Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 22 Ocak 2022

  Kripto para piyasası genelinde yaşanan sert düşüşün devam etmesi, yatırımcıları büyük bir paniğe sevk ediyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin peş peşe satış baskısı altında ezilirken, altcoin piyasasındaki değer kayıpları çok yüksek seviyelere ulaştı.

  Piyasa genelinde düzeltmenin ne zaman sona ereceği merak konusuyken 22 Ocak 2022 Cumartesi gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarına etki eden önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Hızla düşmeye devam eden Bitcoin fiyatında ayıların hedeflediği dip seviye hakkında tartışmalar sürdü. Twitter üzerinden dip indikatörlerini paylaşan PlanC isimli analist, kendi modeliyle birlikte diğer indikatörlerin işaret ettiği dip seviyeleri 26 bin ve 20 bin dolar olarak gösterdi. 

  Kripto para yatırımları ile bilinen MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, kripto piyasasında düşüşe neden olan faktörleri yorumladı. Bitcoin destekçisi Saylor, “Stablecoinler ve tokenların ve bunların menkul kıymet olup olmadıklarına ilişkin bir dizi düzenleyici belirsizliği görürsünüz. Ve bu biraz endişe yaratır.” dedi.

  Kripto para alım fırsatlarını kaçırmayan El Salvador Başkanı Nayib Bukele, son duyuruda, 410 Bitcoin (BTC) daha satın aldıklarını açıkladı. Bukele, 410 Bitcoin’i yalnızca 15 milyon dolara aldıklarını vurgulayarak yatırımcıları alım yapmaya teşvik etmeye çalıştı.

  Bulgaristan Maliye Bakanı Assen Vassilev, merkez bankası ve kripto sektör temsilcileri ile görüştüklerini söyledi. Daha fazla detay vermekten kaçınan bakan, ülkenin kripto para madenciliğinde bir merkez olma ihtimalinin mümkün olmadığını bir kez daha söyledi. 

  ABD merkezli bankacılık devi BlackRock, yeni bir blokzinciri ve teknoloji ETF’i için başvuru yaptı. Başvuruya göre ETF, NYSE FactSet Global Blockchain Teknolojileri Endeksi’ni izleyecek. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güncel borsa verilerine göre Bitcoin fiyatında yüzde 7.19 oranında kayıp görülürken 36.739 dolarlı seviyeler takip ediliyor. Altcoinlerde ETH başta olmak üzere hemen hemen bütün popüler projelerde yüzde 10’un üzerinde değer kayıpları görülüyor. En sert düzeltme yüzde 15’ten fazla düşen SOL coinde görülürken, piyasaya göre daha az kayıp yaşayan ADA coin yatırımcısını teselli ediyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle