Kriptopara

Ayı Sezonu Sonrası Değerlendirilebilecek 7 Kripto Para

  2021 yılı Mayıs ayı ortasında kripto para piyasasında genel bir değer kaybı oluştu. Ardından ise ayı (sezonu) piyasası etkisi görüldü. Yatırımcılar yeni bir yön almak için bu ayı piyasası ardından değerlendirilebilecek kripto paraların hangileri olduklarını araştırıyorlar. Bu yazımızda analistlerin de yatımda değerlendirilebilecek buldukları 7 farklı kripto para hakkında bilgileri sunacağız. 

  İşte Değerlendirilebilecek 7 Kripto Para

  Ayı sezonu ardından yatırım için değerlendirilebilecek 7 kripto para listesinde, ETH, BTC, XRP, DOGE, ADA, XTZ Coin gibi varlıklar yer alıyor. Analistlerin işaret ettikleri Bu kripto paraların 2021 senesinde değer kazanabilecekleri tahmin ediliyor. Gelin bu kripto paralara ilişkin bilgilere hep birlikte göz atalım!

  Ethereum (ETH)

  Uzman analistler ayı sezonu ardından yatırım için değerlendirilebilecek kripto paralar arasında ETH’nin bulunduğunu belirttiler. Onlara göre Ethereum, Bitcoin fiyat artışlarında piyasanın 2. en önemli varlığı olarak pozitif tepkiler verebiliyor.

  Analistler bu yıl Buterin’in yeni açıklamalar gerçekleştirdiğini ve buna bağlı olarak Ethereum’un artışa gidebileceğini açıkladılar. Hatta Hoskinson ile buzların eridiğini belirttiler. İlk olarak Buterin’den Dogecoin ağı ile Ethereum ağı arasında köprü yapılması önerisi geldi. Ardından Pos konsensüs’e geçiş hakkında çalışıldığı sadece sürecin uzun olacağı açıklandı. Analistler bu gelişmeler ardından değer kazanımına giren ETH’nin 2021 tamamlanmadan pek çok kez değerlenebileceğini düşünüyorlar. Analistlerin fiyat tahminlerine göre ETH, 2021 senesi Eylül ardından 3 bin dolar seviyesine ulaşabilir. 

  Bitcoin (BTC)

  Uzman analistler ayı piyasası ardından Bitcoin’in değer kazanımına 14 Haziranda geçiş yapabildiğini açıkladılar. 60 bin dolar fiyat seviyesinden 30 bin dolara gerileyen BTC’nin artık toparlanmaya başladığını belirttiler. Analistlere göre BTC, 2021 Haziran ayını 40 bin dolar seviyesinde tamamlayabilir.

  Uzman analistler 2021’de 400 milyon dolarlık BTC alımı yapacak olan MicroStrategy’nin alım hedefini 500 milyon dolara çıkardığını belirttiler. Diğer yandan Bitcoin’in El Savador’da yasal para kabul edilmesi ise fiyatı yükseltebilecek önemli bir faktör olarak görülüyor. BTC, Tesla’nın tepkisini alsa da ardından kayda geçen gelişmeler, geleceğe yönelik değer kazanım tahminlerini güçlendirdi. Analistlerin fiyat tahminlerine göre, BTC 2021 Eylül ayında 45 bin dolar düzeyinde olabilir. 

  Cardano (ADA)

  Uzman analistler 2021 Haziran başında Hoskinson’dan gelen haberlere dikkat çekiyorlar. Cardano kurucularından Hoskinson, ADA Coin’in gelecek 5 senede ETH’yi geçebileceğini açıkladı. Bunun sebebinin ise Cardano ağında yapılacak yeni değişmeler olacağını vurguladı. 

  Analistler Cardano ağının daha hızlı, iki katmanlı ve düşük işlem ücretli olacağını belirttiler. Bu durumun ise yeni taleplere ve fiyat artışına yol açabileceğini düşünülüyor. Analistlere göre ADA Coin geleceği, 2021 Ağustos ayı ardından 4 Dolar ile 4.50 dolar arasında fiyatlanabilir. 

  Dogecoin (DOGE)

  Analistler Dogecoin hakkında tahmin yaparken pek çok çarpıcı noktaya değindirler. Dogecoin’i yatırıma değer bulduklarını açıkladılar. Özellikle ayı piyasası ardından köpek temalı varlığa yatırım yapılacaksa, bunun DOGE olabileceğini belirttiler. 

  Çünkü son verilere göre SHIB Coin artık yatırımcılarca tercih edilememeye başlandı. Diğer yandan SHIB Coin cüzdan adres sayısında da azalış yaşandığı analistlerce açıklandı. Bu kapsamda köpek akımı kripto paralarda liderliğe oynayan Dogecoin’in değerlenebileceğini açıkladılar. Onun 2021 Eylül ayında 0.50 dolar ile 0.60 dolar bandı arasında hareket edebileceğini düşünüyorlar. 

  Ripple (XRP) Coin

  XRP Coin hakkında analistlerden yeni açıklamalar geldi. Çünkü 14 Haziran tarihinde SEC ve XRP davasına yönelik yeni gelişmeler gündeme yansıdı. Bu kez Ripple güçlü durarak SEC’den ETH, BTC ve XRP hakkında elinde olan belgeleri davada sunmasını talep etti. SEC ise bunları şuan sunamayacağını belirtip, Ağustos ayına kadar süre talep etti.

  Analistler bu son gelişme ardından XRP Coin’in 14 Haziranda ortama %6 değer kazanımı yaptığını açıkladılar. Diğer yandan XRP Coin geleceğine yönelik artışın devam edeceğini, 2021 Temmuz ayında ise fiyatın 1 dolar düzeyini aşabileceğini ifade ettiler.

  Litecoin (LTC)

  Analistler LTC Coin’in her zaman yatırıma değer seçenekler arasında değerlendirilebileceğini belirtiyorlar. Bitcoin’e alternatif arayan ve 2,5 dakikada işlem onayı almak isteyenlerin LTC Coin’e taleplerinin yüksek olduğunu açıklıyorlar.

  Onlara göre LTC Coin alım taleplerini genişletebilir. Bu kapsamda ise LTC Coin’in 2021 yılı Eylül ayında 200 dolar ile 250 dolar bandında dalgalanabileceğini belirttiler. 2021 sonunda ise fiyatın 400 dolar seviyesine ulaşabileceği söyleniyor.

  Tezos (XTZ) Coin

  Analistler akıllı sözleşmelerin gücü ile değer kazanabilecek kripto birimi Tezos Coin olarak görüyorlar. Analistlere göre Tezos ağı son derece başarılı ve XTZ Coin ise oldukça hızlı işlemleri devreye alıyor. 

  Diğer yandan sistem güncellemelerine son derece elverişli olduğu için çatallanmaya gitme olasılığı da düşük görülüyor. İstikrarlı projenin değer kazanımı yapabileceği açıklandı. Analistlere göre XTZ Coin gelecekte, özellikle 2021 Ağustos ayında 5 dolar ile 5.50 dolar bandı arasında fiyatlanabilir. Bu yüzden yatırım için değerlendirilebilecek kripto paralar arasına giriş yaptı. 

  Sonuç

  Kripto para yatırımcılarının korkulu rüyası ayı sezonları genelde birkaç ay süren dönemlerden oluşur. Deneyimli yatırımcılar bu dönemleri ucuzdan kripto para toplamak için değerlendlistelemiş olduk. Analistlerin görüşlerine göre uzun veya orta vadede kazanç hedefleri için bu kripto paralar yakın takibe alınabilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle