Kripto Para

OpenSea, C Serisi finansman turunda rekor yatırım topladı!

  Kripto para piyasalarında görülen devasa büyüme, sektörün kapsadığı diğer alanlarda da kendisini göstermeye devam ediyor. Kripto para piyasalarına paralel olarak büyüme elde eden NFT (non fungible token) sektörü de daha geniş sınırlara ulaşıyor. Dünyanın en büyük NFT pazaryeri OpenSea, C Serisi finansmanında 13 milyar dolarlık değerleme ile 300 milyon dolarlık yatırım aldı.

  2021 yılında kripto para piyasaları çok ciddi büyümeler elde etti. Kripto para piyasaları genelinde görülen bu büyüme, sektörün kapsadığı diğer alanlara da yansıdı ve bununla birlikte en büyük büyümelerden birini NFT (non fungible token) sektörü yakaladı. Küresel çapta artan NFT ürünlere artan ilgi, genel olarak NFT sektörünün genişlemesini sağladı. NFT’lere yönelik artan ilgiden payını alan, dünyanın en büyük NFT pazaryeri platformu olan OpenSea, 13 milyar dolarlık değerleme ile C Serisi finansmanında 300 milyon dolarlık yatırım aldı.

  OpenSea 300 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

  Ethereum (ETH) tabanlı NFT pazaryeri olan OpenSea platformu, 13 milyar dolarlık değerleme ile C Serisi finansman turunda 300 milyon dolarlık yatırım aldı. OpenSea platformunun resmi Twitter hesabından, 5 Ocak TSİ sabah saatlerinde yapılan paylaşımda, bu yatırımın müşteri ve topluluk üyelerinin deneyimlerinin iyileştirilmesinde kullanılacağı belirtildi. Platform, bazı mevcut yatırımcıların katılımı ile elde edilen fonu 4 esas alanda kullanmayı planladığını açıkladı.

  OpenSea Elde Edilen Fonları Nerede Kullanacak?

  OpenSea platformu tarafından yapılan açıklamada, Paradigma ve Coatue’nin liderlik ettiği finansman turundan elde edilen fonun, 4 esas alanda kullanılmasının planlandığı belirtildi. Yapılan açıklamaya göre platform elde edilen fonu şu 4 esas alanda kullanacak:

  • Ürün geliştirmelerini hızlandırmak,
  • Müşteri güvenliğini ve desteğini büyük ölçüde iyileştirmek,
  • Daha geniş NFT ve Web 3.0 topluluklarına yatırımlar yapmak,
  • Takımı büyütmek.

  OpenSea CEO’sunun Açıklamaları

  OpenSea platformunun kurucu ortağı ve CEO’su David Fenzer, finansman turu sonrasında konuya ilişkin yaptığı açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

  “Blok zincirinin karmaşık yapısını ortadan kaldıran özellikler ve daha basit hale getirilmiş akışlar sunarak NFT’lere giriş engellerini azaltmaya odaklandık. Öte yandan çok zincirli desteğimizi de hızlandırıyoruz ve insanların NFT’lerini daha iyi araçlar, analizler ve sunumlar ile keşfetmelerine, yönetmelerine ve sergilemelerine yardımcı olmak için iyileştirmelere önem veriyoruz.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle