SOL 2023'ün zirvesinde! XRP'yi geride bıraktı

  Solana (SOL), 20 Aralık'ta gösterdiği etkileyici yüzde 13,8'lik artışla Mayıs 2022'den beri en yüksek seviyesine ulaştı. Piyasa değerindeki yüzde 33,5'lik hızlı yükseliş, SOL'u ilk defa XRP'nin önüne geçirdi.

  Kripto para piyasasında hareketli bir dönemden geçiliyor. SOL, yüzde 13,8'lik etkileyici bir artışla Mayıs 2022'den beri en yüksek seviyesine ulaştı. Son iki haftada yaşanan yüzde 33,5'lik yükseliş, SOL'un piyasa değeri açısından ilk kez XRP'yi geride bırakmasını sağladı. Bu hamleyle birlikte stablecoinler hariç en büyük dördüncü kripto para konumuna yükseldi.

  Popüler altcoin projelerinden biri olan Solana'nın (SOL) kripto para piyasasındaki güçlü yükselişi devam ediyor. SOL, stablecoinler dışarıda tutulduğunda en büyük dördüncü kripto para konumuna gelerek yatırımcılarını sevindirdi. Solana'nın artan popülaritesi ve performansı, birçok analiste göre, Ethereum'u (ETH) geride bırakma potansiyeli taşıyor.

  SOL Gelecekte ETH’yi Tahtından Edebilir Mi?

  Piyasaya sürüldüğü dönemde “Ethereum Katili” olarak lanse edilen SOL adından söz ettirmeye devam ediyor. Solana ağı, daha ucuz ve hızlı işlemler sunmasıyla Ethereum'a karşı rekabet avantajına sahip. Trader Evnass6'ya göre, Solana'nın kullanıcı deneyimi, Ethereum'un önünde bir performans sergiliyor.

  SOL'un mevcut yükselişi, Solana'nın Saga adlı telefonunun tamamen satılmasını içeren airdrop çılgınlığıyla destek gördü. Özellikle  büyük merkezi borsaların listelemesinin ardından SOL'un değeri önemli ölçüde arttı. Bu süreçte, Solana ağı, Ethereum'un Lido'sundan esinlenilen Jito likit staking protokolünün yerel kripto para birimi (JITO) listeledi.

  SOL Fiyatı Neden Yükseldi?

  Jito'nun airdrop'u, katılımcılara etkileyici kârlar sağlayarak piyasa değerini ilk birkaç saat içinde 300 milyon dolardan fazla bir değere taşıdı. Solana'nın Saga telefonu ve Coinbase'te listelenen memecoin BONK, SOL rallisinin bir dönüm noktası oldu. Her iki olay da SOL'un değerini artırdı ve platformun popülerliğini artırmaya yönelik etkileyici adımlar oldu.

  Solana'nın bu yükselişi, özellikle Bonkwifhat (BIF), Ribbit (RBT), Jupiter (JUP), Meow Coin (MEOW) ve diğer birçok beklenen airdrop ve token lansmanıyla birleşti. Solana ağı, kullanıcılarını çekmeye devam ederek varlığını güçlendiriyor ve gelecekteki projelere olan talebi artırıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle