New York Borsası eski başkanı: BTC uzun vadede yükselişini sürdürecek

  Squawk Box programına katılan New York Borsası eski başkanı Thomas Farley, kripto para piyasasının son durumunu değerlendirdi. Ünlü finans uzmanı, uzun vadede Bitcoin fiyatındaki yükselişin devam edeceğini söyledi…

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) piyasası hakkında açıklamalar yapan Thomas Farley, BTC fiyatı hakkında olumlu konuştu. New York Borsası eski başkanı, BTC’nin 10 trilyon dolarlık altın piyasa değerine ulaşması için benimsenmesinin tüm dünya çapında olması gerektiğini söyledi.

  Bitcoin fiyatında, uzun vadede yükselişin devam edeceğini söyleyen Thomas Farley, altın ile kıyaslama yaparken şu ifadeleri kullandı: “Şu anda yükselmesini beklediğim varlık, altın. Bitcoin’in, altının 10 trilyonluk piyasa değerine ulaşması için kabul edilmiş bir para olması lazım. Bu olur mu, açıkça söyleyeyim, bilmiyorum. Bitcoin çok volatil bir varlık sınıfı… Çünkü yeni bir varlık sınıfı.” 

  “BTC Enerji Tüketimi Konusu Çözüme Kavuşur”

  Lider kripto paranın önümüzdeki 5 yılını değerlendiren finans uzmanı şu açıklamayı yaptı: “Ben uzun vadede yükselişini sürdüreceğine inanıyorum. Önümüzdeki 5 yılda bu yükseliş bence sürecek. Enerji tüketim konusu ilginç bir konu. Bence o da çözülecektir. Blokzincir teknolojisi bunun çözülmesine yardımcı olacak. Bu yüzden uzun vadede ben iyimserim.”

  Kripto para topluluğunun yakından tanıdığı Jim Cramer hakkında da konuşan Farley, bu konuda kafa karışıklığı yaşadığını itiraf etti: “Dün Jim Cramer’in dediklerini gördüm ve hemen televizyonu açtım. Bitcoin’in düşüşü ve yükselmeyeceğini düşünmesi konusunu daha da açmasını bekledim ama yapmadı. Gerekçelerini ve ne demek istediğini anlamadım. Belki sonra stüdyoda konuşuruz. Çin’in etkisi olabilir ama Bitcoin küresel bir varlık. Ben uzun vadede hala yükseleceğini düşünüyorum.”

  Jim Cramer’ın Açıklamaları

  Ünlü ekonomist Jim Cramer, elindeki BTC’lerin büyük bir kısmını sattığını söylemesiyle kripto para topluluğunun tepkisini çekmişti. Çin’in kripto para piyasasına olan baskısına dikkat çeken Cramer şunları söyledi: “Bitcoin’i kendi rejimlerine tehdit olarak görüyorlar, çünkü bu onların sisteminin dışında… Kontrol edemiyorlar. Hem Çin hem de fidye saldırıları yüzünden Bitcoin’in yükseleceğini sanmıyorum.” 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle