ETH’de yükseliş beklentisini BitMEX Ceo’su değerlendirdi

  Kripto para piyasasında Elon Musk’ın sebep olduğu düşüş hareketinden sonra toparlanma çabası devam ediyor. Piyasa eski haline dönerken, Ethereum ve Bitcoin arasındaki rekabete eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes’den ilginç değerlendirmeler geldi…

  Kripto para piyasasında yatırımcıları endişelendiren büyük düşüş hareketinden sonra, önde gelen kripto para birimlerinde yeniden yükselişler başladı. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında sert düzeltme yaşandıktan sonra toparlanma süreci hızlı oldu. BTC fiyatı yeniden yükselmeye başlarken yatırımcıların da yüzü güldü. 

  BTC dışında kripto para piyasasının önde gelen altcoini Ethereum (ETH) fiyatında da toparlanma belirtileri gözlemlendi. Piyasada yaşanan bu dalgalanma sonrasında sektörün en ünlü ve etkili isimlerinden biri olan eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes çarpıcı açıklamalarda bulundu. Dev kripto para borsasının eski yöneticisi ETH fiyatındaki yükselişe dikkat çekti.

  Ethereum Fiyatındaki Yükseliş Beklentisi

  Hayes, kripto para piyasasında altcoin yatırımcılarını sevindirecek bir tahminde bulundu. Arthur Hayes’e göre Ethereum fiyatının uzun vadede 150 bin dolar olması mümkün görünüyor. Bu konuda yazılan Nikhil Shamapant’ın 79 sayfalık araştırmasını da kaynak gösteren Hayes, uzun vadede bullish görünümden bahsediyor.

  Ethereum’un gerçekten de rakibi Bitcoin’i geride bırakma şansına sahip olduğuna vurgu yapan Hayes, ağ üzerindeki EIP 1559 güncellemesine dikkat çekti. Bu güncelleme ile birlikte Ethereum arzının deflasyon modeline sahip olması ve ciddi bir yükseliş yaşaması beklentiler içinde yer alıyor. Eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes, Ethereum fiyatının şu anda bile bu beklentiler doğrultusunda yükseliş ivmesi yakaladığına vurgu yaptı. 

  Ethereum Yatırımcılarına Uyarı

  ETH’nin BTC’yi geride bırakma şansını yüzde 30 olarak belirleyen Hayes, kripto para yatırımcılarına şu uyarılarda bulundu: “Ağ bu güncelleme sonrasında blok ödülleri ile yeterince ETH üretemeyecek ve bu yetersizlik Ethereum’un asıl hedefine ulaşmasını engelleyecek. Bu da ağın ekonomik modelinin başarısızlığa uğraması anlamına gelmekte. Fiyat yüksek ve şu an her şey yolunda gidiyor ancak DeFi uygulamaları ihtiyaç duydukları yakıta ulaşamazsa her şey bir anda tepetaklak olabilir.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle