Kripto Para

İniş ve Çıkışlarıyla 22-28 Şubat Altcoin Haber Özeti

  Lider kripto para birimi Bitcoin’in neredeyse tüm hafta boyunca sert düzeltme gördüğü geçtiğimiz hafta içinde altcoin fiyatlarında da genel anlamda düşüş trendi devam etti. Önde gelen kripto para projeleri fiyatlarında yaşanan sert düzeltme hareketleri yatırımcısını tedirgin ederken genel kripto para piyasası değerinin de düşmesine yol açtı. 

  Bu yazımızda bu hafta lider altcoin Ethereum’un hemen ardından gelen önemli kripto para birimleri olan Cardano (ADA), Binance Coin (BNB) ve Polkadot (DOT) fiyatlarında yaşanan haftalık değişimlere dair özet bilgileri bulabilirsiniz. 

  En güncel verilere göre şu anda 1 ADA fiyatı %ADA+try% TL, 1 BNB fiyatı %BNB+try% TL, 1 DOT fiyatı %polkadot+try% TL olarak kripto para borsalarında alıcı bulmaktadır.

  22 Şubat Pazartesi Altcoin Borsa Özeti 

  Cardano (ADA) altcoinler arasında piyasadaki genel düşüşten çok olumsuz etkilenmeyen kripto para birimlerinden biri olarak dikkat çekti. Haftaya bin doların üzerinde başlayan Cardano (ADA) fiyatı, yüzde 0.27 oranında değer kaybı yaşadı. 

  Son dönemin en çok adından söz ettiren kripto para birimlerinden biri olan Binance Coin (BNB) altcoin piyasasındaki sert düzeltme hareketinden nasibini aldı. BNB fiyatı yüzde 8.97 oranında kayıp yaşadığı pazartesi gününe 293 dolar seviyesinden giriş yapmış gün içinde 295 dolara kadar çıkmıştı. En düşük 222 dolara inen Binance Coin (BNB) fiyatını 267 dolarda kapadı. Bu fiyat düşüklüğünde Bitcoin satışlarının artmış olduğu etkisi gözlemlendi.

  En değerli kripto para birimleri arasında yer alan Polkadot (DOT) haftaya düşüş trendi ile başladı. Gün içinde en düşük 36 dolara kadar gerileyen DOT, yüzde 4.79 oranında değer kaybı ile günü 37 dolarda kapattı. 

  23 Şubat Salı Altcoin Borsa Özeti

  Bitcoin fiyatındaki büyük satış dalgası Cardano (ADA) fiyatını olumsuz etkiledi. ADA fiyatı haftanın ikinci işlem gününde yüzde 12.12 oranında değer kaybı yaşadı. Uzmanlar tarafından kritik görülen bin dolar seviyesinin altına sarkan Cardano (ADA) fiyatı 967 dolarla günü kapadı. 

  Binance Coin (BNB) fiyatındaki düşüşün hız kazandığı haftanın ikinci işlem gününde yüzde 13’ün üzerinde değer kaybı yaşanması kripto para yatırımcılarının moralini bozdu. Binance Coin (BNB) fiyatındaki bu derin düşüş kripto para piyasasında yaşanan sert düzeltme etkisinden kaynaklandı. BNB fiyatı gün içinde en yüksek 268 dolara kadar tırmanırken en düşük 188 dolar seviyesini gördü. BNB fiyatındaki yüksek volatilite problemi devam ederken uzmanlar fiyatların 200 dolar üzerinde kalmasını olumlu buldu. Binance Coin (BNB) fiyatı günü 231 dolar seviyesinden kapadı. 

  Kripto para piyasasında genel olarak değer kaybının hız kazandığı Salı gününde Polkadot (DOT) fiyatında derin bir düzeltme yaşandı. DOT fiyatı yüzde 8’in üzerinde değer kaybı yaşayarak 34.6 dolar seviyesine kadar geriledi. Bu düzeltmeden diğer altcoinler de olumsuz etkilendi. 

  24 Şubat Çarşamba Altcoin Borsa Özeti

  Cardano (ADA) fiyatında yükseliş trendinin yeniden başladığı gün Çarşamba günü oldu. Cardano ağının kullanımına ve avantajlarına yönelik açıklamalar yapılması ve kripto para biriminin analistler tarafından olumlu yorumlanmasından sonra ADA fiyatı hızlı bir yükseliş ivmesi başlattı. Yüzde 8’in üzerinde değer kazanan kripto para birimi yeniden bin doların üzerine çıkmayı başardı. 

  Ethereum ağının işlem ücretlerinin yüksek olması problemi en çok Binance Coin (BNB) fiyatına olumlu yansıdı. Binance Coin ağını tercih edenlerin hız kazanması ve kripto para basınında bu konuyla ilgili önemli paylaşımların yapılması Binance Coin (BNB) fiyatının yeniden yükselmesine neden doldu. Cardano (ADA) fiyatı haftanın 3. işlem gününde tam yüzde 9.73 oranında yükseldi ve günü 254 dolar seviyesinde kapadı.

  Polkadot (DOT) fiyatı haftanın üçüncü işlem gününde kayıp yazmaya devam etti. Gün içinde en yüksek 36.7 dolar görmesine rağmen DOT fiyatı bu seviyelerde tutunamadı ve düzelteme etkisi ile 33.6 dolarlık seviyesine geriledi. Kripto para uzmanları bu düşüşte genel anlamda altocin piyasasında görülen düzeltmenin etkili olduğunu belirtti. 

  25 Şubat Perşembe Altcoin Borsa Özeti

  Yükseliş ivmesini devam ettiren Cardano (ADA) gün içinde bin 173 dolara kadar yükseldi. ADA fiyatının pozitif seyrini devam ettirdiği görüldü. Diğer kripto para birimlerinde düşüş trendi devam ederken ADA fiyatının artmasına olan inanç yükseldi ve yüzde 2.58’lik bir büyüme yaşandı. 

  Binance Coin (BNB) fiyatındaki yükseliş ivmesi kalıcı olmadı. Bitcoin fiyatını olumsuz etkileyen haberler ile paralel olarak Binance Coin (BNB) fiyatında yeniden düşüş trendi başladı. Güne 254d dolardan giriş yapan BNB fiyatı yüzde 8’den fazla değer kaybederek önceki günün kazançlarını geri verdi. BNB fiyatındaki düşüşün ardından parite 233 dolar seviyesine geriledi. 

  Polkadot (DOT) fiyatında sert düzeltme yaşandığı Perşembe gününde yüzde 7.41 oranında değer kaybı dikkatlerden kaçmadı. Bu ivmeyle birlikte Polkadot (DOT) fiyatı 31.2 dolara kadar geriledi. Yatırımcıların endişeli bir şekilde takip etmesine rağmen pek çok uzman DOT fiyatında bu seviyelerden sonra yükseliş beklediğini aktardı. 

  26 Şubat Cuma Altcoin Borsa Özeti

  Cardano (ADA) fiyatında rekor fiyat yükseliş Cuma gününde yaşandı. Kripto para biriminin fiyatı yüzde 15.48 oranında artarken, bu yükselişte analistlerin ADA yatırımlarını tetikleyen görüşleri etkili oldu. Pek çok kripto para uzmanı, altcoin piyasasında düşüş devam ederken ADA fiyatının yükseleceğini söylemesi, perakende yatırımcıları da ADA yatırımına çekti. Kripto para birimi bu yükseliş ile birlikte bin 200 dolar seviyesine çıktı.

  Gün içinde en yüksek 238 dolar, en düşük de 209 dolar seviyelerini gören Binance Coin (BNB) fiyatı Cuma gününde de pozitif seyirden uzak bir görünüm çizdi. Bill Gates’in kripto para birimleri hakkında yapmış olduğu ve yatırımcıya uyarı niteliğinde paylaştığı görüşler Binance Coin (BNB) fiyatının da düşmesine sebep gösterildi. BNB fiyatı yüzde 4.97 oranında değer kaybı ile günün 222 dolar seviyesinde kapadı.

  Yatırımcısının yüzünü güldürmeye başlayan Polkadot (DOT) fiyatı yüzde 0.80 oranında değer kazanarak 31.45 dolara kadar yükseldi. DOT fiyatının yükselmesinde etkili olan gelişmelerden biri de yatırımcıların ağa olan inancıydı. 

  27 Şubat Cumartesi Altcoin Borsa Özeti

  Cumartesi günü Cardano (ADA) fiyatındaki yükseliş devam etti. Yüzde 6 oranında değer kazanan ADA fiyatı gün içinde en yüksek seviye olarak bin 483 dolara kadar yükseldi. Cardano (ADA) fiyatı günü bin 312 dolarda kapadı. 

  Binance Coin (BNB) fiyatı yeniden yükselmeye başladı. Yüzde 1.35 oranında değer kazanan ADA Fiyatı en yüksek seviye olarak gün içinde 237 dolara kadar çıktı. Buna rağmen günü 225 dolarda kapatan BNB fiyatındaki yüksek volatilite sorunu devam etti. 

  Polkadot (DOT) fiyatı Cumartesi günü yükseliş ivmesini hızlandırarak yüzde 6.48 değer kazandı. Gün içinde 34.7 dolarlara kadar çıkan DOT son olarak 33.4 dolarda günü kapadı. 

  28 Şubat Pazar Altcoin Borsa Özeti

  Altcoin piyasasındaki sert düzeltme Cardano (ADA) fiyatındaki yükseliş rallisini de sonlandırdı. Gün boyunca hareketli bir grafik çizen ADA fiyatı yüzde 0.68 oranında kayıp yaşayarak günü bin 300 doların üzerinde kapatmayı başardı. 

  Tüm kripto para piyasasında görülen sert düzeltme hareketi ile birlikte Binance Coin (BNB) fiyatı da yüzde 6.68 oranında değer kaybetti. BNB fiyatının 200 dolar üzerinde kalmayı başardığı bu haftada kripto para uzmanları olumlu görüşlerini paylaştı. Binance Coin (BNB) fiyatı 210 dolar ile haftayı kapamış oldu.

  Polkadot (DOT) fiyatındaki yükseliş Pazar günü de devam etti. Yüzde 2.94 oranında büyüyen DOT piyasasında gün içinde fiyatlar 33.8 dolar seviyesinde kaldı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle