BTC’de son durum ne? Analistlerin beklentileri ve destekler

  Kripto para piyasasında belirsizlikler devam ederken popüler analistlerden de peş peşe tahmin ve analizler geliyor. Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatında düşüş bekleyen analistler bunun sebeplerini açıkladı…

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki çalkantılı görünüm devam ederken kripto para yatırımcıları da düşüşlerde büyük tedirginlik yaşıyor. Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin, geçtiğimiz aylarda önce rekor kırdı ve ardından da sert bir şekilde düştü. BTC’deki satışları takip eden analistler, daha fazla düşüş konusunda yatırımcıları uyardı.

  Oanda’dan bir kripto para analistine göre BTC görünümündeki zayıflık, 20 bin dolarlık seviyeye kadar gerileme yaratabilir. Bitcoin fiyatında zaman zaman yükseliş hareketleri ve toparlanma görülse de yönün aşağı doğru olması yatırımcıları endişelendiriyor. Oanda’nın kıdemli piyasa analisti Edward Moya, BTC fiyatında beklenen çakılma hareketinin sebeplerini açıkladı. 

  BTC Fiyatında Kritik Destek Seviyesi

  Lider kripto para birimi hakkında ABD’de artan düzenleyici kurumların yarattığı korkular yüzünden tehlikeli bir şekilde 30 bin dolar seviyesine inilmesi dikkat çekti. Uzman analist, Bitcoin fiyatında 30 bin dolarlık bir kırılmanın muazzam miktarda momentum satışı görebileceğini söyleyerek yatırımcıları uyardı.

  Bitcoin, milyarder Elon Musk’ın BTC’nin ihtiyaç duyduğu enerji konusunda yaptığı eleştiri ve Çin’deki düzenleyici baskı nedeniyle ciddi oranda gerilemişti. Deneyimli analiste göre kritik olarak gösterilen 30 bin doların altına düşülmesi halinde Bitcoin satışları muazzam seviyede artış gösterebilir

  Bitcoin Fiyatında 20 Bin Dolar Tahmini

  Son dönemde ABD yetkililerinin yüksek profilli bir Bitcoin fidyesini geri alması, bunun hükümet kontrolünün ötesinde olduğu fikrini de ortadan kaldırdı. Evercore teknik stratejisti Rich Ross ve Tallbacken Capital Advisors’tan Michael Purves Bitcoin fiyatında 20 bin dolar seviyesine işaret etti. 

  BTC fiyatının şu anda bulunduğu seviyeden daha düşük bir kırılma yaşaması halinde 20 bin dolarlık seviyelere inebilme ihtimali yatırımcılarda da korku yarattı. Fakat bazı kripto para analistleri uzun vadeli görünüm konusunda görüşlerinden emin olmaya devam ediyor. Michael Saylor’un firması MicroStrategy, daha fazla Bitcoin alımını finanse etmek için tahvil satışını 400 milyon dolardan 500 milyon dolara çıkardı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle