Aragon (ANT) Coin Nedir? Hangi Borsada Var?

  Aragon projesi kripto para piyasalarında son dönemde yıldızı parlayanlar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Hem piyasa hareketi hem de proje vizyonu beklentileri de pozitif yönde etkiledi. Kripto topluluklarında listenin ilk sıralarına yükselmeyi başaran ANT, merkezi olmayan teknolojiler için sunduğu çözümler sayesinde de öne çıkmayı başarıyor. Aragon (ANT) projesinin gelecek vizyonu, ANT fiyatı ve proje teknik makalesinde yer alan diğer tüm detayları sizler için bir araya getirdik.

  Aragon (ANT) Coin Nedir?

  Aragon, merkezi olmayan yönetimin gelişmesine katkı sağlayan araçlar geliştiren ve özgürlüğün güçlendirilmesi misyonuna sahip, topluluk odaklı bir projedir. Ethereum ağ üzerinde kurulmuş, dApp’ler, kripto protokoller ve merkezi olmayan otonom organizasyonlar (DAO) oluşturmak ve yönetmek için bir modüler bir yol sunan merkezi olmayan bir platformdur. ANT Coin ise ERC – 20 tokenı olarak platformunda yönetişim ağırlıklı dijital para birimidir.

  Aragon (ANT) Projesi ve Whitepaper

  Aragon, teknik makalesinde ve ‘’manifesto’’ yaklaşımı ile merkeziyetsiz teknolojilerin gelecekte özgürlük için de sunacağı katkılara işaret edilmiştir. İnsanlığın kaderinin teknolojik inovasyonun sınırında belirleneceğine inanan proje, yönetişim eklentileriyle açık kaynaklı altyapı üzerinden, Merkezi Olmayan Otonom Kuruluş oluşturulmasına imkan vermek için tasarlanmıştır. DAO olarak kısaltılan bu topluluk odaklı hizmet yaratma işlemleri için Aragon projesi nitelikli bir altyapı sağlamaktadır. Teknik makalesinde misyonunu merkezi olmayan yönetimin gelişmesi için araçlar yaratmak ve topluluk odaklı olma olarak açıklayan proje, birçok farklı çözüm üretmektedir. 

  İnsanların sınır ötesinde ve aracılar olmadan daha özgürce örgütlenmesi, bürokrasi, öznellik ve güven yerine, akıllı sözleşmelerin kullanımı ve merkezi olmayan yönetim denetimleri için ortam sunma hedefine sahiptir. Sansür dayanıklı, merkezi olmayan ve yükseltilebilir uygulamalar sunmak için etkin bir ağ olarak da kendini tanımlamaktadır.  Aragon (ANT) projesi hakkında daha detaylı bilgi almak için proje whitepaper sayfasında: https://aragon.org/ resmin bağlantı adresini kullanarak hızlı erişim sağlayabilirsiniz.  

  Aragon (ANT) Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  Arogan projesi topluluk odaklı bir proje olarak geliştirilmiştir. İsviçre merkezli kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Aragon Association ve Aragon Network (ANT)  sahipleri tarafından yönetilmektedir. Yasal altyapı içinde DAO, yönetişim ve yürütme işlemlerinin kolaylaştırılması için alt bölümlere ayrılmıştır. Teknik Komite, Uyumluluk Alt DAO’su, Yönetici Alt DAO ve Ana DAO olarak aşağıdan yukarı bir sıralama yapılabilir. 

  Aragon Derneği, İsviçre merkezli kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur. Aragon projesinin yasal temsilcisi ve Aragon Network TOken (ANT) satışından toplanan fonların yönetiminden sorumludur. 

  Aragon (ANT) Kullanım Alanları Neler?

  Aragon Network Token (ANT), Aragon ağının simgesi olarak birçok işlevsel görevde kullanılsa da yönetişim için kullanımı ağır basmaktadır. ANT, AN DAO’nun ana koordinasyon mekanizmasını oluşturmaktadır. ANT sahipleri, AN DAO ve ötesinde önerilerde bulunarak, oy kullanabilir ve anlaşmazlıkların çözümüne de bu yolla katılabilmektedir. ERC – 20 tokenı olarak sahiplerin Aragon ağının yönetimine katılma imkanı vermektedir. Ayrıca diğer birçok işlem için de kullanımı görülmektedir. 

  Aragon Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  Aragon projesi benzerlerinden birçok yönden ayrılmaktadır. Gelecek vaat eden proje vizyonuna ek olarak şu an için sunduğu yenilikler ve topluluk odaklı hizmetler kapsamında önemli bir yapı sunmaktadır. Aragon (ANT), hem teknik altyapısı hem de proje hedefleri ile benzersiz bir yapı sağlar. 

  Aragon (ANT) projesinin öne çıkan benzersiz bazı özellikleri ise kısaca şöyle özetlenebilir:

  • Toplulukların fon toplaması, katkıda bulunanlara ödeme yapması, birlikte yönetmesi için Aragon istemcisine sahiptir. 
  • Web 3 için gazsız ve evrensel doğrulanabilir oylama çözümü sunar. 
  • Merkezi olmayan kuruluşların oluşturulmasına ve yönetilmesine izin vermek için ücretsiz, açık kaynak teknolojisi sunmaktadır. 

  Güncel ANT Coin Fiyatı

  Güncel durumda 1 ANT fiyatı %aragon+try% TL. Döviz cinsinden ise %aragon+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Aragon Coin 24 saatte %aragon+yuzde%.

  Aragon (ANT) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Aragon (ANT) projesi avantajları kadar dezavantajlarıyla da öne çıkmaktadır. Yatırım öncesinde mutlaka bu detaylara göre uygun yol haritasının belirlenmesi gerekmektedir. Aragon (ANT) projesinin avantajlarından bazıları şunlardır:

  • DAO oluşturulması için yönetişim eklentileri ile açık kaynaklı altyapı sağlar. 
  • Basit, modüler ve uygulanabilir yeni nesil DAO platformudur. 
  • Kuruluş için güvenli uçtan uca doğrulanabilir ve sansüre dayanıklı oylama çözümü (vocdoni) sunar. 

  Aragon (ANT) projesinin dezavantajlarından bazıları ise şunlardır:

  • ANT fiyatı dalgalı hareketleri nedeniyle risklidir.  

  Aragon (ANT) Coin Hangi Borsalarda Var?

  ANT şu an için piyasa değeri en yüksek birçok kripto para borsasında mevcuttur. Bu platformlar üzerinden al – sat işlemlerinin yapılması mümkündür. ANT listeleyen başlıca borsalar şunlardır:

  • Binance 
  • OKx
  • Bybit
  • MEXC
  • KuCoin
  • Huobi Global 
  • Gate.io

  Aragon (ANT) Coin Piyasa Bilgileri

  ANT için maksimum arz belirlenmemiştir. Mevcut piyasa verilerine göre toplam 39 milyon arza sahiptir. Bu arzın tamamına yakını aynı zamanda dolaşımda da yer almaktadır. Derneğin hazinesi ise +190 milyon dolar olarak belirlenmiştir. ETH, BTC, ANT, DCR, ZEC, USDC, DAI, EUR, USD ve CHF’den oluşmaktadır. Topluluk odaklı olması ve kullanıcıların yönetime katılabiliyor olmasıyla paranın nasıl harcandığı da kontrol edilebilmektedir. Ödemelerin takip edilmesi, hesap verilebilirlik ve şeffaflık için Aragon’un kendisi kullanılmaktadır. +300 milyon dolar Aragon DAO’larında kilitli değere sahiptir. 

  Piyasa değeri ve işlem hacmi ile beklentileri karşılasa da son dönem piyasa görünümü yatırımcıları memnun edici düzeyde değildir. İşlem öncesinde güncel piyasa verilerine göre yatırımcısının işlem yapması daha doğru bir strateji olacaktır. 

  Aragon (ANT) Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  Aragon (ANT) satın almak için güvenilir kripto para platformları tercih edilebilir. ANT satın alma işlemleri için şu adımları takip edebilirsiniz:

  • 1. Adım: ANT listeleyen (Binance, Gate.io, KuCoin vb.) güvenilir platformların mobil veya web arayüzüne erişim sağlanır. 
  • 2. Adım: Hesap oluşturma işlemleri için kayıt sayfasına giriş yapılır. 
  • 3. Adım: Kayıt adımları ve kimlik doğrulama işlemleri tamamlanır. 
  • 4. Adım: Doğrulama sonrasında hesaba kredi kartı, havale, EFT veya diğer yöntemler ile para gönderilir. 
  • 5. Adım: İşlem sayfasından USDT, BTC veya diğer çiftler ile alım gerçekleştirilir. 
  • 6. Adım: Alım emri sonrasında güvenli hesap veya cüzdanlarda uygun zaman için saklanabilir.  

  Özet Olarak

  Aragon projesi, insanlığın kaderinin teknolojik yenilik ve insan işbirliğinin sınırında belirleneceği inancı ile yola çıkmıştır. Bu hedef ile daha özgürlükçü topluluklar oluşturulması ve merkeziyetsiz platformlar için çözüm sunması açısından önemlidir. Açık kaynaklı altyapı üzerinde DAO oluşturulmasını sağlaması yönünden öne çıkmaktadır. Projenin yönetişim tokenı olan ANT ise piyasalarda şu an için riskli bir yapıdadır. Projeye yatırım yapmak isteyenlerin tüm bu risk ve avantajlara göre uygun pozisyon alması önerilmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle