“ETH sezonu” bitince sıra altcoinlere gelecek – Rekt Capital

  Kripto para piyasalarında son dönemlerde Ethereum (ETH) rüzgarları esiyor. Ethereum, sahneden çekilen Bitcoin’in (BTC) yatay seyre geçmesi ile son günlerde rekor üstüne rekor kırdı. Ünlü analist Rekt Capital bu dönemi “Ethereum sezonu” olarak tanımladı. Analiste göre Ethereum sezonu sonlandıktan sonra sıra altcoinlerin yükselişine gelecek.

  Kripto para piyasalarında insanlar çoğu zaman Bitcoin (BTC) yükselişlerini görmeye alıştı. Ancak Bitcoin son haftalarda yaşadığı sert düşüşlerin ardından toparlandı ve nispeten yatay seyre geçti. Bitcoin’in yatay seyre geçmesi, altcoinlerin önünü açtı. Bu konuda özellikle de Ethereum’un (ETH) kendi payına düşeni fazlasıyla aldığı görülüyor. Son dönemlerde Ethereum rekor üstüne rekor kırarak dikkatleri çekti. Son haftaya da yeni rekor ile giren ETH, 4 bin seviyesinin üzerinde ATH belirledikten sonra hafif bir fiyat düzeltmesi yaşadı. Ancak birçok kişi Ethereum’un yükselmeye devam edeceğini düşünüyor.

  Ethereum’un Son Dönemlerdeki Performansı

  Ethereum’un elde ettiği yükselişler göze çarpmaya devam ederken, ünlü analist Rekt Capital bu dönemi “Ethereum sezonu” olarak adlandırıyor. Analiste göre bu sürecin sonlanması ile birlikte yükseliş sırası altcoinlere geçecek. Birçok analist, Ethereum’un son dönemlerde değer artışı yaşamasının arkasında kurumsal yatırımcılardan gelen yoğun ilginin olduğunu düşünüyor. Ayrıca ETH ekosistemine aktarılan yaklaşık 14 milyar dolarlık paranın da ETH fiyatına olumlu yansıdığı görülüyor. Ethereum bu yükselişler ile JPMorgan ve Visa gibi finans devlerini piyasa değeri ile geride bıraktı.

  Rekt Capital’in Açıklamaları

  12 Mayıs tarihinde Rekt Capital Twitter’dan bir paylaşımda bulundu. Analist paylaşımında “yatay hareket eden Bitcoin sayesinde Ethereum fiyatının olağanüstü performans sergilediğini” dile getirdi. Analist, piyasanın genel döngüsünün geçerli olduğunu savundu. Ayrıca analiste göre Ethereum’a akan yatırımlar, ilerleyen dönemlerde daha küçük ölçekli altcoinlere akmaya başlayacak.

  Ünlü analiste göre asıl altcoin sezonu sermayeler altcoinlere akmaya başlayınca görülecek. Rekt Capital, “şimdilik” yatırımcıların Ethereum ve diğer büyük kripto paralara ilgi duyduğunu iddia etti. Konuya ilişkin olarak analistin ifadeleri şöyle:

  “Şimdilerde yatırımcıların parası öncelikle Ethereum’a ve bazı büyük altcoinlere akıyor. Yani an itibariyle Ethereum sezonu yaşanıyor. Sonrasında ne gelecek? Altcoin sezonu…”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle