Altın, gümüş ve Bitcoin almayanlar aptaldır – Robert Kiyosaki

  Kripto para piyasaları, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın Bitcoin (BTC) ile ilgili açıklamalarından sonra kan ağlamaya başladı. Bitcoin fiyatındaki sert düşüşler piyasada endişe yaratmaya devam ediyor. Ancak bu düşüşler herkes için endişe anlamına gelmiyor. Ünlü milyarder ve yazar Robert Kiyosaki mevcut düşüşlerde Bitcoin almayı planladığını açıkladı.

  Kripto para piyasalarında son birkaç gündür Bitcoin (BTC) fiyatındaki düşüşler dikkat çekiyor. Bu düşüşlerde Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın büyük pay sahibi olduğu biliniyor. Musk’ın açıklamaları sonrası Bitcoin sert darbeler aldı. “Zengin Baba, Yoksul Baba” isimli popüler finansal bağımsızlık geliştirme kitabının yazarı ve aynı zamanda milyarder yatırımcı olan Robert Kiyosaki, piyasaların mevcut durumunu değerlendirdi. Kiyosaki, mevcut düşüşlerde Bitcoin almayı planladığını açıkladı. Ayrıca ünlü yatırımcı ve yazar, “Sorun Elon Musk ya da Bitcoin değil, sorun Fed” açıklamasıyla da dikkat çekti.

  Kiyosaki Daha Büyük Bir Mali Krizin Yaklaştığını İma Etti 

  Robert Kiyosaki, Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile ABD’nin mali durumu hakkında görüşlerini dile getirdi. Kiyosaki paylaşımında şu sözlere yer verdi:

  “2008’den sonra Subprime Crash Fed ve Hazine 700 milyar dolar bastı. 2021’de Fed ve Hazine 7 trilyon dolar basacak. Tarihteki en büyük kaza geliyor. En kötü yatırım FANG hisse senetleri. Şimdi altın, gümüş, Bitcoin almayanlar aptaldır.”

  Kiyosaki bu yorumunda, 2008 yılında yaşanan mali krizi işaret etti ve o dönemde 700 milyar dolar basıldığını hatırlattı. 2021 yılındaki 7 trilyon dolarlık para basımı, bunun çok daha fazlasına işaret ediyor.

  Kiyosaki bu paylaşımına benzer bir başka paylaşımda daha bulundu. Kiyosaki ilgili paylaşımında bu kez şu ifadelere yer verdi:

  “Hazır mısınız? Patlama, iflas, engel, çöküş, buhran. Engel bugün piyasalarda, dünya tarihindeki en büyük buhrana hazırlanın. Fed ne yapacak? Daha fazla para mı basacak? Daha fazla altın, gümüş ve Bitcoin biriktirin.”

  Kiyosaki: “Amerikan İmparatorluğunun Sonu Yakın”

  Twitter üzerinden paylaşımlarına devam eden ünlü yatırımcı ve yazar, ardından “ABD imparatorluğunun” sona erdiğini ifade eden bir paylaşımda daha bulundu:

  “İnsanlara çalışmaması için trilyonlarca dolar ödemek deliliktir, dolar yok ediliyor. Amerikan imparatorluğunun sonu yakın. Ufukta savaş mı var? Kaybedenler bizim liderlerimiz, Tanrı bize merhamet etsin.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle