District0x (DNT) Token Nedir? DNT Nasıl ve Nereden Alınır?

  Bu yazımızda, kripto para sektörünün hemen hemen her imkanını kullanan DNT Token projesi hakkında bilgileri sunacağız. DNT Token nedir, nereden, nasıl alınır, geleceğe yönelik fiyat tahmini, avantajları, dezavantajları, proje amacı ne sorularına yanıt bulmaya çalışacağız. 

  District0x (DNT) Token Nedir?

  District0x (DNT) Token, IPFS ve Aragon destekli, ERC-20 tabanlı tokendır. DNT Token, Distric0x ağını düzenleme ve geliştirme yetkisini sahiplerine veren token olarak tanımlanır. Ağda Pazar yerlerini seçebilmek, kötü niyetli pazar bölgelerini reddetmek için DNT Token kullanılır. District0x, dijital pazar yerlerinden dijital ürünleri almak ve onlardan yararlanmak için DNT Token üreten bir blockchain platformudur. 

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  District0x (DNT) Token projesinin amacı dijital pazar yerlerinde toplulukları ve uygulamaları bir araya getirmektir. Proje aynı zamanda ağda 3 ayrı pazar sunmayı hedeflemiştir. Ethlance, Name Bazaar ve Meme Factory adlı 3 District bölgesi yatırımcılara sunulur. Proje, merkezi otoritenin olmadığı, kendi içinde çalışmaya devam edebilen bağımsız bir sistemi yaratmayı hedefler. Her bir bölgede d0Xınfra Web3 çerçevesinde Ethereum Blockchain ile bağlantılı bir dizi Soladity akıllı sözleşme sunulur. 

  Proje, her bölgenin temel işlevlerini karşılamaya yetecek ön üç kitaplıklar ile oluşturulmuştur. Ethlance portalında merkezi olmayan iş ilanları bulunabilir. Name Bazaar’da ENS adları satın alınabilir. Proje hakkındaki diğer bilgileri şu adresteki adresindeki Whitepaper sayfasından edinebilirsiniz.

  DNT Token Yorum

  DNT Token hakkında yorum yapan yatırımcılar, proje içindeki HEGEX alanından söz ediyorlar. Hegex ile DeFi protokolüne dair işlemleri akıllı sözleşmeler üzerinden yapabildiklerini belirtmişler. Bu alanda DNT Token staking veya kredi verme işlemlerini rahatlıkla gerçekleştirdiklerini aktarmışlar.

  DNT Token Geleceği

  DNT Token geleceğine yönelik tahmin yapan analistler, 2021 senesinde değer kazanımı beklediklerini açıklıyorlar. Analistlerin tahminlerine göre DNT Token, 2021 sene sonunda 0.40 dolar ile 0.50 dolar bandı arasında fiyatlanabilir. Analistler 2022 senesi ikinci yarısında DNT Token’ın 1.25 dolar seviyesine kadar çıkış yapabileceği düşünüyorlar. 

  District0x Token Fiyatı Ne Kadar?

  Kripto para borsalarında güncel 1 DNT fiyatı %district0x+try% TL. Döviz cinsinden ise %district0x+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, District0x 24 saatte %district0x+yuzde%.

  DNT Token Nereden Alınır?

  DNT Token alınan yerler, Binance, Coinbase Exchange, Bittrex, Gate.io gibi işlem hacmi geniş kripto para borsalarıdır. İnternetten rahatlıkla erişim sağlanan bu borsa platformlarında hesaba sahip olan ve bakiyesi bulunan kişiler, DNT Token ticaretine başlayabilirler. 

  District0x (DNT) Token Nasıl Alınır?

  DNT Token almak için yapılacaklar şöyledir:

  • 1. Adım: DNT Token’ın işlem gördüğü Binance, Coinbase Exchange, Bittrex, Gate.io borsalarından herhangi birine erişilir.
  • 2. Adım: Seçilen borsanın hesap açılış işlem sekmesine giriş ardından KYC işlem adımları tamamlanarak hesap açılır.
  • 3. Adım: Oluşan hesaba borsanın para yatırma işlem sekmesine giriş ardından uygun para yatırma yöntemi seçilerek, transfer yapılır.
  • 4. Adım: Borsadan, DNT Token paritesinin yer aldığı satın alma işlem sayfasına gidilmelidir. 
  • 5. Adım: Satın alma işlem sayfasında DNT Token için görülen güncel fiyattan veya daha uygun fiyat tanımlaması üzerinden satın alma emri verilir. 
  • 6. Adım: Emir onayı ardından sanal cüzdana tokenler burada veya daha güvenli olan donanım cüzdana transfer edilerek çevrimdışı modda saklanabilirler.

  Tüm adımların eksiksiz izlenmesi ardından satın alım tamamlanır. 

  Avantajları Neler?

  DNT Token avantajları şunlardır:

  • İş Platformuna Erişim: DNT Token sahipleri ağdaki Ethlance alanına bağlanarak, serbest zamanlı veya tam zamanlı olarak çalışabilecekleri, merkezi olmayan işleri, merkezi olmayan iş piyasası portalından bulma şansına sahip olurlar. 
  • Defi İşlemleri: DNT Token sahipleri HEGEX alanına giriş yaparak burada staking üzerinden pasif gelir elde etme, kredi vererek faiz kazancı elde etmek avantajlarından yararlanırlar. 
  • Bölge Tasarımı: Projede Web3 tarafından desteklenen İlçe0x ağlarına giriş yapanlar, bölge tasarımı adı altında sadece kendilerinin kullanabileceği bölge0x’leri inşa eder ve sansürden korunurlar. 

  Dezavantajları Ne?

  DNT Token dezavantajları:

  • Fiyat Oynaklığı: DNT Token her kripto parada olan piyasa volatilitesine bağlı gelişen fiyat oynaklığı dezavantajını taşır. 
  • Saldırı Riski: DNT Token çevrimiçi cüzdanlarda saklanırken, ağda bir saldırı oluşması halinde risk altına girebilir. Bakiyenin tam korunması için donanım cüzdanlarda çevrimdışı saklama tercih edilir. 

  DNT Token en teknolojik tokenlar arasında yer aldığından ve neredeyse her kripto sektöründe var olduğundan dezavantajları yok denilecek kadar azdır.

  Sonuç

  DNT Token, dijital öğe alma, yaratma, uygulama yaratma, merkeziyetsiz iş bulma, ağda oy verme, kredi verme, pasif gelir elde etme, hızlı işlem yapma gibi akla gelebilecek her alanda kullanılan tokendır. Aynı zamanda Ethereum akıllı sözleşmeler ile de işleme ikan sunan token’ın 2021’de değerlenebileceği ifade ediliyor. 1 milyarlık toplam arza sahip DNT, 2021 yılında ciddi bir fiyat artışı yaşayarak yatırımcıların da dikkatini çekmiştir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle