Kripto Para

El Salvador yine gündemde: Yerel kripto para birimi geliyor!

  Kısa süre önce Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul eden El Salvador’dan yeni bir hamle geliyor. Latin Amerika gazetesi El Faro, El Salvador hükümetinin yerel kripto para birimi başlatmaya hazırlandığını açıkladı…

  Latin Amerika basınında yer alan haberlere göre El Salvador hükümeti Bitcoin (BTC) hamlesinden sonra yeni bir kripto para adımı atmaya hazırlanıyor. Ülkede yayın yapan El Faro’ya göre El Salvador hükümeti hizmetler için kullanabilecek yerel bir kripto para birimi başlatmaya hazırlanıyor. 

  Kripto para basınında geniş yankı bulan habere göre El Salvador Başkanı Nayip Bukele’nin kardeşleri İbrajim ve Yusef Bukele, potansiyel yatırımcılar için harekete geçti. Mevcut piyasada Colon doları olarak adlandırılan kripto para biriminin 2021 yılı sonunda piyasaya sürüleceği öğrenildi. 

  Yerel Kripto Para Birimini Çıkaracak

  Kardeşlerin bu girişimi, El Salvador Başkanı Nayib Bukele’nin planını yansıtıyor ve kardeşler bu çalışmada başkanı temsil ediyor. Haberler, El Salvador’un Bitcoin yasasını ezici bir çoğunlukla onaylamasının ardından haftalar sonra geldi. Bu da eylül ayından itibaren Bitcoin’in ülkede mal ve hizmetler için ödeme aracı olarak kullanılacağı anlamını taşıyor.

  El Salvador hükümetinden bir sözcü, El Faro gazetesine verdiği demeçte planın iptal edildiğini söyledi. Fakat öte yandan gazete kimliği belirsiz bir kaynaktan bilgiler alarak planın şu anda hazırlık aşamasında olmaya devam ettiğini açıkladı. 

  El Salvador Eleştirilerin Odağında

  En büyük kripto para birimi Bitcoin’in yasal olarak tanıyan El Salvador hükümetinin bu hamleleri, kripto para sektöründe tartışma konusu yarattı. Çok sayıda analist ve uzman, El Salvador’un bu konuda başarısız olacağını söylüyor. Öte yandan Cumhurbaşkanı Bukele’nin kardeşleri, Cardano, WhizGrid ve Algorand temsilcileriyle farklı zamanlarda bir araya gelerek toplantı gerçekleştirdi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle