Kriptopara

Tek Tweet ile %100 Arttı: Baby Doge Nedir? Nereden Alınır?

  Dogecoin topluluğunun son gözdesi olan ve onların katkıları ile ortaya çıkan Baby Doge, bu hafta oldukça çarpıcı gelişmeler ile adından söz ettirdi. Bu yazımızda gündemde çokça yer alan Baby Doge’nin tek tweet ile yaptığı %100 değer kazanımının detaylarına ve Baby Doge’nin nereden alındığına, aslında ne olduğuna değineceğiz. 

  Baby Doge Coin Nedir?

  Baby Doge, Dogecoin’den daha hızlı işlem sunan alternatif bir meme kripto para birimidir. Baby Doge hiper deflasyonist kripto para birimi olarak tanımlanır. Babydoge işlem başına ödül dağıtımını benimseyen bir kripto para birimidir. Baby Doge Coin, Doge topluluğu tarafından oluşturulan ve “Baby Doge babası Doge’den birkaç ders öğrendi“ sloganı ile piyasaya çıkan kripto varlıktır. 

  Aslında kendi has net bir niteliği olmayan Babydoge, sadece işlemlerinden topladığı değerlerin %10’unu kripto para sahiplerine geri dağıtması ile tanınıyor. Diğer yandan Elon Musk’ın ise büyük desteğini alıyorlar. 

  Babydoge Coin Nereden Alınır?

  Baby Doge Coin, PancakeSwap, XT.COM, DOD BSC kripto para borsası platformlarından alınır. Bu borsalardan hesap açılışı gerçekleştiren ve hesaplarına para yatırdıktan sonra satın alma işlem sayfasına erişim yapan kişiler, Baby Doge paritesini rahatlıkla görüntüleyebilirler. Satın alma işlem sayfasından ise güncel Baby Doge fiyatını görerek, tercih ettikleri miktarda Baby Doge alımı için emir girebilirler.

  Baby Doge Tek Tweet ile %100 Arttı!

  Ünlü girişimcilerden Elon Musk’un attığı Tweet’ler ile kripto para piyasasında büyük hareketlenmeler meydana gelebiliyor. Elon Musk son olarak Babydoge’nin adını da içeren bir tweet attı ve hemen ardından kripto paranın fiyatında hareketlenme görüldü.

  Tesla CEO’su Elon Musk dün sabah saatlerinde Dogecoin ile ilgili birkaç paylaşım gerçekleştirmişti. Bu gönderiler ardından ise Baby Doge’yi işaret eden bir paylaşım daha yaptı ve Baby Doge %100 oranında değer kazanımı gerçekleştirdi. Özellikle çocukların beğenisini toplayan Baby Shark isimli şarkının sözlerini değiştirerek tweetine,“ Baby Doge, doo, doo, doo, Baby Doge“ yazan Musk, kripto paranın fiyatının roket gibi yükselmesine etki etti. BSC ağında işlem gören Baby Doge paylaşım ardından 0.000000002026 doları buldu. 

  Baby Doge Analist Yorumları

  Baby Doge geleceği hakkında yorum yapan analistler daha çok anonim analistlerden oluşuyorlar. Anonim analistler aslında Baby Doge Coin’in çarpıcı yanları bulunmadığından söz ediyorlar. Kripto para piyasasında şu anda kredi vermek, pasif gelir elde etmek, NFT satın almak, depolama alanı kiralamak, uygulama geliştirmek için kullanılan pek çok altcoinin olduğunu belirtiyorlar. Baby Doge’nin ise bunların yanında tek niteliğinin hız ve ödül dağıtımı olduğuna dikkat çektiler. 

  Analistlerin bir kısmına göre Baby Doge artışı tamamen Elon Musk’ın paylaşımı ile kısa vadeli oluşan bir etki, diğer bir kısım analist ise Elon Musk desteğinin devam edebileceğini ve bunun artışa sebep olabileceğini düşünüyor. Yazımızın bu bölümünde farklı analistlerin Baby Doge fiyat tahminleri bir araya getirdik. İşte Baby Doge fiyat tahminlerini içeren analist yorumları:

  PullBackSignal Baby Doge Yorumu

  PullBackSignal’e göre Baby Doge, 2021 yılı Temmuz ayı sonunda 0.000000015 dolar 0.000000020 dolar bandı arasında fiyatlanabilir. Anonim analist 2021 senesi sonunda Baby Doge fiyatının 0.000000050 dolar seviyesine çıkış gerçekleştirebileceğini savundu. Bu süreçte ise Elon Musk’ın kripto para hakkındaki paylaşımlarının devam edeceğini düşünüyor. 

  Fibonacci Baby Doge Yorumu

  Fibonacci isimli uzman analiste göre Baby Doge 2021 yılı Ağustos ayında 0.0000000018 dolar seviyesinde olabilir. Anonim analist Temmuz başında Elon Musk’ın paylaşımı ile kazanılan değer kazanımının 1 haftadan daha fazla süremeyeceğini ve Ağustos’ta ise değer kaybının etkili olabileceğini savundu.

  Sonuç

  Baby Doge, 2 Temmuzda Elon Musk’ın gündeme taşıdı paylaşım ile %100 değer kazanımı gerçekleştirdi. 3 Temmuz’da ise %43 oranın üzerinde değer kazanımının hala korunabildiği görüldü. Ancak analistlerin bir kısmı geleceğe yönelik değer kaybı tahmini yaptılar. Baby Doge’nin nasıl bir performansı devam ettireceğini ilerleyen süreçte tabloya gelen fiyatlar üzerinden göreceğiz.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle