşı olumsuz bir bakış açısı yarattı…

  CoinMetrics’te Ağ Verileri Ürün Müdürü olan Lucas Nuzzi tarafından Twitter’da paylaşılanlara göre Bitcoin SV, yüzde 51 saldırısına maruz kaldı. Edinilen bilgilere göre birkaç BSV madencisi, 3 Ağustos 2021’de “Zincir reorganizasyonu” olarak bilinen bir eylem başlattı.

  Bu eyleme göre madenciler aynı blok zincirinin neredeyse 3 farklı versiyonunu oluşturmaya çalıştılar. Bu versiyonlar da aynı anda farklı madencilik havuzları tarafından çıkarıldı. “Bitcoin Satoshi Vision” olarak bilinen Bitcoin SV’nin maruz kaldığı yüzde 51 saldırısı yaklaşık 12 saat boyunca devam etti. 

  BSV Fiyatı Çakıldı

  Kripto para yatırımcılarının beklemediği bu saldırı, BSV fiyatı üzerinde olumsuz etki yarattı. Saldırı gelmeden önce zaten düşüş sinyalleri yakan BSV, saldırı haberinin duyulmasıyla birlikte adeta çakıldı. BSV destekçisi olduğu bilinen şirketlerden Bitcoin Association, saldırıyı kripto para yatırımcılarına duyurdu.

  Bitcoin Association tarafından yüzde 51 saldırısı hakkında yapılan açıklamada, saldırganların bloklarını geçersiz kılmak için bir komut ayarlanması gerektiği şu şekilde bildirildi: “Dolandırıcılık zincirini geçersiz kılmak için, düğüm operatörleri #BitcoinSV düğümlerinde şu komutu çalıştırmalı: bitcoin-cli invalidateblock 0000000000000000003B67AEC95E9B5DA897EB5EBF3227D5A6A67835104367840. Lütfen BA ekibine herhangi bir sorunuz için Twitter’dan ulaşın”

  Tartışmalı Hard Fork

  Bitcoin SV, 2018 yılının Kasım ayında Bitcoin Cash blockchaininde meydana gelen çok tartışmalı hard fork sonucu piyasaya sürüldü. BCH ve Bitcoin ile tamamen aynı para politikasına sahip olan kripto paranın hakkında tartışmalar hala devam ediyor. Yaklaşık 2.6 milyar dolar piyasa değerine sahip olan BSV altcoin yatırımcılarının radarındaydı.

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 BSV fiyatı %bitcoin-cash-sv+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin-cash-sv+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, BSV 24 saatte %bitcoin-cash-sv+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle