BTC’de altın kesişim müjdesi! Analist açıkladı

  Kripto para piyasasındaki hareketlilik büyük bir hızla sürerken analistler de Bitcoin fiyat grafiğini inceliyor. Grafikte altın kesişim olayı yakından takip edilmeye başlandı. Deneyimli analistten bu konuyla ilgili çarpıcı yorumlar geldi…

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) salı günü kısa süren konsolidasyonun ardından yeniden 46 bin doların üzerine çıkmayı başardı ve yatırımcısını sevindirdi. Kripto para borsalarından gelen verilere göre BTC/USD paritesi 46 bin dolar seviyesine ulaşmasıyla yatırımcıları yükseliş için umutlandırdı

  Son dönemde bir miktar düşüş yaşayan BTC, 45 bin dolar desteğini başarılı bir şekilde test etti. Bu destekten güç alan en büyük kripto para biriminin fiyatı yeniden 46 bin dolarlı seviyelere ulaştı. Günler süren değer artışının ardından önemli bir geri çekilme yaşanmaması kripto para yatırımcıları kadar analistlerin de dikkatinden kaçmıyor.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  BTC Grafiğinde Altın Kesişim Heyecanı

  Uzun bir süredir sert şekilde değer kaybetmeyen BTC, analistlerin yorumlarında altın kesişim müjdesi vermeye başlamasını beraberinde getirdi. BTC/USD paritesinin günlük hareketli ortalama ve haftalık hareketli ortalama ıraksama yakınsama grafiklerinde "altın kesişimi" arayan analistler çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

  Kripto para piyasasında genel anlamda olumlu bir şekilde yorumlanan altın kesişim, yatırımcılarda heyecan yarattı. Bilindiği üzere altın kesişim, 50 günlük hareketli ortalamanın 200 günlük hareketli ortalamayı yukarı yönde kesmesi ile meydana geliyor. Yatırımcı ve analist Rekt Capital, altın kesişim için merak edilen tarihi açıkladı.

  “Altın Kesişime 3 Gün Kaldı”

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği deneyimli analistlerden Rekt Capital son paylaşımında “BTC grafiğinde yeni altın kesişime 3 gün kaldı” yorumunu yaptı. Ünlü analistin bu paylaşımı kripto para topluluğunda kısa sürede gündem olurken büyük heyecan yarattı. 

  Tüm bunlara rağmen BTC fiyatında 47 bin dolar, geçilmesi gereken kritik bir direnç olmaya devam ediyor. Satıcılar ise psikolojik öneme sahip 50 bin doların hemen altında konumlanmalarıyla BTC üzerindeki satış baskısını şimdiden arttırmaya başladı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle