Kripto Para

5 Uzmandan Draken (DRK) Coin Geleceği, Fiyat Tahminleri Ne?

  DeFi, DEX, NFT ve GameFi öğelerini bir araya getirmeye başaran Draken ekosisteminin yerel belirteci DRK Coin’e ilgi giderek düşüyor.

  Uzmanların projeye yönelik yaklaşımlarını merak eden okurlarımız için hazırlanan rehber yazımızda uzman değerlendirmeleri ile birlikte proje teknik detaylarına ve DRK fiyat hedeflerine ulaşabilirsiniz.

  Draken (DRK) Coin Geleceği

  Draken, büyük bir ekosistem oluşturmak adına çıktığı yolda bir merkeziyetsiz borsadan (DEX) fazlası olduğunu gösteren yeniliklere imza attı. Alanında ilk kabul edilen gizlilik üzerine geliştirilmiş DARK protokolü, Binemon ve Bsocial ile dikkat çeken projenin devam eden süreçteki yaklaşımları uzmanlardan eksi not aldı. Uzmanlar projenin geleceği hakkında olumsuz olduklarını söyleyerek, düşüncelerini şu nedenlere dayandırmaktadırlar:

  • Her ne kadar DEX ve DeFi hizmetleri ile öne çıksa da günün sonunda Draken, Binemon dışında önemli bir başarı elde edememiştir.
  • Web sitesine ve proje whitepaper’ına erişim sağlanamaması, önemli bir güvenilirlik problemi olarak adlandırılır.
  • Listelenen borsa sayısı artırılamamıştır.
  • Binemon Twitter hesabının askıya alınması önemli bir negatif gelişme olarak yorumlanmaktadır.

  DRK Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  Uzun süredir sessiz bir yatay seyir takip eden DRK Coin’in inceleyen anonim analistlerin yaklaşımı negatif seyretmektedir. Token’de işlem hacimlerinin çok düştüğünü ve yatırımcıların ilgisinin azaldığını söyleyen anonim teknik analistler, mevcut görünümün korunmasını beklediklerini ifade ederler.

  DRK Coin için olası yükselişte 0,00239 dolar seviyesi ilk direnç olarak paylaşılır. Anonim analistler bu direncin aşılması halinde token fiyatlarının 0,017 doları hedefleyebileceğini söylerler. Dip noktada fiyatlanan DRK Coin içinse yakın noktada destek paylaşılmamaktadır.

  Draken (DRK) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  DRK Chain tarafından kurulan Draken, kullanıcıların kripto para ticareti ve DeFi hizmetlerine erişim sağlayabilmeleri adına geliştirilmiş bir DEX’tir. Proof-of-Honor olarak adlandırılan PoS sisteminin iyileştirilmiş bir versiyonunun kullanıldığı Draken projesinde yerel token DRK Coin’dir. DRK Coin, DeFi hizmetleri ve kripto ticareti nedeniyle platformun ihtiyaç duyduğu likiditeyi sağlamak adına geliştirilmiş bir kripto para birimi ve yönetişim token’idir.

  Draken, kullanıcılarına kripto para ticareti ve DeFi hizmetleri için ademi merkeziyetçi bir platform sunuyor. Kullanıcılar akıllı sözleşmeler üzerinden protokolde staking ve borç verme işlemlerini gerçekleştirebilirken, bir DEX aracılığı ile kripto ticareti yapabiliyorlar. Binemon isimli NFT tabanlı blockchain oyunu ile yıldızı parlayan projenin buna ek olarak Bsocial isimli eşler arası bir sosyal medya platformu da yer almakta, bu gelişme ile birlikte Draken ekosisteminin DAPP’ler ve GameFi öğeleri ile zenginleşeceğini göstermektedir.

  Draken, ademi merkeziyetçi yapısını DRK Coin kullanıcılarına yönetişime dahil ederek kurgular. Proof-of-Stake (PoS) konsensüs mekanizmasının iyileştirilmiş bir versiyonu olduğu öne sürülen Proof-of-Honor konsensüs mekanizması ile proje güvenliği sağlanırken, DRK kullanıcıları platformun geleceğine yönelik gerçekleştirilen oylamalara katılabilirler. Play-to-Earn (P2E) dünyasını yeniden tanımlanama hedefi ile Binemon’u piyasaya süren ve tüm kurguyu bu noktadan yürüten proje hakkında ayrıntılı bilgi almak için Draken (DRK) Coin nedir isimli rehber içeriğimize başvurabilirsiniz.

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  DRK Coin kullanım alanları şu şekilde paylaşılabilir:

  • DRK kullanıcıları, akıllı sözleşmeler yardımı ile staking mekanizmasına katılabilirler.
  • DRK borç verilerek karşılığında faiz kazancı elde edilebilir.
  • DRK kullanıcıları, Draken yönetişiminde oy hakkına sahiptir.
  • Ekosistem içinde gerçekleştirilecek NFT ticareti ödemeleri DRK Coin ile yapılabilir.
  • DRK listeleme yapan borsalardan yatırım amacı ile DRK Coin alım ve satım işlemleri yapılabilir.
  • Bir değer temsili olarak sınır ötesi para transferlerinde DRK Coin kullanılabilir.

  Draken Ne Olur, Beklentiler Ne?

  Draken projesine yönelik kripto temsilcilerinin değerlendirmeleri aşağıdaki gibi yapılmıştır:

  • Uzmanların DRK Coin değerlendirmeleri olumsuzdur.
  • Anonim teknik analistlerin DRK Coin’e ilişkin görüşleri negatiftir.
  • Kripto analistlerinin çoğunluk görüşüne göre, 1 yıllık süreçte DRK Coin fiyatı artışa geçebilir.

  Draken Projesi Güvenilir mi, Alınır mı?

  Draken, PoS konsensüs mekanizmasının iyileştirilmiş bir versiyonu olan PoH (Proof-of-Honor) algoritmasını kullanılır. Bu konsensüs mekanizması stake ve işlem miktarına göre sıralama yapmak için HodgeRank kullanmaktadır. PoH ayrıca blok zincir ağının uzun ömürlülüğünü korumak için tüm hile yapan ve kaytaran madencileri ortadan kaldırmak için gelişmiş bir teşvik sistemi benimser. Blok zinciri işlemlerini daha ucuz hale getirirken anti-spam özelliğe sahip olduğu söylenebilir.

  Draken yatırımı için güvenlik önemli olmakla birlikte tek başına yeterli değildir. Binance ve diğer borsalarca DRK Coin listelenmediği düşünüldüğünde, güvenilirlik anlamında önemli şüphelerin olduğu görülebilir. Buna ek olarak teknik analiz kripto para birimi yatırımında önemlidir. Çünkü kripto para birimleri yüksek volatilitede hareket eder ve bir yatırımcı, bu volatilitede zarar riskini ancak teknik analiz becerisi ile düşürebilir.

  DRK Coin’i Benzersiz Yapan Nedir?

  Draken, Onur İspatı (PoH) konsensüs mekanizması yardımı ile merkeziyetsiz uygulama (DAPP) geliştiricilerinin olabildiğince çok kullanıcıya hizmet etmelerini ve mümkün olduğunca çok işlem oluşturmaya teşvik edilmelerini sağlar. Benimsenen bu benzersiz güvenlik çözümü ile birlikte Draken ekosisteminin şu noktalarda diğer projelerden ayrıldığı söylenebilir:

  • Draken DEX ile kullanıcılar hızlı ve düşük maliyetli kripto para ticareti yapabilirken, staking ve borç verme yolu ile DeFi dünyasının cazip yönlerinden yararlanabilirler.
  • GameFi ve SosyalFi alanında Draken projesinin girişimleri mevcuttur.
  • Binemon içerisinde NFT ticareti için bir pazaryeri mevcuttur.
  • Ekosistemce geliştirilen DARK protokolü, DRK kullanıcılarına kimlik bilgilerinin kullanım hakkını hediye eder.

  DRK Coin’in Avantaj ve Dezavantajları Neler?

  Pek çok yenilikçi teknolojisi ile sektörde ilk olmayı başaran ve Web3 gelişmelerinin neredeyse tamamına hitap eden Draken ekosisteminin artıları ve eksileri hakkında şunları söyleyebiliriz:

  Avantajları

  • Draken ekosistemi, Web3 dünyasının çeşitli teknolojilerini bir arada barındırarak kullanıcılarının kullanımına sunar.
  • Draken DEX işlemleri hızlı ve düşük maliyetlidir.
  • Staking ve borç verme yolu ile pasif gelir elde edilebilir.
  • DRK Coin yönetişimde kullanılır.
  • NFT ticareti ile gelir elde edilebilir.

  Dezavantajları

  • Sınırlı sayıda borsada işlem görür.
  • DRK Coin fiyatları aşırı volatildir.
  • Draken projesinin web sitesi ve whitepaper’ına erişim sağlanamamaktadır.
  • Binemon Twitter hesabı askıya alınmıştır.
  • Maksimum DRK Coin arzı enflasyonisttir.

  DRK Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  DRK Coin güncel olarak iki borsada listelenmektedir. MEXC ve Finexbox üzerinden DRK Coin alım ve satım işlemleri gerçekleştirilebilir.

  DRK Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat

  DRK Coin’e ilişkin kripto analistlerinin fiyat hedefleri şu şekilde paylaşılmaktadır:

  • Coin Arbitrage Bot sistemince yapılan DRK tahmininde 1 yıl sonrası için 0,001087 dolar, daha uzun vade içinse 0,006215 dolarlık fiyat hedefi hesaplanmaktadır.
  • Coin Codex verileri, gelecek yıl içinde DRK Coin’in 0,001167 dolardan fiyatlanabileceğini gösterir.
  • DigitalCoin’ce yapılan 1 yıllık değerlendirmeye göre DRK Coin 0,00124 dolara yükselebilir.
  • Wallet Investor, DRK Coin’in 1 yıl içinde 0,0000722 dolara gerileyebileceğini öngörür.
  • Price Prediction, 1 yıl sonunda DRK Coin fiyatının 0,001 dolara ulaşabileceğini söyler.

  Sonuç

  Draken (DRK) Coin, DeFi ve DEX ortamında kullanılabilen bir kripto para birimidir. Yüksek token arzına ve düşük borsa listelenmesine sahip olan DRK Coin’e yönelik uzmanlar olumsuz görüş aktarırlar. Kripto analistleri DRK Coin’e yönelik görüşlerinde ikiye ayrılsa da analistlerin çoğunluğunun yükseliş beklentisi taşıdığını söyleyebiliriz.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle