Ünlü yatırımcı ETH’den çok şey bekliyor! Uçuk tahmini

  Kripto para piyasalarının popüler analistlerinden ve aynı zamanda makro yatırımcı olan Raoul Pal, Ethereum (ETH) ağındaki EIP-1559 güncellemesini detaylarıyla açıkladı. Pal, daha sonrasında “uçuk” Ethereum fiyat tahminini paylaştı. Pal’a göre ETH 20 bin dolar seviyesini görebilecek potansiyele sahip.

  Lider altcoin Ethereum (ETH) son dönemlerde elde ettiği ciddi artışlarla tüm dikkatleri çekmeyi başardı. Fiyatını uzunca bir aradan sonra 3 bin dolar seviyesinin üzerine çıkarmayı başaran ETH için piyasada yapılan olumlu tahminler de artış göstermeye başladı. Özellikle son günlerde Bitcoin (BTC) ile sık sık kıyaslanmaya başlayan Ethereum için bir fiyat tahmini de makro yatırımcı ve analist Raoul Pal’dan geldi. Pal, EIP-1559 güncellemesini açıkladıktan sonra ETH potansiyeline ilişkin görüşlerini de paylaştı.

  Pal’ın ETH Fiyat Beklentisi: 20 Bin Dolar

  Ethereum ağında 5 Ağustos Perşembe günü Londra hard forku tamamlandı. ETH 2.0 sistemine geçiş sürecindeki son güncelleme basamağı da böylece başarıyla tamamlanmış oldu. 2022’de tamamen ETH 2.0 versiyonuna geçilmesi bekleniyor. Raoul Pal, söz konusu EIP-1559 ile ilgili detayları paylaştı ve ETH potansiyeli ile fiyatına ilişkin tahminlerini de dile getirdi. Ethereum’da çok ciddi bir potansiyel gördüğünü ifade eden Pal’a göre ETH fiyatı 20 bin dolar seviyesine kadar yükselebilir. Pal, Ethereum fiyatının bu seviyeye çıkışındaki desteğı de ETH ağındaki büyümeden alacağını iddia etti.

  Pal, Fikirlerini ETH Ağındaki Büyüme Oranına Dayandırdı

  Pal, tahminlerini ETH ağındaki büyüme oranlarına dayandırarak dile getirdi. Pal’ın işaret ettiği gibi ETH ağı gerçekten de her yıl ciddi oranlarda büyüme elde ediyor. Bitcoin ağı ile kıyaslandığında, ETH ağının gözle görülür şekilde daha büyük oranlarda büyüdüğü görülebiliyor. Örneğin BTC ağı her yıl %30 ile %40 arası büyüme elde ederken, ETH ağı ise her yıl %50 ile %60 oranları arasında büyüme kaydetti

  Raoul Pal’ın Açıklamaları

  Konuya ilişkin olarak açıklamalarda bulunan Raoul Pal, şu ifadelere yer verdi:

  EIP-1559 ile birlikte ETH arzı %2 ile %4 arasında azalacak. Bununla birlikte gas ücretleri de daha düşük seviyelere gelecek. Değişken blok boyutlarının da ağın hızına ve blok oluşturulmasına yardımcı olacağı göz önüne alındığında, ağ üzerinde daha fazla işlem yapılabilecek. Bununla beraber token yakımı da artacak.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle