Kripto Para

SEC ve Ripple davasında yeni gelişmeler dikkat çekti

  Kripto para yatırımcıları SEC ve Ripple arasındaki menkul kıymet davasını yakından takip ediyor. SEC ve Ripple arasında yeniden ortalığı kızıştıran gelişmeler yaşanması, özellikle XRP yatırımcılarını tedirgin etti…

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile blockchain devi Ripple arasındaki menkul kıymet davası süreci devam ediyor. Komisyon Üyeleri Hester Peirce ve Elad Roisman, Coinschedule tarafından lanse edilen hangi projelerin gerçekte menkul kıymet olduğu konusu tartışma yarattı.

  Bu açıklamayı detaylı biçimde yapmadıkları için SEC’in kararının hatalı olduğu konusunda hemfikir olan komisyon üyeleri dikkatleri üzerine çekti. Ripple avukatları ise savunma olarak Coinschedule örneğinden hareketle yeni bir savunma yaptı. Buna karşılık SEC, üyelerinin sahip olduğu görüşlerin, kurumun Ripple ve XRP konusundaki duruşunu yansıtmadığını vurguladı.

  “SEC Adil Bir Bildirimde Bulunmadı”

  XRP ve kripto para yatırımcıları tarafından da yakından takip edilen davada Ripple’ın savunma avukatı Michael Kellogg, önemli bir detaya dikkat çekti: “İki SEC Yetkilisi tarafından yapılan bu açıklama, bu davayla ilgili süre boyunca, SEC’nin adil bir bildirimde bulunmadığını daha da netleştiriyor.”

  Yargıç Analisa Torres’e ulaştırılan bu mektuba karşılık olarak SEC avukatlarından da komisyon üyelerinin ifadelerinin komisyonu ilgilendirmediği şeklinde cevap verildi. SEC avukatı Mark Sylvester, Yargıç Torres’e yazdığı bir mektupta, komisyon üyelerinin bu görüşleri hakkında şu savunmayı yaptı: “Söz konusu açıklama, SEC’nin kendisinin veya bu mahkeme üzerindeki herhangi bir bağlayıcı otoritenin ifadesi değildir.”

  SEC ve Ripple Davası Karışıyor

  Davayı en başından beri yakından takip eden avukat James K Filan, sosyal medyadan son durumla ilgili yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Peirce ve Roisman’ın açıklaması Ripple için bir lütuf olsa da, SEC’in Menkul Kıymetler yasalarını bildiğini veya dikkatsizce göz ardı ettiğini kanıtlamak zorunda. Bu tür bireysel davalılar için bu durum çok daha büyük bir lütuf. Ripple’ın yanıtının kısa süre içinde gelmesini bekleyin.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle