XRP boğa koşusunda BTC'yi geride bırakabilir mi?

  Ekim ayının gelmesiyle birlikte kripto para piyasası yeşile büründü. Bitcoin (BTC) öncülüğünde yükselen altcoinler arasında XRP performansı merak ediliyor. Peki, XRP boğa koşusunda BTC’den daha fazla kazandırabilir mi?

  En büyük kripto para birimi BTC yüzde 4.1 artıda kapattığı eylül ayından sonra ekim ayının ilk günlerinde yükselişe geçti. Bir süre önce 28 bin 500 dolara kadar tırmanan BTC direnci test ettikten sonra bir miktar geri çekildi. Bu süreçte kripto para yatırımcıları altcoin piyasasındaki hareketliliği yakından takip etti.

  XRP’nin bir sonraki boğa koşusunda BTC’den daha iyi performans gösterip gösteremeyeceği merak ediliyor. Analistler, Ripple’ın yerel kripto para birimi XRP’nin BTC’ye göre işlem hızında daha iyi olduğunu hatırlatıyor. Bunun yanı sıra XRP ile yapılan işlemlerde düşük ücretlerin olması bir diğer teknik avantaj olarak gösteriliyor.

  Ripple Davası Belirleyici Olacak

  Ağın yenilikçi özellikleri bakımından önemli artılara sahip olsa da XRP’nin kazanç oranında BTC’yi geride bırakması için bunlar yeterli değil. Çünkü Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki dava henüz sonuçlanmadı. Kripto para sektöründe merakla beklenen bu davayı blockchain şirketi kazanırsa XRP fiyatında ciddi bir yükseliş yaşanabilir.

  XRP fiyatında yükseliş potansiyellerinden bir diğeri de finansal kuruluşların benimsemesiyle ilgili görülüyor. XRP, şu anda İngiliz bankacılık devi HSBC tarafından çeşitli para transferi işlemlerinde kullanılıyor. Her ne kadar BTC dijital altın olarak tanımlanıp daha geniş bir kurumsal benimsemeye sahip olsa da XRP’nin bu alanda önemli potansiyeli bulunuyor.

  XRP Fiyatı Ne Kadar Olacak?

  Anonim kripto para analistleri, XRP ile ilgili olumlu haberlerin gelmesi durumunda fiyatın 2 dolara kadar çıkabileceğini belirtiyor. Ünlü analist Shannon Thorp, XRP’nin gelecek yıllarda 500 doların üzerine çıkabileceğine dair çarpıcı bir iddiada bulundu. Thorp bu görüşünü sınır ötesi ödemelerin toplam değerinin 2027 yılında 250 trilyon dolar olacağını öngören bir rapora dayandırdı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle