Kriptopara

Geleceğin Coinleri Hangileri? En İyi 10 Coin 

  Kripto para sektöründe gelecek vadeden pek çok proje bulunuyor. Birçoğu geleceği derinden etkileyecek parlak fikirlere dayanıyor. Sizin için bu yazımızda analistlerinde parlak gördüğü en iyi 10 farklı kripto para biriminden söz edeceğiz. Ayrıca bu kripto paraların neden geleceğin coinleri olarak görüldüklerini açıklamaya çalışacağız. 

  Polkadot (DOT) Coin

  Polkadot, merkeziyetsiz internet platformlarını, özel bir dizin kullanmadan halka açık şekilde Blockchain’de bağlamayı hedefleyen projedir. Polakadot aynı zamanda üç farklı platform üzerinden işler ve kripto para birimi olarak DOT Coin’i kullanır. Köprü vazifesini alması ve bağlantıyı sağlaması açısından geleceğin kripto para birimleri arasında görülür.

  DOT Coin’in Ethereum ağında oluşan yüksek işlem ücretlerini ve ölçeklendirilebilirlik problemini yaşatmayan bir altcondir. Merkeziyetsiz finansal işlemlerde kullanılan DOT Coin, sorunları çözmeye meraklı yazılımcılarca üretilmiştir. Kripto para dünyasını yakından ilgilendiren ağdaki yüke bağlı gelişen düşük hız problemini ortadan kaldırdığı için geleceğin coinleri arasında görülüyor.

  NEO

  NEO, Çin’in Ethereum’u olarak adlandırılan Neo platformunun yerel kripto para birimidir. Açık kaynaklı olan blok zincir projesi Neo, tüm dijital varlıkları daha güçlü kılmak amacıyla yola çıktığı için gelecek için önemli görülüyor. NEO Coin işlem hızını, düşük masrafları, geniş işlem çifti ile yatırımı sunuyor. Tüm bu avantajların birleştiği coin geleceğin kripto paraları arasında yer alıyor.

  Özellikle Çin’de çok büyük bir yatırımcı kitlesine sahip olan NEO yıllardır kripto para sektöründe. 2017’de en parlak dönemini yaşayan NEO’dan beklentiler oldukça yüksek. NEO ekosisteminde pek çok önemli token projesi de yer alıyor.

  Oasis Network (Rose)

  Oasis Network’un yerel kripto para birimi Rose, analistlerin geleceğin coinleri sınıfında gördükleri diğer bir altcoindir. İki ana katman üzerinden çalışır. Consensus ve paratime bölümleri üzerinde çalışan Rose, her iki katmanda kullanıcılara farklı fırsatlar sunar. 

  ERC-20 tokenlar arasında yer alsa da yüksek teknolojisi ve çift kaymanı ile ETH’den daha hızlı işlem yapma imkanı sunar. Akıllı sözleşmeleri devreye sokabilir. Yüksek güvenlik protokolüne sahip Rose Coin tüm avantajlarına bağlı olarak gelecekte önemli olması beklenen kripto para birimleri arasında yer alıyor.

  Tezos (XTZ)

  Tezos projesi dijital bir toplumu oluşturarak, merkeziyetsiz bir Blockchain platformunda güvenilir kripto para ticaretinin yapılmasını amaçlar. Tezos, Ethereum ağından çok daha hızlı bir şekilde akıllı sözleşmelerin devreye alınabileceği platformdur. Yerel kripto para birimi ise XTZ Coin olarak bilinir. XTZ Coin’in ETH teknolojisinin önüne geçen yapısı onu geleceğin kripto para birimleri arasına dahil ediyor. 

  Diğer yandan XTZ, Tezos ağında yeni ihtiyaçların ortaya çıkması halinde oy vererek bunları geliştiricilere aktarabilmeyi sağlıyor. Şeffaf ve güvenilir bir ağda işlem yapma avantajı ise yatırımcılardan ilgi görüyor. Son dönemler Ethreum yerine Tezos akıllı sözleşmelerinin kurumsal yatırımcılarca tercih edilmesi ardından, XTZ Coin’de popülerliğini yükseltti.

  Binance Coin (BNB)

  BNB Coin geleceğin coinleri arasında görülen diğer bir altcoindir. Bunun sebebi ise Binance borsasından aldığı güçtür. Binance borsası şu anda dünyanın işlem hacmi en geniş kripto para borsası olarak biliniyor. Verdiği güven yatırımcıların BNB Coin’e de güvenmesini sağlıyor. Fiyat hacminin performansına ve sunduğu geniş işlem çiftlerine bağlı olarak gelecekte önemli noktada yer alması bekleniyor.

  Binance hem kendisine ait lider borsa ile hemde kurduğu BSC zinciri ile dünya çapında bir topluluk oluşturmuş durumda. BSC ağında Binance Coin birçok avantaj sunuyor yatırımcılara.

  Chainlink (LINK)

  LINK Coin, akıllı sözleşmeleri zincir dışı kaynaklara göre özelleştirebilmeyi mümkün kılan bir kripto para birimidir. Bu yüzden geleceğin coinleri arasında görülüyor. Blockchain dışı sistemleri Blockchain’e adapte etmek için kullanılan LINK Coin ve Chainlink ağının, kurumsal şirketler için büyük önem taşıdıkları analistlerce belirtiliyor. 

  İşlem güvenliğinden emin olma avantajını kurumsal yatırımcılara sunan LINK Coin’in gelecekte başarılı konumunu koruması bekleniyor. LINK çıkışını Google ile yaptığı ortaklıktan aldı ve o günden beri güçlü bir şekilde devam ediyor.

  Chiliz (CHZ) Coin

  CHZ Coin taraftar tokenları arasından en çok dikkat çeken varlıktır. Analistler onun diğer taraftar tokenları gibi tek bir kesime hitap etmediğini, farklı taraftarlar tarafından kullanılabildiğini belirtiyorlar. Geniş bir hedef kitlesi olması sebebi ile geleceğin coinleri arasında görülüyor. 

  Taraftarlara kulüp yönetiminde söz sahibi olma hakkını veren CHZ Coin’in geleceğinin parlak olduğu belirtiliyor. Takım forma modellerinden antrenman yerlerinin seçimine kadar birçok alanda oy kullanmayı mümkün kılan CHZ Coin’in daha fazla talep görebileceği düşünülüyor.

  Cosmos (ATOM)

  Cosmos ağı kripto para birimlerini bölmek yerine, onların tümüyle çalışabilen bir alanı yaratıyor. Yerel kripto para birimi olarak ATOM Coin’i benimsiyor. İki katmandan oluşan Cosmos ağı kripto para birimleri ile alışverişe imkan sunuyor. Bu sayede birbirinden farklı zincirlere sahip olsalar bile farklı kripto paralar arasında atomic swap denilen yöntem ile ticarete olacak tanır.

  Aynı şekilde ATOM Coin ödemeleri ile birçok ürün edinmek mümkün hale geliyor. Analistler onun oluşturduğu sektöre bağlı olarak geleceğin coinleri arasında yer aldığını ifade ediyorlar. 

  Cardano (ADA) Coin

  ADA Coin, kriptorafik modelin yüksek güvenlikli ve hızlı olmasını sağlayan kripto para birimidir. Cardano ağı sürekli olarak geliştirilebilir bir platformdur. ADA Coin ve Cardano ağı yenilikleri o kadar açıklar ki kullanıcılarının da destekleri ile sürekli verim çıtasını yükseltirler. Yeni teknolojilere kısa sürede adapte olabilen ve erişilebilirliği yüksek olan ADA Coin’in gelecekte önemli imajını koruması bekleniyor.

  Cardano proje olarak Afrika kıtasında pek çok önemli yeniliğe imza atmıştır. Gücünü buradaki topluluktan alan proje dünya çapında yatırımcıların ilgisini de çekmeyi başardı. 

  Holo (HOT)

  HOT Coin, Holocahin üzerinden her kullanıcının kendi zincirini oluşturmasını sağlayan bir kripto para birimidir. Hosting sistemi satın almak, hizmet sunucularını ödüllendirmek, oy vermek, yatırım yapmak için kullanılabilen HOT Coin’in çok yönlü olması dikkat çekiyor. Analistlerin onun bu yüzden geleceğin coinleri arasında olduğunu düşünüyorlar. 

  Türkiye’de de çok büyük bir yatırımcı kitlesine hitap etmeyi başaran HOLO projesi, düşük fiyatı ile ilgi çekmeyi sürdürüyor.

  Sonuç

  Geleceğin coinleri olarak görülen 10 farklı kripto para birimi hakkında bilgileri sizlere sunduk. Bu kripto para birimleri yüksek teknolojileri, işlem hızları ve ödeme aracı olarak kullanılabilen yapıları ile öne çıkıyorlar. Yazılımlar, uygulamalar ve depolama alanları satın almak için dahi kullanılabiliyorlar. Bu yüzden gelecekte önemli yerlere gelecekleri ifade ediliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle