Balinaların BTC hırsı!

  Kripto para analistleri balinalar hakkındaki görüşlerini açıklıyor! Dev Bitcoin (BTC) ‘balinalarının’ davranışları kripto para piyasalarını etkiliyor. Büyük yatırımcılar BTC alımlarına devam ediyor. 

  1000 BTC ve daha fazlasına sahip kripto para cüzdanları sektörde ‘balina’ olarak tanımlanıyor. Bu balinalar kimi zaman spekülasyonlara neden olsalarda kripto para piyasaları tarafından sıkı takip ediliyor. Yaptıkları işlemler ile piyasaya büyük miktarlarda para giriş çıkışı sağlayan cüzdanlar analistlerin de sıkı takibi altında

  8.80 Milyar Dolarlık Alım

  Kripto para analisti Wİll Clemente, en az 1000 Bitcoine sahip kişilerin, Bitcoin in Mayıs ayı düzeltmesinden sonra son derece agresif davrandığını vurguluyor. Bu agresif davranış sonucunda ise balinalar tarafından BTC alımlarına hız verildiğini vurguluyor. Temmuz ayının ortalarından bu yana balinaların yaklaşık olarak 8.80 milyar dolar değerinde 184.699 BTC alımı yaptığı ve bu alımların ardından piyasaların buna bazı tepkiler verdiği yine Clemente’nin görüşleri arasında kendine yer buldu.

  Bireysel Yatrımcı da Alımlara Devam Ediyor

  Son dönemlerde balina alımlarının yanı sıra kişisel yatırımcı ve cüzdanlarında BTC’den az bulunan kuruluşlarında Bitcoin alımına yenide hız verdiğini belirten Clemente; bireysel yatırımcının da Bitcoin alım miktarında yaşanan artışın bir boğa piyasasına dönüşümün habercisi olabileceğini savundu. 

   Piyasadaki hakim isimlerin ellerinde Bitcoin tutması ve daha fazlası için alım hareketleri eğilimi içerisinde olmasının önümüzdeki ay da Bitcon’in yükselişinin tetikleyici sebeplerinden biri olabileceğini öngören ünlü analist, özelleşmiş bir yatırımcı grubunun da bu hareketlerinden etkilenerek BTC alım hareketi içerisinde olabileceğini öngörüyor. 

  Diğer Yandan Uyuyan Balinalar Uyanmaya Başladı

  Son zamanda dalgalı piyasasına rağmen alıcı bulan BTC, daha önceden düşük fiyattan alınan fakat yıllarca hareketsiz bekletilen daha değer kazanımı ile işlem hareketliliği başlayan ‘uyuyan balinalar’ ile de gündemde. Geçtiğimiz hafta yaklaşık 10 yıl önce 2 binin üzerinde BTC alımı yapılan bir cüzdan sessizliğini bozdu. Yıllardır bir hesap hareketliliği olmayan cüzdan bütün varlıklar başka bir cüzdana aktarıldı. Yine geçtiğimiz gün yaklaşık 13 dolar civarından 9 yıl önce alınan BTC’ler 30 milyon dolar değerine ulaşınca sessizliğini bozan bir balina tarafından transfer işlemi gerçekleştirilerek başka bir cüzdana aktarıldı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle