Kripto Para

BTC yatırımı için dev bir fon kuruldu

  Bitcoin (BTC) alım satım işlemlerini yöneten şirketlerden NYDIG son açıklamasında kripto para yatırımcılarının dikkatini çekti. Yeni bir yatırım serisi başlatan firma, bunun sonucunda 200 milyon dolarlık fon yarattığını açıkladı…

  ABD merkezli Bitcoin şirketi NYDIG, düzenlediği yatırım serisi ile 200 milyon dolar gibi yüksek seviyede bir yatırım topladığını duyurdu. Banka ve kurumsal firmaların BTC satın almak istediğinde tercih ettikleri popüler firmalardan olan NYDIG yatırımcıları da genişledi. Edinilen bilgilere göre NYDIG şirketinin büyük yatırımcıları arasında Morgan Stanley gibi dev bankacılık kurumları da yer alıyor.

  BitLicense sahibi Bitcoin firmalarından NYDIG, sekiz farklı şirketten destek alarak 200 milyon dolar toplamayı başardı. Stone Ridge bağlantısı bulunan NYDIG, kurumsal şirketlere ve özel müşterilerine Bitcoin saklama hizmetleri sunmasıyla ünlendi. Şirketin açıkladığı 200 milyon dolarlık fon haberi de kripto para basınında geniş yankı uyandırdı.

  Bitcoin Yatırımı İçin Dev Fon

  Kripto para basınına duyuru yapan NYDIG yöneticileri, 8 farklı şirketin katılımı ile toplamda 200 milyon dolarlık Bitcoin yatırımı toplamayı başardığını açıkladı. NYDIG yatırım serisine katılan şirketler arasında Stone Ridge Holdings Group, Morgan Stanley, New York Life, MassMutual, Soros Fund Management, FS Investments, Bessemer Ventures Partners ve FinTech Collective yer alıyor.

  NYDIG yatırımlarına destek veren MassMutual şirketi, geçtiğimiz yılın son günlerinde 100 milyon dolarlık Bitcoin satın almasıyla kripto para basının gündemine gelmişti. NYDIG yöneticisi Robert Gutmann, şirketin planlanan tüm Bitcoin projelerinde bu destekçileriyle ortak hareket edeceğini kaydetti.

  Kurumsal Yatırımcının Bitcoin İlgisi

  Son dönemde Bitcoin analistlerinin de sık sık dile getirdiği gerçek böylelikle ortaya çıktı. NYDIG CEO’su Gutmann da açıklamasında kurumsal şirketlerin Bitcoin yatırımına olan ilgisini şu şekilde değerlendirdi: “Bu ortaklıklarla birlikte, kurumsal yatırımcının Bitcoin pazarına girdiğine dair şüphe kalmadı. Önümüzdeki aylarda NYDIG’in geliştirdiği Bitcoin ürünlerinde bir yenilik patlaması göreceksiniz.” Kripto para uzmanları, bu haberlerin Bitcoin piyasasını ve fiyatlarını olumlu etkileyeceğini düşünüyor. Bitcoin fiyatında 50 bin dolarlık barajın aşılmasından sonra yükseliş ivmesi devam ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle