Kriptopara

INTER Coin Geleceği, 3 Uzmanın INTER Fan Token Tahmini

  2021 yılında kripto para piyasalarında genel olarak görülen boğa sezonu, yıl içerisinde fan (taraftar) token’ların da büyük ölçekli bir popülarite yakalamasını sağladı. 2021’de dünya genelinde ilgi ile karşılaşan fan token’lar, son dönemlerde yeniden dikkat çekmeye başladı. Bu token’lar arasında bulunan Inter Milan Fan Token (INTER) ile ilgili olarak bu rehber yazımızda uzman tahminlerini, fiyat beklentilerini ve gelecek öngörülerini bulabilirsiniz.

  INTER Coin Geleceği

  Tamamen taraftar token odaklı bir ekosistem oluşturmak isteyen Socios.com platformu tarafından, İtalya Serie A ekiplerinden Inter Milan ile kurulan ortaklık sonucu geliştirilen INTER coin, yapı olarak standart bir taraftar token işlevi görmektedir. Ancak projenin arkasında yer alan Inter Milan kulübünün dünyanın sayılı kulüpleri arasında olması, kulübün başarıya ulaşma ihtimalini yüksek olması, varlığın geleceği adına da pozitif sinyaller vermektedir.

  Socios.com ve Inter Milan işbirliğinde Chiliz üzerinden piyasaya sürülen INTER coin adına Socios.com ekibi “Her nerede olursanız olun, sesiniz duyulur ve tutkunuz tanınır” sloganını benimsemiştir. Bu özellikleri ile birlikte uzmanların INTER coin adına gelecek öngörüleri şöyle sıralanabilir:

  • Projenin arkasında Socios.com gibi güçlü bir platformun olması, projenin potansiyeli olduğuna işaret etmektedir.
  • INTER coin’in, Inter Milan kulübünün resmi kripto para birimi olması, Inter Milan kulübünün gelecekteki başarılarından payını almasını sağlayacaktır.
  • Fan token’ların dönem dönem birlikte yükseliş hareketine dahil oluyor olması, gelecekte de benzer şekilde INTER coin’in olası yükselişlerini tetikleyebilir.

  INTER Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  INTER coin son 3 aylık fiyat grafiğine bakıldığında, varlığın Mayıs ayı ortalarında görülen genel düşüş trendine kadar pozitif bölgede ve genellikle yukarı yönlü ataklarla hareket ettiği görülüyor. Öte yandan bu genel çöküş sonrasında ise INTER coin’in negatif bölgede hareket etmeye başladığı ve yeniden pozitif bölgeye geçmek adına fiyat mücadelesi verdiği görülüyor. 1 yıllık fiyat grafiğine bakıldığında, INTER coin’in Nisan – Mayıs 2022 dönemlerinde pik yaptığı anlaşılıyor.

  INTER coin’in fiyat aralıklarını inceleyen uzmanlar, aşağı bölgede 2,80 dolar bölgesinin güçlü bir destek noktası olarak, yukarı bölgede ise 3,25 dolar seviyesinin güçlü bir direnç noktası olarak öne çıktığını ifade ediyor. Analistlere göre bu bölgelerde yaşanabilecek olası kırılmalar, varlığın fiyat hareketlerini de hızlandırabilir.

  INTER Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  INTER coin en temel anlamda bir fan (taraftar) token’ıdır. INTER coin İtalya Serie A’nın ve Avrupa’nın en güçlü futbol kulüplerinden biri olan Inter Milan kulübünün resmi kripto para birimidir. Inter Milan kulübü ile Socios.com platformunun yaptığı anlaşma ile INTER coin, Chiliz üzerinden çıkarılmaktadır. INTER coin, piyasaya sürüldüğü ilk dönemde ön satışta 1 milyonluk token satışına ulaşarak dikkat çekmeyi başarmıştır.

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  Socios.com ortaklığı ile piyasaya sürülen taraftar token’ları standart bir yapıya sahiptir. Socios.com tarafından yapılan açıklamalara göre taraftar token’lar, süresi hiçbir zaman dolmayacak olan dijital varlıklardır. Bu varlıklar ve haliyle INTER coin, sahiplerine, ilgili spor kulübünün takım içi kararlarında söz hakkı tanır. INTER coin de bu kapsamda Inter Milan takımının kulüp içi kararlarında oy kullanma ve söz hakkı tanıma fırsatı sunar. Öte yandan INTER coin, temelde standart bir taraftar token işlevi görür. INTER coin sahipleri, Inter Milan kulübünün sağladığı marka anlaşmaları sayesinde farklı alanlarda da ayrıcalıklara sahip olabilir.

  INTER Coin Ne Olur, Beklentiler Ne?

  INTER coin, temelde standart bir taraftar token’ı olduğu için, diğer fan token’lara benzer şekilde hareket etmesi beklenmektedir. Her biri ayrık hareket edebilen fan token’lar arasında bulunan INTER coin’in, bağlı olduğu Inter Milan kulübünün kendi alanlarındaki başarılarına ve başarısızlıklarına bağlı hareket etmesi beklenmektedir. Piyasada fan token’ların toplu halde bir trende dahil olarak bir yönde hareket etmesi halinde, INTER coin’in de bu trende katılması beklenmektedir. Ancak önce çıkan beklentilerde, Inter Milan kulübü ile ilgili transfer, şampiyonluk, galibiyet gibi pozitif beklentilere bağlı olarak, INTER coin’in de yükseliş gösterebileceği öngörüsü bulunmaktadır.

  INTER Coin Projesi Güvenilir mi, Alınır mı?

  Taraftar token’ları, genel olarak kripto para piyasalarında yatırımcılara güven veren varlıklar sınıfında değerlendirilmektedir. Özellikle de Socios.com platformunun sağladığı anlaşmalar ile piyasaya sürülen taraftar token’ları adına güven ön plandadır. Öte yandan projelerin güvenilirliği değerlendirilirken, uzmanlar 2 önemli faktörü göz önünde bulundurur. Projenin arkasındaki ekip ve projenin çıkış amacı değerlendirilerek, ilgili projenin güvenilir olup olmadığına ilişkin fikir elde ediliyor.

  Taraftar token’ları söz konusu olduğunda, projenin arkasındaki kulüp bu noktada en belirleyici unsurlar arasında yer alıyor. INTER coin projesinin, Inter Milan gibi dünya devi bir kulübün resmi kripto para birimi olması ve varlığın arkasında Socios.com platformunun yer alması, uzmanlar tarafından projenin “güvenilir” olarak değerlendirilmesini sağlamaktadır.

  INTER Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  Taraftar token’ları teknik olarak standart yapıda oldukları için, bu alandaki projeleri benzersiz yapan yanları genellikle arkalarındaki bağlı oldukları resmi spor kulüpleridir. INTER coin’i de bu noktada benzersiz yapan en önemli özelliği Inter Milan kulübünün resmi kripto para birimi olmasıdır. Bununla birlikte INTER coin’i benzersiz kılan özellikleri şöyle sıralanabilir:

  • Inter Milan kulübünün taraftarlarına takım içi kararlarda söz hakkı verir,
  • Inter Milan kulübünün düzenlediği özel etkinliklerden, NFT sektöründeki etkileşimlerden ve Inter Milan kulübü ile ilgili çeşitli ödüllerden INTER coin sahipleri yararlanabilir,
  • INTER coin, 1 milyonluk ön satışa ulaşmıştır.

  INTER Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  INTER coin’in avantajları da dezavantajları da genel olarak Inter Milan kulübünün kendi kulvarındaki ilerleyişi ile bağlantılıdır. Öte yandan kripto para piyasasındaki genel trendler de INTER coin adına belirleyici avantaj ve dezavantajlar ortaya çıkarabilir. Bununla birlikte INTER coin’in avantajları şöyle sıralanabilir:

  • INTER coin sahipleri, Inter Milan takımının alacağı kararlarda oy kullanarak belirleyici bir rol üstlenebilir.
  • INTER coin sahipleri, takımın forma tasarımında, forma renginde, rozetlerde, takım otobüsünde ve hatta stadyum tasarımlarında söz sahibidir.
  • NFT sektöründe gerçekleştirilen özel etkinliklerde INTER coin sahiplerine ayrıcalık tanınabilir.
  • Kulüple ilgili özel etkinliklerde INTER coin sahipleri ücretsiz bilet hakkı elde edebilir.
  • INTER coin, altyapısı sayesinde ucuz maliyetli ve işlevsel bir varlık olarak öne çıkar.

  INTER coin dezavantajları ise şöyle sıralanabilir:

  • Taraftar token’larında görülen, takıma bağlı dezavantajlar INTER coin’de de görülür.
  • Inter Milan kulübünün başarısızlıkları, INTER coin’i negatif yönde etkileyebilir.
  • Listelendiği borsa sayısı sınırlıdır.
  • Inter Milan kulübü ile ilgili transfer gibi alanlarda ortaya çıkan söylentiler varlık üzerinde spekülasyon oluşturabilir.

  INTER Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  INTER coin listeleyen borsalar şöyle:

  • FTX
  • Paribu
  • Chiliz

  INTER Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat

  INTER coin adına gelecek yorumlarında ve fiyat tahminlerinde bulunan uzman ekipleri, genel olarak INTER coin beklentilerinde fikir birliği sağlamıştır. Uzman yorumları incelendiğinde, oran olarak değişkenlik gösteriyor olsa da uzun vadeli beklentilerde INTER coin’den yükseliş beklendiği görülmektedir. Bu kapsamda 3 uzman ekibinin INTER coin fiyat beklentileri şöyle:

  • Price Prediction uzman ekini INTER coin için 2022 yılında en yüksek 3,88 dolar seviyesinin, 2023 yılında en yüksek 5,98 dolar seviyesinin, 2024 yılında en yüksek 8,79 dolar seviyesinin ve 2025 yılında ise en yüksek 12,43 dolar seviyesinin görülmesini beklemektedir.
  • Coin Arbitrage uzman ekibi INTER coin’in 2022 yılsonunda 5,02 dolar seviyesine ulaşacağını, 3 yıl içinde en yüksek 29,38 dolar seviyesine ulaşacağını ve 2025 yılsonunda 21,26 dolar seviyesine ulaşacağını öngörmektedir.
  • Tech News Leader uzman ekibi INTER coin’in 1 yıl içinde 6,52 dolar seviyesine, 5 yıl içinde 18,32 dolar seviyesine ve 10 yıl içinde 107,64 dolar seviyesine yükseleceğini öngörmektedir.

  Sonuç Olarak

  İtalya Serie A’nın ve Avrupa’nın en büyük futbol kulüplerinden biri olan Inter Milan ile taraftar token’ları konusunda bir marka haline gelmiş olan Socios.com arasındaki anlaşma ile Chiliz üzerinden piyasaya sunulan INTER coin adına, uzmanlar gelecekte yükseliş beklentisinde fikir birliği sağlamıştır. Piyasaya çıkışı ile birlikte elde ettiği yükselişlerle dikkat çeken INTER coin için, taraftar token popülaritesinin ve piyasa trendlerinin belirleyici unsurlar olacağı tahmin edilmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle