Kripto Para

Verasity’den “sahte görüntüleme” sorununa çözüm!

  Blockchain teknolojisinin uygulandığı alanlar her geçen gün artarken Verasity'nin geliştirdiği protokol epey dikkat çekiyor. Video yayını yapanların teşvik edilmesi ve reklam gelirlerinde artış hedefleyen bu protokol önem taşıyor…

  Özellikle oyun dünyası ile iç içe olan yayıncılara yönelik geliştirmeler yapan Verasity'nin ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi'nden patent aldığı yeni protokolü dikkat çekti. Bu protokol, blockchain teknolojisini kullanarak video platformlarında yer alan görüntüleme sayaçlarının gerçek verileri göstermesini sağlıyor.

  Sahte görüntülenme sorununa çözüm bulan şirket, özellikle izlenme sayılarının şişirilmesi sebebiyle ortaya çıkan adaletsiz durumlara da güvenilir ortam sağlayacak. Bu sayede reklam veren şirketler, gerçekte ulaşamadıkları görüntülenme sayıları için ödeme yapmak yerine en doğru verileri baz alarak reklam verebilecekler.

  Ekosisteme Zararlı Sahte Görüntülemeye Son

  Verasity geliştiricileri tarafından yapılan açıklamada, izlenme sayılarını değiştirmenin, izleyicilere, içerik oluşturuculara, markalar ve reklam verenlere zarar verdiği belirtildi. Bu nedenle reklam verenlerin yanıltılmaması için en doğru izlenme sayılarına ulaşılma ihtiyacı doğuyor. Şirketin ekibi de bu yönde güzel içerik üretmek için zaman harcayanları teşvik edecek çözümler sunan yeni teknolojileri piyasaya sürüyor.

  Şirketin video izlenmelerindeki en önemli amacı, içeriğin gerçek ve güvenilir izlenme değerlerinin gösterilmesi şeklinde açıklanıyor. Online dünyada en kaliteli videoların haksız algoritmalar ve sahte izlenmeler ile geri planda kalması sorununa çözüm bulunması isteniyor. Blockchain teknolojisine göre dijital reklamcılık harcamalarında da düşüşler yaşanması bu sektörün sahte algoritmalar yüzünden zarar gördüğünü ortaya koyuyor.

  Herkes İçin Faydalı çözümler

  Verasity protokolü hem izleyenler hem de içerik üreticileri tarafından kazançlı hale getirmek için tasarladı. Böylelikle izleyiciler güvenilir veriler sayesinde içerik oluşturuculara reklam, bağış ve aboneliklerle ödeme yapılabiliyor. Ayrıca markalar da reklamlarını atlamayı bekleyen kişiler yerine gerçekten reklamlardaki ürün ve hizmetlere ilgi duyan hedef kitleyi seçebiliyor.

  Blockchain teknolojisi ile entegre edilen görüntülenme ispatı sistemi, videolar üzerinde izlenme sayısı manipülasyonunu engelliyor. Örneğin tekrar açılan videolar veya aynı anda birden fazla videonun yüklenmesi gibi yöntemler de bu protokol sayesinde ortadan kaldırılıyor

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle