ADA suçlamalarına ADA kurucusundan sert tepki!

  Cardano’nun (ADA) kurucusu ve IOHK CEO’su Charles Hoskinson, son dönemlerde Twitter’da başlayan Cardano suçlamalarının “FUD” yaratma çabası olduğunu iddia etti. Suçlamalarda başrolde, Ethereum (ETH) topluluğunun tanınan üyelerinden Anthony Sassano yer aldı.

  Cardano (ADA) halka açık test ağında akıllı sözleşme dönemine girildi. 12 Eylül tarihinde ağda gerçekleşecek olan Alfonzo Purple güncellemesi ile birlikte bu sürecin artık tamamlanması bekleniyor. Alfonzo güncellemesinin tarihi açıklandığından beri ADA fiyatında yukarı yönlü hareketlilik olduğu da görülüyor. Hatta öyle ki ADA, geçtiğimiz hafta içinde 3 doların üzerinde yeni bir rekor da belirledi. Ancak son dönemlerde, sosyal medyada ADA adına karalama kampanyalarının başladığı görülüyor.

  Cardano’ya Karşı Başlayan Eleştiriler ve Suçlamalar

  Ethereum (ETH) topluluğunun en bilindik üyelerinden biri olan Ethhub.io’nun kurucu ortaklarından Anthony Sassano, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarda Cardano’nun halka açık test ağında başlatılan akıllı sözleşmeleri hedef aldı.  Sassano, Twitter üzerinden yaptığı seri paylaşımlarda, Reddit platformundan alınmış olan bir iletinin ekran görüntülerini paylaştı. Sassano, bu paylaşımlarında Cardano’da 3 Eylül tarihinde yayınlanan Minswap borsasının eşzamanlılık problemine odaklandı.

  ADA’nın genişletilmiş harcanmamış işlem çıktısı muhasebe modeli (EUTXO), her bir blok için sadece bir işlem çıktısını işleyebilir. Bu da Miniswap’i kullanılamaz hale getirir. Sassano da bu soruna odaklanarak bir gönderi serisi paylaştı ve bu paylaşımlar sosyal medyada kısa sürede viral oldu. Bu paylaşımlar sonrasında birçok kişi Cardano’nun akıllı sözleşmelerinin çalışmadı ve Blockchain’in çok basit şekilde bozulduğu sonucuna vardı.

  Charles Hoskinson’un Açıklamaları

  Sosyal medyada Cardano’ya yönelik büyüyen karalama kampanyasının ardından AMA oturumunda konuşan Cardano kurucusu Charles Hoskinson, bu suçlamaları “Boş gürültü” ve “FUD yaratma çabası” olarak değerlendirdi. Konuya ilişkin olarak Hoskinson’un açıklamaları şöyle:

  Reddit kabul etmeyecek, Twitter kabul etmeyecek. Arkadaşlar, bu boş gürültü ve sadece FUD. Merkezi olmayan, gerçekten ölçeklenebilir dağıtılmış sistem inşa etmek gerçekten dünyadaki en zor şeylerden biridir.”

  FUD Nedir?

  Hoskinson’un işaret ettiği “FUD” aslında bir kısaltmadır. Fear (korku), Uncertainty (belirsizlik)ve Doubt (şüphe) kelimelerinin kısaltması olan bu ifade, genellikle kripto para sektöründe, söz konusu varlıkları ya da sektörün genelini olumsuz şekilde etkileyebilecek “asılsız” ya da “fazla abartılmış” haberleri tanımlamak için kullanılır. Genellikle, bir kripto varlığın fiyatını manipüle etmek için bazı topluluklar tarafından başvurulur.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle