DOGE yatırımcılarını uyardı!

  2021 yılında tüm dünyanın adını duymaya başladığı Dogecoin (DOGE) hız kesmeden yükselmeye devam ediyor. 4 Mayıs tarihinde yaptığı atakla değerini inanılmaz seviyeler yükselten DOGE için Blockchain Capital’in kurucusu Spencer Bogart yatırımcıları uyardı.

   2021 yılında kripto para piyasalarının en popüler kripto paralarından biri olmayı başaran Dogecoin (DOGE) bu popülaritesini uzunca bir süre daha koruyacak gibi görünüyor. 2013 yılında piyasaya sürüldükten sonra yaklaşık 8 yıl boyunca adeta uyuyan DOGE, Şubat ayı başlarında uyandı. Ancak bu uyanış, kısa sürede zirve tırmanışına dönüştü ve DOGE, kimsenin tahmin bile edemeyeceği seviyelere yükseldi.

  DOGE Artık BNB’yi Tehdit Ediyor

  Geçtiğimiz aylarda elde ettiği değer artışları ile dikkatleri çekmeyi başardıktan sonra bir süre duraksayan DOGE, 4-5 Mayıs tarihlerinde de yükselişlerine devam etti. Bu yükselişleri ile birlikte piyasa değerini 87 milyar doların üzerine çıkarmayı başaran Dogecoin, aynı zamanda piyasa değeri bakımından XRP’yi de geçmeyi başardı. Piyasa değeri bakımından en büyük 5 kripto para birimi bu yükseliş sonrası şöyle:

  1. Bitcoin (BTC) 1,03 trilyon dolar
  2. Ethereum (ETH) 390 milyar dolar
  3. Binance Coin (BNB) 100,1 milyar dolar
  4. Dogecoin (DOGE) 87,1 milyar dolar
  5. Ripple (XRP) 71,4 milyar dolar

  Dogecoin, son değer artışları ile birlikte 2021 yılında %17.890’dan fazla değer kazancı yaşamış oldu. Bu kripto para piyasalarında daha önce görülmemiş bir oran. Bu yükseliş ile DOGE, en büyük 100 kripto para arasındaki dip noktalarından dördüncülüğe kadar yükseldi. Elde ettiği yükselişler ile BNB’yi de tehdit etmeye başlayan DOGE, yatırımcıları çok heyecanlandırsa da bazı analistleri endişelendiriyor.

  Spencer Bogart’ın Uyarıları

  Blockchain Capital’in kurucusu Spencer Bogart, son yükselişlerin ardından Dogecoin yatırımcılarını uyardı. Bogart uyarısında, DOGE’un arkasında geliştiricilerin veya gerçek/aktif kullanıcıların olmadığını ifade etti. Bogart ayrıca DOGE’un işlevsel bir ağa sahip olmadığını da vurguladı.

  Bogart uyarılarında, DOGE’un tamamen şaka amacıyla piyasaya sürüldüğünü hatırlattı. Ardından “komik adam” yakıştırması yaptığı Elon Musk için DOGE’un mükemmel bir hedef olduğunu dile getirdi. Bogart, Musk’ın şaka sevdiğini söyledi ve DOGE’un da tam şu anda şakadan ibaret olduğunu savundu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle