Kriptopara

2022’de Kazandırabilecek Metaverse Coinler

  Metaverse alanında geliştirilen projeler, 2021 yılına damgasını vurdu. Facebook’un şirket ismini Meta olarak değiştirmesiyle başlayan heyecan verici gelişme ile metaverse yatırımcıları, geride bırakmaya hazırlandığımız 2021 yılında önemli kazançlar elde etti. Uzmanlar, gelecek yıl öne çıkacak 6 metaverse coin’ini şimdiden hazırlayarak, metaverse yatırımcıları ile paylaştı.

  Uzmanlara Göre 2022'de Yatırım Yapılabilecek Metaverse Coinleri

  Bu yazımızda 2022 yılında ralli beklenen metaverse coin’lerini siz okurlarımız için sıraladık.

  Decentraland (MANA) Coin

  2021 yılında fırtına gibi esen MANA Coin, Ariel Meilich ve Esteban Ordano tarafından geliştirilen popüler metaverse coin’leri arasında yer almaktadır. Her biri NFT ile temsil edilen toplam 90.601 adet LAND parselden oluşan ve sanal gerçeklik kullanılarak üretimlerin yapılabildiği proje, 2021 yılında 6 dolara kadar fiyatını artırmayı başardı. 

  LAND satışı dursa da uzmanlar mevcut LAND’lerin geliştirilebildiğine dikkat çekerek, gelecek yıl da MANA Coin’in yatırımcılarına büyük kazançlar sunacağını ifade etmektedirler. Ek olarak, MANA Coin’in madenciliğinin yapılamadığını da analizimize ekleyerek 2022 yılında Decentralan (MANA) Coin fiyatının 6,191 dolara ulaşması beklendiğini paylaşabiliriz.

  Enjin (ENJ) Coin

  Ethereum blockchain’i üzerine inşa edilen ENJ Token, web sitelerin ve çevrimiçi oyunlarda kullanılabilecek kripto para birimi olarak geliştirildi. Oyun içi NFT alışverişi için daha güvenli bir yol bulmak isteyen geliştiriciler, ENJ Coin’i 2017 yılında üretti. 

  Enjin platformu ise 2009 yılından bu yana oyunculara yönelik bir platform olarak dikkat çekerken, 20 milyon üzerinde oyuncuya ulaşmış olması ENJ Coin ardındaki itici gücü açıklamaktadır. Token geçtiğimiz yıl 5 dolara yaklaşırken, uzmanlar 2022 yılında coin’in 15 dolara ulaşabileceğini ifade etmektedirler.

  Star Atlas (ATLAS) Coin

  Ademoğlunun yıldızlararası seyahat hayalini sanal gerçeklik kullanarak gerçekleştiren video oyunu Star Atlas, sunduğu heyecan verici yenilikler ile kısa sürede en çok dikkat çeken metaverse projeleri arasında yerini aldı. 

  Gezegen ve yıldız gemisi satın alma, oyun içi NFT alım ve satımı gibi işlemlerde ATLAS Coin kullanılan proje, büyük bir ilgi ile karşılaşarak ATLAS Coin fiyatı 0,281 dolara kadar ulaştı. Uzmanlar gelecek yıl ATLAS Coin yatırımının kazandıracağını ifade ederek, 1 yıllık süreçte fiyat beklentilerini 0,226 dolar olarak paylaşmaktadırlar.

  Axie Infinity (AXS) Coin

  Esin kaynağı Pokemon olan Axie Infinity, geride bırakmaya hazırlandığımız 2021 yılında en çok beğenilen metaverse projeleri arasında yerini aldı. 170 doları aşan ATH seviyesi ile yatırımcılarına önemli kazançlar sunan token, uzmanlara göre 2022 yılında da önlenemez yükselişini sürdürmeye devam edecek! Analistler, Ethereum blockchain’i üzerinde geliştirilen ve dijital hayvanlarla sürdürülen bu savaş oyununa ait yerel token’in gelecek yıl 330 doları aşabileceğini ifade etmektedirler.

  The Sandbox (SAND) Coin

  Oyuncularına deneyim oluşturabilecekleri, sahiplenebilecekleri ve bu işlemlerden para kazanabilecekleri bir dünya yaratan The Sandbox, kendi dünyasında kullanılmak üzere Ethereum tabanlı SAND Coin’i kullanıma sundu. SAND değer aktarımı, stake ve yönetişim için The Sandbox dünyasında kullanılmaktadır. 2021 yılında 9 dolara ulaşan değeri ile dikkat çeken proje, uzmanlara göre 2022 yılında 13 dolara ulaşabilir.

  Verasity (VRA) Coin

  E-Spot ve video eğlencesi için geliştirilen Verasity platformu, yayıncılar ve reklamcılar için reklam geliri artırma hedeflerine hizmet eden metaverse projesidir. Ethereum blockchain’i üzerine inşa edilen proje, platform içinde VRA Coin kullanımını desteklemektedir. 

  VRA geliştiricileri tercih ettikleri PoV protokolü ile kullanıcıların dikkatleri karşılığında token kazanmalarını ve kazandıkları token’leri metaverse’e kolayca entegre etmelerini sağlamaktadır. Uzmanlara göre proje metaverse ile birlikte 2022 yılında popülerleşecek ve VRA Coin fiyatı 0,06 dolara kadar ulaşabilecektir.

  Sonuç Olarak

  Metaverse alanında yaşanan yenilikler, 2022 yılına girmeye hazırlandığımız bugünlerde tüm kripto para yatırımcılarının dikkatini çekmektedir. 2021 yılı tam bir metaverse yılı olarak kayda geçerken uzmanlar, 2022 yılında da 6 önemli projenin öne çıkacağını düşünmektedirler. Uzmanlara göre gelecek yıl MANA, SAND, VRA, AXS, ATLAS ve ENJ gibi isimler 2022 yılına damga vurmaya aday metaverse coin’leridir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle