Kripto Para

Elon Musk bu altcoini Aya gönderiyor

  Kripto para piyasalarının son dönemlerdeki en popüler ve aktif isimlerinden olan Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Twitter üzerinden bir paylaşımda daha bulundu. Paylaşımları ile kripto paralara adeta yön veren Musk, bu kez de bir altcoini gerçek anlamda Ay’a göndereceklerini açıkladı.

  Kripto para piyasalarında Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın etkisi aslında uzun bir süredir görülüyordu. Ancak 2020 yılının sonlarında başlayan büyük rallinin de etkisi ile 2021 yılında Elon Musk’ın kripto para piyasalarındaki gücü de arttı. Daha önce yaptığı açıklamalar ile lider kripto para birimi Bitcoin’e (BTC) açıkça destek veren Elon Musk, ayrıca favori kripto para biriminin de Dogecoin (DOGE) olduğunu dile getirmişti.

  Tamamen şaka olsun diye, amaçsız ve hedefsiz şekilde piyasaya sürülen DOGE, Musk’ın desteği ile beklenmedik fiyat artışları yaşadı. Bu muazzam artışları tetikleyen Twitter paylaşımları bir süredir durulmuştu. Elon Musk, yine Twitter’dan bir paylaşımda bulunarak Dogecoin’e olan sevgisini ve ilgisini gösterdi.

  Musk DOGE Konusunda Geri Adım Atmamaya Kararlı

  Elon Musk’ın 2021 yılında, Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’u geride bırakarak “dünyanın en zengin insanı” unvanını elde etmesi ile birlikte popülaritesi de çok ciddi şekilde artmıştı. Bununla birlikte Elon Musk’ın kripto para piyasalarında çeşitli açıklamalar yapması, milyonların kripto paralara yönelmesini sağladı.

  Hatta bu paylaşımlarından dolayı Elon Musk, “piyasaları maniple etmek” suçundan dolayı soruşturma talebiyle, SEC ile karşı karşıya bile geldi. Ancak Musk’ın, bu konuda favori kripto para birimi DOGE için geri adım atmamaya kararlı olduğu görülüyor. Zira Elon Musk, son Twitter paylaşımında Dogecoin’in gerçek Ay’a gerçekten göndereceklerini açıkladı.

  Musk’ın Tweet’i ile DOGE Fiyatı Yükseldi

  Elon Musk’ın CEO’su olduğu Tesla şirketi 1,5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımı yaparak Musk’ın Bitcoin sevgisini ve güvenini kanıtlamıştı. Şimdi ise Musk, DOGE sevgisini SpaceX üzerinden göstermeye karar verdi.

  Daha önce Elon Musk’ın açıklamaları ile DOGE fiyatı inanılmaz bir artış yaşamıştı. Musk’ın son açıklamaları ile birlikte DOGE fiyatında yeniden hızlı bir şekilde %20 oranında artış gerçekleşti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle