Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 20 Mart 2023

  Kripto para piyasalarında yükselişle birlikte lider kripto para biriminde son 9 ayın zirvesi görüldü. Bitcoin’in 28 bin dolar üzerine yerleştiği bugün altcoin’lerde karışık seyir gözleniyor.

  20 Mart 2023 Pazartesi gününde piyasaları etkileyen son dakika gelişmeleri, flaş analizleri ve Bitcoin (BTC) ile altcoin’lerde yaşanan fiyat değişimlerini gün sonu özetimizde sizler için derledik.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Dünyanın en büyük kripto para borsasının yeni trend hizmeti Binance Feed, 20 Mart itibari ile Türkiye’de kullanıma sunuldu. Binance tarafından yapılan açıklamada, “Kullanıcı davranış ve ilgi alanlarına göre Türk içerik üreticilerinin farklı içeriklerini ön plana çıkartan Binance Feed, Türkiye’deki Binance kullanıcıları için Türkçe kullanılacak” ifadeleri ile hizmetin detayı duyuruldu.

  Dünyanın en büyük Bitcoin ATM üreticisi siber saldırı şoku ile karşı karşıya kaldı! 19 Mart tarihinde web sitesi üzerinden resmi açıklama yapan General Bytes 17 – 18 Mart tarihleri arasında veri tabanına sızıldığını doğruladı ve sistemlerdeki önemli açıklan nedeniyle bulut hizmetlerini sonlandırdığını açıkladı.

  İsabetli Bitcoin tahminleri ile yakından takip edilen Peter Brandt, Coinbase CTO’su Balaji Srinivasan tarafından ortaya atılan “BTC 1 milyon dolar olacak” iddiasını eleştirdi. Bu tür tahminleri saçma olarak değerlendiren Brandt paylaştığı BTC grafiği üzerinde mevcut olan GAP’a (boşluğa) dikkat çekerek, “Siz ateşli genç silahları BTC satmaya teşvik ediyorum” ifadelerini kullandı.

  Binance, resmi internet sitesinden paylaştığı son duyuruda ICP/BUSD ve LUNA2/BUSD isimli 2 altcoin paritesini delist ederken, yeni marjin çiftleri eklediği bilgisini paylaştı. Yapılan duyuruda, “Yeni çapraz marjin çiftleri GNS/BTC ve GNS/USDR; yeni izole marjin çiftleri GNS/BTC, KEY/USDT ve USTC/USDT” ifadeleri kullanıldı.

  Güney Kore’de kripto para borsalarına yönelik soruşturmalar devam ediyor. Güney Kore merkezli kripto para borsası Bithumb yetkililerin radarına girerken, iddiaya göre borsanın bir yetkilisince coin listelemeyi kolaylaştırmak için rüşvet alındı!

  Avrupa Birliği (AB), daha önce ertelediği kripto yasası MiCA için nihai oylama tarihini belirledi. MiCA, Avrupa Parlamentosu tarafından 18 Nisan tarihinde yapılacak oturumda oylanacak.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto para piyasalarında bahar havası sürüyor. BTC fiyatı bugün yüzde 3,05 yükselişle 28 bin 93 dolardan işlem görüyor. En büyük altcoin bin 775 dolardan işlem görürken, bazı önemli kripto para birimlerinde haberin yazıldığı dakikalardaki fiyatlama şu şekilde:

  • BNB – 338,60 dolar
  • XRP – 0,38051 dolar
  • ADA – 0,3416 dolar
  • MATIC – 1,15 dolar
  • DOGE – 0,073711 dolar
  • SOL – 23,58 dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle